Az edzés, wim hof módszer vagy a kapszaicin tolerancia gyakorlatilag felfogható jógikus képességként?
Figyelt kérdés
Van egy érzésem, hogy egyeseknek a lebegés tartozik csak ebbe a kategóriába, de azokon kívül.2023. febr. 16. 09:19
1/9 Grimfox válasza:
Nem, ezek teljesen az "emberi" képességek kategóriájába tartoznak, azaz elérhetők anélkül, hogy az emberi szellem drasztikus változásokon menne keresztül. A sziddhiknek, a jóga által elért képességeknek az a lényege, hogy az ember meghaladta a saját emberi szellemi szintjét, és emiatt jelentek meg a képességek.
2/9 A kérdező kommentje:
Wim Hof is olyan határokat lépett át anno, amire a tuomány szerint addig nem volt képes az ember, aztán mégis.
2023. febr. 16. 11:25
3/9 Grimfox válasza:
De ő fizikai határokat lépett át, a test teljesítőképességét növelte. A jóga által elért képességek olyasmik, amik elvileg lehetetlenek, és nem az ember korlátai miatt, hanem egyszerűen lehetetlennek tartják, hogy például valaki tárgyakat mozgasson a puszta elméjével. A teljesítőképesség növelhető, még ha nem is könnyű. Akik ultramaratont teljesítenek, vagy szabadmerüléses búvárkodnak, elérnek ilyesmit. A test természetes önvédelmi korlátait tágítják ki gyakorlással. A siddhik másként jönnek létre.
4/9 anonim válasza:
3, vannak olyan buddhista módszerek amiknek része, hogy egy szá f*đzban mászkálj a havas hegyúcsokon úgy, hogy nem fázol, vagy épp hogy napokon át megállás nélkül fuss minden egészségügyi probléma nélkül.
Ők ezt meditációs gyakorlatokkal érik el.
De Wim Hof is hasonló technikákat alkalmaz a hideg eltűrésére.
A telekinézis és a levitáció szépek, de zsákutcát jelentenek a szellemi fejlődésben. Kicsit olyan, mintha az ember azért akarna Jedilovag lenni, hogy a TV távirányítóját bárhonnan magához tudja röptetni a fotelben ülve.
5/9 Grimfox válasza:
Igen, tudom. Ismerem a tummo technikát, és több hasonló testi képességeket kiterjesztő módszert. De ezek nem azok a különleges képességek, amiket a jóga egy bizonyos lépcsőfoka nyújt. Ezek nem zsákutcák, csak ha itt megáll a jógi. Ezek mérföldkövek, mutatják meddig jutott a gyakorló. A jógi tovább gyakorol, és nem is nagyon használja a siddhiket. Legfeljebb a gyakorlás segítésére.
6/9 anonim válasza:
Ez a ti kitalált rendszeretek. Ti döntitek el, mi fogadható el benne.
7/9 Grimfox válasza:
Ezt úgy 4-5 ezer éve "találták ki", és azóta gyakorolják, ezért nem nekünk jár a kredit.
8/9 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire belemegyünk akkor valamihez 100.000évig kéne vezekelni és a jelen korba még úgy se lehetne elérni.
2023. febr. 18. 12:19
9/9 Grimfox válasza:
A jóga egyik célja, hogy a karmát felismerje az ember, és a ki tudja hány életnyi karmát egy élet alatt feloldja. Erőfeszítéstől függ. Ezért is nem állnak meg a jógik a siddhik felébredése után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!