Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha létezik isten, és esetleg...

Ha létezik isten, és esetleg ha van földönkívüli élet számos más bolygón, akkor isten nem csak a Földön teremtett életet, hanem akár több millió más bolygón is?

Figyelt kérdés

jún. 26. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Több mint 6000 különböző isten létezik a különböző földi vallások/irányzatok alapján, és nagyjából mindegyiknek más paraméterei vannak. Szóval, melyik Isten?
jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
35%

Túl sok a "ha". Mára a tudomány gyakorlatilag megindokolta, hogy lehetséges az abiogenezis, vagyis élet kialakulása az élettelen fizikából és kémiából.

Teremtési elméletek csak a tudatlan korok közbenső állomásai maradnak, a jövőben.

Azt is látjuk már, hogy bár nagyon távolra tudunk tekinteni, információkat begyűjteni a világűrből, de egyelőre sehol semmi élet nyoma.

Plusz, ha lenne, is fennáll a veszély, hogy úgy járnánk velük, mint az indiánok Amerikában.

Nem akarsz indián lenni a saját Földeden.

jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy rendkívül jó kérdés. Nekem az a véleményem, hogy akármennyi isten és angyal létezik, és akárhogyan is történt a teremtésnek nevezett folyamat, a válaszom az, hogy igen.
jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Darius- ***** válasza:
100%
A Tejútban van kb. 400 milliárd csillag. Amelybe tartozik, a Lokális Csoport, abban 50 galaxis lehet emellett. Ez a Laniakea szuperhalmazba tartozik, amelyben kb. 100 milliárd galaxis van. De a galaxisok száma a világegyetemben nem ennyi, hanem 200-800 milliárd. Ennyire nem tudják megsaccolni sem az utóbbi adatot. Az is lehet több van. Akkor honnan tudnák van-e élet ott? Mivel itt van, 99 % hogy máshol is. A távolságok miatt nem tudunk érintkezni, de meglehet mások rendelkeznek fejlettebb technológiával. Miért kéne magunkból kiindulni?
jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
48%

4. Sokáig én is így gondoltam, de vannak más vélemények is:


[link]

Nagyon valószínű, hogy egyedül vagyunk az Univerzumban


[link]

A ChatGPT válaszolt, egyedül vagyunk-e az univerzumban: sokakat meglephet, mit felelt


[link]

jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sosem értettem, hogy ha "Isten" csak a Földön teremtett életet, akkor mi szükség volt/van az univerzum 99,99999999999999% részére?
jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

Biblia, 6. Oldal, (bár előtte is vannak furcsaságok, pl mikor megátkozza a kígyót, hogy mostantól hasoncsúszva kell mászkálnod':

Miért, eddig hogy ment ? Lába volt ?

De visszatérve:

Isten száműzi Káint, Nód földjére, Édentől keletre, ahol feleségül veszi a feleségét. (WTF)

Honnan jött az a feleség ?

Az Ádám család mellett Nód földjén már egy komplett civilizáció volt ?

Na, kb ez a helyzet a többi bolygó Istenével is. Létezhet, nem azt mondom, csak még a klasszikus Földi Bibliás-Isten sztorival is vannak érdekességek.

jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha feltételezzük, hogy Isten a minden, akkor az a 6000 beletartozik. :) Hisz Isten maga a mindenség. Na már most én nem tudom, hogy létezik-e ilyesmi, de ha igen, az olyan hatalmas hozzánk képest, mint a bőrünkön élő baktérium mihozzánk viszonyítva. Hát magyarázd már el neki az embert... Mi az ember? A szőr, vagy a bőr, esetleg a többi rajta élő milliárd baktérium, vírus és gomba? Nem. Ez mind csak hozzátartozik a nagy egészhez amit egy szóval embernek nevezünk.
tegnapelőtt 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja.
tegnapelőtt 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8. Akkor ennyi erővel minden ugyanolyan és ugyanaz :-) Isten és a különböző vallás történetek ott akadnak meg, hogy szinte minimális a metszéspont ahogy a különböző vallási irányzatok elképzelik a teremtést és Istent vagy Isteneket. Ha csak a bibliát nézzük, tele van meseszerű történetekkel, kőkemény logikai ellentmondásokkal.
tegnap 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!