Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy egyszer...

Elképzelhető, hogy egyszer elege lesz a Földnek az emberiségből, és olyan gyilkos vírust szabadít ránk amire nem lesz ellenszer, és kihal az emberiség?

Figyelt kérdés

jún. 28. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem. A Föld eleve nem tudatos, az emberiséggel meg eleve semmi baja nem lenne. A Föld szempontjából jelentéktelen bármi, amit valaha tett az emberiség.
jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem lennék én abban biztos hogy a föld és az univerzum nem tudatos
jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Csak remélhetjük.
jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Igen, meg van az esélye.
jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
35%

Az okosok szerint a Föld túléli még az emberiséget is, bár én el tudnék képzelni egy olyan forgatókönyvet, amelynek végén az egész légkört tönkretesszük, beindul egy önmagát erősítő folyamat, amire már nem lesz ráhatásunk. Légkör hiányában elpárolognak még az óceánok is a világűrbe, marsi körülmények alakulnak ki, minden élet kipusztul.

Egyelőre a jobbik lehetőség, hogy az emberiség túl fog szaporodni, a civilizáció összeomlik. Addig is farkastörvények fognak uralkodni, erőszak, míg esetleg kipusztulunk teljesen.

Utána a Föld jót "röhög" rajtunk, kap egy újabb esélyt.

Elvileg 100 év alatt regenerálódna a természet, ha mi nem akadékoskodnánk itt.

jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%
A Föld egy bolygó, nem tud vírusokat ránk szabadítani, egy diktátor viszont igen.
jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
A kettes hozzászóló szerintem jó irányban gondolkozik. A Földnek, amennyiben van tudata, és amit ha jól tudom Gaia-nak hívnak az ezoterikus szemléletű emberek, véleményem szerint nem vírust szabadít az emberiségre, hanem tudomásom szerint különféle természeti katasztrófák formájában szabadul és egyben tisztul meg a rajta felhalmozódott negatív energiáktól.
jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Na erről a hülyeségről még nem is hallottam, bocs.
jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

A Gaia-hipotézis egy tudományos hipotézis, nem pedig ezoterikus.

[link]

jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
Én általában trollkodni járok az ezotéria kategóriába, ezért nyugodtan pontozzon le bárki. Most viszont nem fogok. A Gaia-hipotézis is egy elképzelhető dolog, ahogyan a filozófia tudományágán belül fogalmazódtak már meg ennél sokkal furább és bonyolultabb hipotézisek is. Ezek ismeretében (vagy esetleg némi empirikus alapokon nyugvó tudományok érintőleges ismeretének tekintetében) ad absurdum azt állítani, hogy egy bolygó szánt szándékkal "szabadítson rá" egy vírust a rajta élőkre. Ezt az összes létező tudományág cáfolja, és nem hipotézisek, hanem empirikus tények által.
jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!