Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen a nemi megoszlás itt a...

D-Mano kérdése:

Milyen a nemi megoszlás itt a GyakoriKérdések Ezotéria rovatában?

Figyelt kérdés

máj. 30. 18:27
A kérdező szavazást indított:
Lány/ nő vagyok, és többségében inkább KÉRDEZNI szoktam.
Lány/ nő vagyok, és többségében inkább VÁLASZOLNI szoktam.
Fiú/ férfi vagyok, és többségében inkább KÉRDEZNI szoktam.
Fiú/ férfi vagyok, és többségében inkább VÁLASZOLNI szoktam.
Transznemű vagyok, és többségében inkább KÉRDEZNI szoktam.
Transznemű vagyok, és többségében inkább VÁLASZOLNI szoktam.
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Mért hagytad ki a Queereket, a nonbinárisokat ès a nem nélkülieket???
máj. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
53%
Így is kettővel több választási lehetőség van az indokoltnál.
máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1) A transznemű mindent lefed, amiket írtál, azok vagy szinonímák vagy alkategóriák.

-Amit valóban kihagytam, az az interszexuális kategória.

máj. 30. 19:16
 4/10 A kérdező kommentje:

Grimfox,

ha biológiailag vesszük, akkor a kategóriák mennyisége helyes, a kategóriák viszont nem azok. Biológiailag ugye transzneműség nem létezik, de interszexualitás igen.

Ezoterikusan: az emberi lélek kétnemű, inkarnálódáskor jó esetben biológiailag és pszichésen is az egyik (és ugyanaz a) nem rögzül, rossz esetben biológiai átmenetbe kerül a test, vagy a biológiailag indokolttal ellentétes nem rögzül pszichésen, vagy instabil módon rögzül a nem pszichésen, és a normálisnál nagyobb mértékben fog függni, a pszichés nem rögzülése a nevelési/ szocializációs hatásoktól.

máj. 30. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Kb. 95% troll, aki akár Singer varrógépnek is hazudja magát.
máj. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Biológiailag ugye transzneműség nem létezik"

. Azt állítod, hogy a nemi identitásnak nincs biológiai alapja? Akkor milyen alapja van? A nem anyagi lélek jellemzője?

máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nem-bináris személyeket nem fedi le a transzság. A transz és a nem-bináris kizárja egymást, ugyanis a transz feltételezi a nemek bináris voltát, míg az utóbbi pont azt tagadja.

Nem támadásból írom, de a kettő egyszerre nem létezhet egy személyben.

Az agender is azért más és szintén kizárja a transzságot.

Egyébként ahhoz képest, hogy ezotériában tetted fel a kérdést kihagytad a transzfajú entitásokat, akik nem emberként azonosítják önmagukat. Az ezotéria berkein belül nem csak ember identitású lények vannak.


Én egyébként főleg kérdezni szoktam, de néha válaszolok is. Hiszek a természetfelettiben, mint a sárkányok, vámpírok, kísértetek. De nem hiszek vallásokban, így istenekben és karmában sem.

Legtöbbször férfinak azonosítom magam, de szokott lenni nemi diszfóriám elég gyakran.

máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
az én véleményem szerint 90százalékban csak a férfiak látogatják ezt a kategóriát. vagy legalábbis mert a trollok mind férfiak, és az ezotéria kategória szinte csak a trollkérdésekből áll, és troll válaszokból
máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Grimfox ***** válasza:
74%
Kérdező, a lélek egypólusú, nincs neme, a nemet a test határozza meg. Tökéletes kétneműség nem létezik, minimum genetikai szinten valamelyikhez tartozik az illető. A tökéletes kétneműség azt jelentené, hogy mindkét szaporító szervből működő változattal rendelkezik. De ez is ugye egy rendellenesség. Ahogy a szellem esetén is. Ha a testi nemétől eltérő dolgot érez a személy, mint saját neme, az pszichés rendellenesség. A pszichés rendellenesség nem született, hanem születés után, a szellem fejlődése során, gyakran már egészen kis korban alakul ki. Ritka, ha nem a szülők hibájából, ilyenkor játszhat szerepet az, ha a testi jegyei nem egyértelműek. Mivel a lélek egypólusú(nincs neme), ezért csak a halandó forma, azaz a test, és a szellem megbetegedése okozhat eltérést. De ez nem jelenti, hogy ténylegesen van kettőnél több nem. Két nem létezik, valamint testi, és identitászavarok.
máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szikszai.B ***** válasza:
23%
Itt csak annunankik vannak, azok meg nemtelenek.
jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!