Pontosan melyik jóga technikát kellene gyakorolnom, hogy különleges képességeim, siddhi-k lehessenek?
10-Nem valószínű, hogy lökést adna. A jógi azt mondja, a szellemi ereje, és a prana, az éltető erő emeli fel, vagy azt, hogy valójában nincs is gravitáció, mert az csak a látszatvilágban létezik. Ezekkel nem sokat tud kezdeni a fizika, maximum leírja a jelenséget, és vár, amíg a jelenlegi ismereteink kibővülnek.
Olyat is láttam, amikor a gyomorszáján, vagy épp a hasán egyensúlyozott egy shao-lin szerzetes. Egy lándzsahegyen. Hiába nem egy valódi lándzsa, éles, ölésre alkamas éllel, és heggyel, a testsúlyát ha ráterheli, egy sima fémhegy is átmegy a húson. Amit te mondtál, ott az ádámcsutka alatti lágy üreget használják. Ezt egy magyar származású szerzetes is bemutatta anno a fókuszban asszem. Egy kis lila folt lett neki ott, de más baja nem esett. Olyan gyakorló is volt, aki egy teherautót kötött a hímtagjára, és elhúzta. Mutatvány, nincs értelme, de bizonyítja, hogy az emberi test sokkal többre képes, mint amire használják. Ez pedig még csak nem is siddhi, nem olyan képesség, amit évtizedekig tartó mély meditáció által érnek el, ez qigong(csikung). Kell hozzá meditálni, és különböző gyakorlatokat végezni, de világi személy is elsajátíthatja, ha gyakorol. A nehezen sebezhető test módszeréhez nagyjából 3 év kell, de ebben benne vannak az előkészületek, azaz az alapok elsajátítása, a test felkészítése, és a haladó technikák is.
A valós létezés a semmi megtapasztalása után jön. Legalább is a témát tárgyaló szerzők szerint. Csak azután találod meg a valódi létezést, hogy teljesen kizártad a látszólagost. Nem maga a semmi a valódi létezés, de lentről(a szubjektív oldalról) nézve üresnek tűnik. Még a 20. század első felében is, de korábban a maharaják, és más főnemesek, királyok idején éltek olyan jógik, akik képesek voltak tetszhalált elérni. Eltemették őket egy hónapra, majd a segítők kiásták, kivezették a meditációból(megfelelő instrukciók nélkül nem tudtak kijönni), és ezután a nemes megjutalmazta őket a mutatványért. Amelyik túlélte persze. Ilyen mértékben lelassították a testüket. A shao-lin szerzetesek tudtommal nem csinálnak ennyire extrém dolgokat, de ők is elég jól uralják a testüket, és elméjüket.
A siddhik másmilyenek. Ezek abból fakadnak, hogy a jógi a hamis létezés helyett a valódi létezést kezdi szemlélni. Meg persze abból, hogy az elméje ereje eléggé megnő a gyakorlatok során. A siddhi melléktermék, nincs rá szükség a végcél eléréséhez. Nem ezeket keresik a jógik, nem ezért dolgoznak évtizedekig, hanem a végső cél eléréséért. Ha az objektív valóságot megismeri a jógi, onnan már a világ természetét is képes megismerni, és eljuthat a végső igazsághoz. Ez a jóga, a hindu, és buddhista meditáció végcélja. A siddhiket általában úgy tekintik, mint útjelzőket. Ha felébrednek a siddhik, tudod, hogy jó irányba haladsz, de azt is, hogy itt nem szabad megállni.
A jóga pozitúráknak (ásanáknak) többszörös célja van. Egyes pozitúrák az életerő, prana keringését befolyásolják, mások szimbolikusak, megint mások célja az, hogy a jógi feladja általuk az emberi mivoltát, és ez által az emberi szemléletmódját. Hiába origamizik a jógi, ha közben nem meditál. Akkor csak fura pózokat vesz fel, semmi más. A pozitúrák közben az elméjének a pozitúrához kapcsolható állapotban kell lennie. Nem minden jógi köt magára csomót, a lényeg a tudat állapota, nem a testé. Az ásanák a tudat átalakítását segítik.
"a lényeg a tudat állapota"
Ezzel el is mondtál mindent. (szerintem)
Köszönöm a választ, azt hiszem kaptam egy jó képet a lényegröl. Gondolom a továbbiakban a bövebb kifejtést jobb ha könyvek elolvasásával folytatom. Tudnál ajánlani néhányat amivel kezdjem, ill hogy hogy érdemes haladni? van ennek valami menete, vagy olvashatok össze-vissza is?
Esetleg amiben leírják a végsö igazságot, vagy legalább azt, hogy hogy kell értelmezni amit arról mondanak, ha már megtapasztalni nem tudom?
Szerintem eleinte olvass el mindent, ami érdekel a témában. Minél többet olvasol, annál szélesebb képet kapsz a dologról. Minél szélesebb a rálátásod, annál jobban ki tudod szűrni, mi az, ami minden forrásban hasonló, és mi az, ami forrásonként eltér, esetleg ellentmond.
Attól függően, hogy melyik rész érdekel, érdemes szútrákat olvasni, és jógáról szóló könyveket, lehetőleg indiai szerzőktől. Az európai szerzők közt is van amelyik jó, de nehezebb kiválogatni. Ha qigongról akarsz olvasni, kínai szerzőket érdemes. Dr. Yang Jwing-Ming-nek vannak jó könyvei a témában alapoktól haladó gyakorlatokig.
Sokan próbálták leírni a végső igazságot, de csak hasonlatok, metafórák formájában lehetséges, mert egy nyelvnek sincsenek szavai arra, amit az ember abban az állapotban megtapasztal. A szútrák között vannak, amikben ilyen metafórák, hasonlatok szerepelnek. A Tipitaka című páli théravéda buddhista szöveggyűjteményt is érdemes lehet átnézned, mert abban szerepel egy rész, ami Buddha beszédeit, tanításait tartalmazza.
Nem csak jóga jó erre. Tudatosodni kell...
Sok butasagot összehordtak itt a fentiek!
17 Hogyan definiálod a tudatot? Mi a tudatosság mértékegysége? Hogyan mérhető a tudatosság? Mi a "tudatosodás" folyamata? Hol az a tudatossági pont ahol előjönnek a képességek?
Továbbá honnan ez a magabiztosság? Esetleg tapasztalatból írsz és már rendelkezel ezen képességekkel vagy netalántán te is az általad említett "fentiek" csoportjába tartozol?(Van 1 olyan érzésem hogy a második.)
Tudat-minden
Nincs mértékegysége
Felismerések, tapasztalás, gyakorlás.
Pont ott van az a pont! :) Nincs ilyen pont. Mindenki tud valamit, valamilyen szinten, ehhez elég csak megfigyelni.
Akkor teszteld le, figyeld meg, próbáld ki, hogy jók-e a megérzéseid és meg is kaptad a választ! ;)
Értem tehát nincs ilyen képességed csak összehordod a butaságot.
Továbbá ha a tudat minden akkor nincs tudatosodási folyamat mert a minden magában foglalja hogy annál már nincs több. Tehát mindenki egy szinten van tudatosság terén mivel csak 1 szint létezik.
"Felismerések, tapasztalás, gyakorlás."
Ez olyan felsorolás mit a Sajt, kecske, tej. Van közük egymáshoz de így magukban kifejtetlenül nem mondanak sokat.
Továbbá minden ember átmegy ezeken a folyamatokon amit leírtál és még senkit nem láttam lebegni.
Ahhoz képest hogy mindenki tud valamit valamiért még nem hallottam a hírét a hihetetlen felfedezéseknek. Az ha valaki 100 ból 5 ször más meg 8 szor meg mondja milyen lap van a kezemben még nem szinteket takar.
Továbbá ha minden tudat és nincs mértékegysége akkor szintje sincs. Aminek vannak különböző szintjei annak vannak mértékei hisz a szintek mérhetőek.
Mi hat erre a szintre? Akarat,intelligencia,hit,koncentrációs készség?
Ha az én megérzéseim válaszolják meg ezt a kérdést akkor sajnos azt kell hogy "mondjam" hogy nincs "mit látni oszoljanak". És ezt úgy írom hogy már több mint fél éve napi szinten meditálok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!