Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberek szeretnek feszültek...

Az emberek szeretnek feszültek lenni,és örülnek a lehetőségeknek amikben a reaktivitásukat kiélhetik?

Figyelt kérdés
Olyan mintha megkönnyebítő vagy élvezetes lenne MAGUNKAT felbosszantani,nem?

2021. júl. 21. 13:16
 1/9 A kérdező kommentje:

Az ember mindig megőrizheti a belső rezzenéstelenségét,sokszor mégis inkább elveszítjük a fejünket.

Sokszor pedig teljes közömbösséggel lereagálok egy dürohamot,hisztit és az illető még idegesebb lesz.

Ez valamilyen felesleges energia levezetése lehet?

2021. júl. 21. 13:20
 2/9 Grimfox ***** válasza:
80%
Nem egészen. Ez bizonyos ösztönök kiélésének kényszere, amiket nem irányítunk. A feszültség pedig viszonylag kevés ember célja, általában inkább másokban próbálnak feszültséget kelteni, mert így az érdekeik könnyebben érvényesíthetők. Nagyon kevés ember tolerálja a stresszt, és csak az izgalom okozta feszültség az, amit ez a kevés ember szándékosan keres.(adrenalinfüggők) Azt viszont jó tudni, hogy a stressz minden formája megviseli a szervezetet, és ez idővel problémákhoz vezet. A stressz, harag, és hasonló érzelmek kizárása, féken tartása előnyösebb, mert energiatakarékos. Olyan, hogy fölösleges energia nem létezik. Amit fölösleges energiának hívunk az mindig valamilyen ösztön, amit nem irányítunk, és felszínre tör.
2021. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem valahogy úgy tűnik hogy döntés kérdése hogy hogyan vélekszünk a történtekről,vagy valakinek a viselkedésének a milyenségéről.

Szerintem ez teljesen kontrollálható. Persze,voltam már én is dühös meg ideges de valahogy az utóbbi időszak teljesen közömbössé tett mindenre a történik velem.

Ezért is jutott eszembe a feltevé,ami szerint aki ideges az élvezi azt,és ha nem tenné akkor csak ki hátrálna a helyzetből és tovább menne.

2021. júl. 21. 14:16
 4/9 Grimfox ***** válasza:
86%
Nem az élvezet a hajtóerő az idegesség mögött, és kevesen képesek csak úgy kihátrálni belőle. A düh okozta feszültségből is nehéz kilépni, nemhogy más feszültségforrások okozta stresszből. A választási lehetőség az esetek többségében látszólag megvan, de a valóságban nincs annyi önkontrollja a legtöbb embernek, hogy ezzel a lehetőséggel éljen is.
2021. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Én a nőknél veszem észre, hogy szeretnek szélsőséges érzelmek és érzelmi megnyilvánulások között élni. A feleségem 50 év házasság után még mindig hetente egyszer összeveszik velem ill. dúl-fúl (persze másnapra, mintha elfújta volna a szél).
2021. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Én abban egyetértek, hogy minden reakciónk egy döntés, de legtöbb esetben ez nem tudatos, hanem az agy korábban megtanulta, létrehozott egy viselkedési modellt, elraktározta a tudatalattiban, és automatizálta, vagyis szinte gondolkodás nélküli valaszreakcióvá vált.

Tehát, például valakit gyerekkorában csúfoltak, de rájött, hogyha felemeli a hangját, netalántán agresszívan viselkedik, akkor békén fogják hagyni. Így az agya létre is hozott egy modellt az ilyen szituációkhoz, amit bármikor elő tud venni. Tegyük fel, hogy többször szüksége is volt rá. Ezzel még jobban megerősítette az adott helyzetben adott reakcióját, olyannyira, hogy már gondolkodás nélkül így fog reagálni, ha valaki elkezdi bántani. Sőt, az is elképzelhető, hogy 10 év múlva is ezt fogja alkalmazni, ha nem tanul meg egy másik modellt.

A viselkedésünk teli van ilyen automatizált reakciókkal, ami egyébként hasznos tud lenni, mert az agyunk megspórolja nekünk a hosszas gondolkodást, hogy gyorsabban tudjunk dönteni.

A probléma csak azzal van, hogy ezek a tanult modellek nem feltétlenül a (jelenlegi) érdekeinket szolgálják, pl. ilyen esetekben sem.

Tudatosan szépen lassan meg lehet tanítani az agynak az új modelleket, eldobva a régi nem működőket, ha odafigyelünk rá.

2021. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez inkább mentális egészség tárgyköre, nem nagyon ezo, de vannak érzelmeim, szóval tapasztalatom is velük.

Nem, nem örülök az ilyen helyzeteknek, és nem túl felszabadító, sőt néha rosszabbul is érzem magam miatta, mert tudom, hogy a reakciómmal megbántottam valakit. Meg ilyenkor leginkább tehetetlenséget érzek, vagy disszonanciát, több ellentétes dolgot. Pl egy rossz film közös kielemzésekor, ha kicsit feldühítem magam az is azért van, mert nem változtathatok a filmen, rajtam kívül álló egység, tehát tehetetlen vagyok. Vagy tudat alatt magamban keresem a problémát, hogy miért nem értem, de az emberi psziché általában úgy van beállítva, hogy a hibát magán kívül keresse, tehát, ha mégis belül van az általában hárításhoz, önmarcangoláshoz vezet.

Ha valakinek a "hisztijét" "dührohamát" abszolút közömbösséggel reagálod, még jó, hogy mérgesebb lesz. Mivel te meg sem próbálod a helyébe képzelni magad, megértő lenni, csak megbélyegzed, hogy ennek most úgysincs értelme. Ez rossz kommunikációs stratégia egész egyszerűen.

Ha így ezzel a megfogalmazással gondolkodsz, akkor feltételezem, te szeretsz felbosszantva lenni. Semmi rosszindulat, de szerintem, akkor ezt magaddal tárgyald meg, mert ez nagyon jó önismereti kérdés.

2021. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Valójában én nem igazán tudom komolyan venni a hétköznapi élet ingereit. Nem tudom hogy fejezhetném ki magam,egyszerűen nem érnek el az unalmas hétköznapi dolgok,például ha elvesztem a munkám vagy a pénzem,vagy késnek egy találkozóról.

Lehet hogy ez nem a legegészségesebb hozzáállás de nem akarok és nem is igazán tudok ezen változtatni,elvégre az objektíven megoldani egy problémát nehéz idegesen.

Ha valami egy kicsit fel tud bosszantani,az talán az ha valaki idegeskedik a környezetemben vagy mérges rám,de ilyenkor is inkább csak zavarónak és oktalannak látom a szitut és elmegyek mellette.

Azért az ezotéria szekcióba tettem fel a kérdést mert úgy olvastam hogy aki mágiát gyakorol,annak alapvető az érzelmeinek és gondolatainak uralása.

2021. júl. 21. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
A feszültséget lekell vezetnie mindenkinek. Például a sport jó módszer erre. A mentális egészségre is hat pozitívan a sport .
2021. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!