Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mikor érzed magad szerencséseb...

Ignis Subdialis kérdése:

Mikor érzed magad szerencsésebbnek, ha pont rád vagy ha pont melléd pottyan egy madár ürüléke?

Figyelt kérdés

szept. 5. 23:57
A kérdező szavazást indított:
Rám!
Mellém!
13 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Csak azt mondja már meg valaki, hogy miért lett áttetetve Ezotéria témába egy néphiedelemmel, babonával kapcsolatos kérdés. Akkor kéremszépen, a vallás témakör miért nem az Ezotéria része?
szept. 6. 07:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, hogy miért tették át ide.
szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Mert babona, néphiedelem.

Azaz nem konkret valláshoz köthető dolog.

Amugy azt se tudom miert alakúlt igy ez a mondás!

Ma k szerencsés vagy ha leszar egy madár… munkaba, esküvőre, sutyóba vagy haza menet.

Régen lehet a sok termés miatti madár rajok (seregelyek) miatt alakulhatott ki.

Ha gyümölsös vagy szöllős fele járt az ipse vagy a gazda és akkor leszarta a madár akkor lehetet szerencses mert bő termése van, lesz mit eladni a piacon, lesz lekvár, befőtt, bor, pálinka stb

De lehet még gabona is…de ma már ez csak egy elavult babona. Mert nem szerencses ha át kell öltözni és az egesz város rajtad nevet.

szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Pont a babona-néphiedelemnek van máshol a helye. Kulturális antropológusként én mondjuk máshogy rendszereztem volna ezeket, de jelenleg a

“Kultúra és közösség

- Művészetek

- Népszokások

- Nyelvek

- Szokások, etikett

- Vallás

- Valláskritika

- Egyéb kérdések” kategóriába illene egy ilyen régi magyar néphit feszegetése, nem az

“ Ezotéria

- Agykontroll

- Álomfejtés

- Asztrológia, horoszkóp

- Feng-shui

- Jóslás

- Mágia, okkultizmus

- Parapszichológia

- Reinkarnáció és karma

- Természetfeletti lények

- UFO észlelések

- Egyéb kérdések” kategóriába.

szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor masvalakire pottyant
szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4: A kettes vagyok, igen én is pont emiatt nem értem a kérdés áthelyezését ide, tehát én is ezt üzenem a hármasnak, hogy a kultúra, közösség kategóriában lenne a helye továbbra is, ha onnan tették át.
szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, most hogy elolvastam, amit a hármas írt ennek a babonának a kialakulásának a lehetséges okairól a növények termesztését megemlítve, hát ez lehetséges szerintem is hogy így volt, és innen ered.
szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A Kultúra és közösség/ Egyéb kategóriában volt, de az Emberek/ Emberi tulajdonságokon is gondolkodtam.
szept. 8. 22:37
 9/9 anonim válasza:
Akkor már inkább mellé.
szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!