Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fehér zajt lehet meditációra...

Fehér zajt lehet meditációra használni?

Figyelt kérdés
júl. 25. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Én szerintem egyén és fejlettségi szint függő.

Én kipróbáltam nekem sikerűlt meditálni mellette.

júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%
Elvileg kiiktat minden gondolatot, bár szerintem erről a buddhizmust gyakorlók többet tudnának mesélni.
júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyéntől függ. Engem például zavar.
júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 creativus ***** válasza:
100%

A meditáció lényege, hogy közben semmit sem tenni, semmire sem gondolni, csak egyszerűen "lenni". Legalább is ez a hatásos módja.

Sokan - a mai világban - nehezen tudják magukat függetleníteni a külső körülményektől, és ebben segíthet - a hangok szempontjából - egy közömbös inger (szerintem szép zene nem jó, mert bár sikeresnek látszik, hosszú távon a nem tudatosult, enyhe "élvezetkeltése" megterheli a dopamin képző rendszerünket az agyban, és a meditációnak az egyik lényege, hogy éppen ezt is kiküszöböljük). A fehér zaj ténylegesen nem hordoz információt (bár a legnagyobb információ tartalmú hangüzenet éppen annak hallatszana), és akit ez nem zavar, az használhatja. Ugyanakkor az agy képes ebből a zajból téves információt kinyerni (pl. van aki beszédet hall benne), s náluk ez nem ajánlott. A ZEN technikákban meg szokott jelenni pl. egy hosszan tartó, "zengő" (de nem ezért zen) hang, pl. egy harang lecsengése, tehát az is kipróbálható. De pl. a "mantrák" mormolása is egy módszer, amely, ha hosszasan megy, mindenféle értelmet elveszt, tehát megmarad a "nem történik semmi" állapot.

júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fazon Egon válasza:
Nos, amíg nem tudsz koncentrálni, addig a meditálást felejtsd el.
aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!