A dinókat kipusztító aszteroidát UFO-k téríthették el?
26: te mindenhez értesz? 😂😂😂 ezt most komolyan kérdezem, nem gúnyból. Sok helyre írsz, és jókat, normális stílusban ellentétben pl Szervizmérnök úrral, aki úgy látom, eltűnt, mert nem sikerült veszekednie.
Szóval: félek ezektől a dolgoktól, ha az ember globális katasztrófára gondol, hát az van bennem: aszteroida? Ahhh sima liba, eltérítjük. De egy vulkán ellen ugyan mit tehetnénk? Harangoztak élőnek, élettelennek itt a bolygón.
Nem értek mindenhez. Igazából ténylegesen meglepően kevés dologhoz értek. Csak nagyon sok dolog érdekel, és rengeteget olvasok azokban a témákban, amik érdekelnek. A nem absztrakt természettudományok, mint a biológia, geológia, és hasonlók például érdekelnek. Tanultam is, olvastam is a témában.
A válaszaim minősége igény kérdése. Nem nagyon van értelme szándékosan marhaságokat, vagy éppen sértéseket írni, még akkor sem, ha a kérdést nem veszem komolyan. Ha meg komoly a kérdés, akkor pláne.
A Krakatau esetén csak bizonyos, erre érzékeny területeken nem volt nyári időjárás. Főképp mérsékelt égövben. Voltak hasonló kitörések korábban is, a középkorban előfordultak emiatt éhínségek, és volt, hogy a pestis terjedését segítette a hideg, és az éhezés, meg a legyengült emberek. Manapság egy ilyen évet viszonylag jól át tudna vészelni az emberiség. Akár 2-3 évet is. Összehúznánk a derékszíjat, de a bolygószintű élelmiszerkereskedelem miatt nem lenne éhezés ott, ahol most nincs.
Izland alatt nem szupervulkán van, hanem két közetlemez távolodik, és a résen kiáramló anyag gyakorlatilag új földet hoz létre, Izland formájában. Izland igazából folyamatosan aktív, ha épp nincs is konkrét kitörés, a föld alatt mennek a folyamatok. 2-3 évente meg vannak kisebb kitörések, pár évtizedenként nagyobbak. Most épp egy nagyobbacska kitörés van. De alig érzünk belőle bármit is.
Ha most következne be egy szupervulkán kitörés, az emberiség generációkig képes lenne kitartani, bár egyre romló feltételekkel. Visszazuhanna a civilizáció szintje, de nem szűnne meg. Egy több százezer éves kitörés már lehet, hogy civilizációs szint alá nyomná az embert, és a kitörés helyétől függően lehet ki is halnánk. De már nem egy jégkorszakot túlélt az ember, és az elődei. A szupervulkán kitörésnek pedig a jégkorszak a legsúlyosabb következménye. Ahogy a dolgok most állnak, előbb lesz még 2-3 jégkörszak, mint szupervulkán kitörés.
29: kicsit én is ilyen vagyok, nagyon sok minden érdekel/érdekelt, csak csapongok, és emiatt nem igazán tudok elmélyedni a dolgokban, van egy csomó könyv, belekezdek, aztán ohhhhh elkezdett már NAGYON érdekelni, akkor arról olvasok, aztán megint más érdekel, és így tovább. A biológia pl engem is pont érdekel, illetve földtörténetről szívesen olvasnék még, csak még nem találtam megfelelő könyvet.
Hát látod, ezt nem mindenki gondolja így, hogy nincs értelme sértéseket írni. Amúgy sztem egy csomó kérdést simán az unalom szül, nekem is vannak olyan kérdéseim őszintén szólva. Meg vannak azért itt érdekes emberek, akikkel lehet beszélgetni, esetleg ráírni.
Nehéz mai, meg európai szemmel elképzelni azt a nyomorúságot ami régen volt, mármint most nem a Krakatau nagy kitörésére gondolok, hanem akár még a távolabbi múltban. Abba meg nem is akarok belegondolni, mi vár ránk, ha tényleg tönkretesszük ezt a bolygót.
Na mondom én, nem nagyon figyeltem ezek szerint erre az Izlandos dologra sem, akkor nem vulkán, hanem kőzetlemez, ez így azért mégsem félelmetes. Számomra legalábbis.
Jesszus, több százezer éves kitörés! Senkinek nem kívánom, bármilyen létforma is legyen akkor jelen bolygónkon.
Én általában a felfogóképességem határáig(aktuáis határ) olvasok egy témában. Aztán később újra előveszem, ha megint van rá mentális keret.
Az nem gond, ha a kérdést unalom szül, amíg van értelme. A válaszok, amiket kapsz rá, még érdekesek is lehetnek. Vagy ha neked nem, hát másoknak, akik olvassák. Sok olyan kérdést láttam már, amit unalom szült, vagy konkrétan trollkodás, és a válaszok alatta elég tisztességes eszmecserébe torkolltak. A kérdező mondjuk nem mindig örült.
A nyomorúság minden korban ugyanolyan. Amit ma nyomornak látunk a régi korokban, azt ők nem feltétlen tekintették annak. És ha valamiért mi is visszaesnénk egy régi állapotba, ugyan mi nyomorognánk, de a következő utáni generációnak már természetes lenne.
Az izlandi is vulkánnak minősül, de nem az a típusú, ami mondjuk Hawaii alatt van, ahol a lemez közepén áramlik fel a magama, és képez vulkánokat, hanem simán egy lyuk, ahol ki tud folyni a magma, mert nincs ami útját állja. Az Atlanti óceán alatt végig van egy ilyen hasadék, és egy rakás vulkán, meg vulkanikus tevékenység, csak nem érik el a felszínt úgy, mint Izland. A szupervulkánok a Hawaii jellegű vulkánokra hasonlítanak, csak a feláramlás sokkal nagyobb, és intenzívebb. És sokkal ritkábban jelennek meg. Ha olvasol a szupervulkánok témájában, akkor látni fogod, mekkora területeket hoztak létre ezek. Szibéria jelentős része alatt egy ilyen kőzettömeg található. Ha jól rémlik, nagyjából 65millió éve volt aktív.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!