Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ébredtetek már ilyesmire,...

Ébredtetek már ilyesmire, hogy (furán) nincs rajtatok a takaró?

Figyelt kérdés

Hajnalban 3.40-kor, ami nálam alapból problémás időszak, valami rossz álom miatt hirtelen felpattant a szemem. Jellemző, hogy ilyenkor, ebben az időintervallumban ilyen hirtelen, minden átmenet nélkül ébredek. Ami azonnal feltűnt, hogy szép, szabályosan hanyatt fekszem és félrevan hajtva rajtam a takaró, egészen a lábfejemig, de nem úgy hagyagul félredobva, mint mikor ledobom magamról mert mondjuk, melegem van, hanem szépen félrehajtva.

Fáztam is rendesen. Emlékszem, mikor lefeküdtem, oldalra fordultam, a fal felé, nem nagyon szeretek háton aludni. És télen mindig mindig jól betakarózok. Nyáron is van legalább a lábamon egy pléd.

Elég para érzés volt. Valahogy nagyon meglepődtem. Nem éreztem a dolgot természetesnek.

Próbáltam hasonló helyzetet teremteni, hanyatt feküdtem és jobb kezemmel lelöktem a takarót magamról. Elismételtem ezt párszor,de sosem sikerült úgy "ledobni" a takarót.

Egyébként ha meleg van, előfordul, nagy ritkán, hogy lekerül rólam, de olyankor látszik, hogy én rugdostam le magamról és nem szabályosan, szépen elsimítgatva van félrehajtva az egész testemről.

Direkt nem az ezo kategóriába raktam, de már nem latok rá lassan jobb magyarázatot. Most fordult ez elő velem talán harmadjára, az többiugyanilyen esetben is pont így ébredtem. Felriadtam háton fekve, kezeim szabályosan, mellettem

És a takaró rendezetten a lábfejemid félrehajtva. A teshelyzetem és a takaróm ugyanolyan, precíz rendezettsége volt minden esetben nagyon para és azonnal szembetűnő.


2023. márc. 8. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ébredtem már teljesen megfordulva is az ágyban.
2023. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Igen, ilyen is történt velem is, hogy meg voltam fordulva. Na az is érdekes volt.

Egyszer azt álmodtam, nagyon valáságszerű álom volt, hogyfekszem a sötét szobában hanyatt, szemmem nyitva, a plafont bámultam, közben "valami" elfordított egy teljes félkört leírva, akár egy óramutatót és így a lábaim néztek a párna felé, ahol azelőtt a fejem volt. Ismét így szép, szabályosan feküdtem, csak pont ellentétes irányban. Párom mellettem feküdt, ő rendes irányba, fejjel a párnán. Amint felébredtem, vagyis nem is nevezném igazán ébredésnek, mert mintha nem is álom lett volna, hanem valami megnevezhetetlen "állapot" szóval kitudtam jönni ezen állapotból, felültem csodálkozva és kérdeztem páromat, mi történt?

Érdekes, hogy a suttogásomra, mocorgásomra azonnal felriadt, de arra nem, hogy teljesen megfordulok?

(Az "álom" alatt láttam, érzékeltem, hogy mozdulatlanul fekszik. Próbáltam pedig jelezni neki, mert megijesztett az ahogy fordít valami körbe, de arra nem reagált).

Itt is érdekes volt, hogy a lepedő szép sima volt alattam. Az azért szembetűnő volt, hogy ha én ennyit forgolódtam volna, mozgolódtam volna, annak kéne legyen valami nyoma.

Egyetlen egyszer fordult elő ilyen.

Teljesen értetlenül állok az esetek előtt.

2023. márc. 8. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran előfordul szinte mindenkivel, hogy az éjszaka közepén felébred, csinál valamit, majd semmire nem emlékszik. Ez azért van, mert bár az agy azon része éber, ami végzi a cselekvést, de az a része, amely az emlékezésért felel, még "alszik." Emiatt beszélhetsz a párodhoz este és nem emlékszel rá (akár értelmesen is, válaszolva a kérdésre), alvajársz, akár fordulsz meg az ágyban, vagy a te esetedben, hajtod össze a takarót.

Lehet, hogy valami olyat álmodtál, ami erre késztetett.


Az alvás és a memória kapcsolata ismeretlen terület, ezért ezek normálisnak tekinthető dolgok.

2023. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
Igen előfordult már.
2023. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!