Mennyire hiszitek el a halálközeli élmények beszámolóit?
Fontos tisztázni pár dolgot:
A visszatérő mótivumok(alagút, testen kivüli élmény stb)
Vallástól,kúlturától és földrajzi egységtől függetlenek, esetleg részletekben eltérőek. (pl: hogy mit lát az illető az alagút végén.)
Tehát szerintem van valóságalapja.
4-es vagyok, + 1 érv hogy a kegujabb kutatások szerint az agy, a klinikai halál beállta után még aktív percekig. (ilyenkor szokták megélni ezeket az élményeket)
Szubjektív véleményem szerint, az alagút végén egy új élet lesz.Mert a természet is végső soron egy körforgás.
Attól is függ, ki milyen hatástól kerül halálközeli állapotba (netán be is állt a halál állapota, csak „visszahozzák”). Pl. nem mindegy, hogy altatásban, oxigén hiányos állapotból kerül oda az ember. A lényeg, hogy a különböző fiziológiai állapotokban, ugye megváltozik a szervezet kémiai egyensúlya, pl. több szerotonin szabadul fel, egyes transzmitterek működése megváltozik stb... Ennek következtében más lesz a percepciója az embereknek. Ezért van az, hogy olyat látnak esetleg ami nincs (hallucinálnal), vagy éppenséggel teljes mértékben vissza tudják mondani egy újraélesztés során, hogy mi folyik körülöttük. A személyiségváltozást meg pont a trauma okozza (előfordulhat, hogy az oxigén hiány miátt elhalnak egyes idegsejtek), de itt bejön a vallási-kulturális háttér, hogy ezt az egyén valamilyen felsőbbrendű/transzcendentális behatásnak éri meg. Pl. halálközeli állapotban DMT (is) szabadul fel, ami egy pszichoaktív vegyület, ami szintúgy okozhatja az előző állításokat.
Rövidre fogva: nem, nem vmi elmebeteg szekta kitalálmányai, tény és való, hogy létezik. A menny-pokol összefüggése pedig az, hogy mint egy szimpla deogos trippet sem mindenki jónak éli meg, vki „egyenesen a poklok poklát járja át”, innen származhat ez a széleskörű megélés. És mivel sok olyan dolog történhet, amire az ember nem talál magyarázatot (ahogy az orvoslás, vegyészet mai álláspontja sem), így az ismeretlen másképpen próbálják megfogalmazni, pl. Isten vagy más hollisztikusabb szemlélettel.
Vannak tanulmányok, ahol próbálnak objektív adatokat kinyerni, de egyenlőre a szubjektív megélések többnyire a döntő evidenciák. Tehát, itt jön be egy másik diszciplína, a filozófia, és ebbőleredően újabb magyarázatok születhetnek, hogy ki miért és hogyan éli meg ezt a jelenséget.
Személyes véleményem az, hogy nem zárom ki egyik irányzatot sem, mert ameddig nincs kézzel fogható bizonyíték az egyes modellek bebizonyítására, addig mindegyik „létezhet”. A mai napig az egyszerűnek tűnhető hallucinációt sem tudták külön kijelnteni, hogy az egy nem valós állapot, vagy inkább másképp megközelítve: „egy másik valóság”. Na de ez már tényleg filós téma.
Halál közeli élmény, tehát nem túlvilági.
Persze érdekes, hogy a hindu a hindu szemléletet meséli, a keresztény a keresztény szemléletet..
Persze lehet a drogosok is látnak egy másik dimenziót, de az is lehet, hogy hallucinálnak.
Melyikeket? Amik egy felső spirituális vezető által manipulált élmények, vagy azok, amikor az elme igazi önmaga lett?
Ez utóbbiak igazak.
Olvasd el moorjani anita halálközeli élményét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!