Igaz, hogy a piramisban nem romlik meg az étel? És a borotva nem kopik el?
Találtam FB-on egy cikket, ami azt állítja, hogy a piramisnak energiái vannak. gízai nagy piramisnak. Nem rohad meg a hús és valami a borotvapengékkel is van. Nem tudom igaz-e?
1. Ha egy darab húst tesz a piramiskamrába, az kiszárad a folyadékokból, de nem fog rothadni (a titok nem egyértelmű).
2. A piramis éjjel világított, mert radioaktív anyaggal volt bevonva.
3. A piramis kerülete elosztva a piramis magasságával 3,14. Ezt a számot szokatlan számnak tekintjük a matematikában, matematikai állandónak (i) nevezzük, és széles körben használják a matematikában és a fizikában.
4. A három piramis helyzete megfelel az ég három csillagának, amelyet hatalmasok övének neveznek.
5. Évente egy napon a napsugarak beszivárognak a Nagy Piramisba, amely a fáraó születésének napja.
6. A piramis helyiségeiben lévő tőrök nem rozsdásodnak és nem veszítik el pengéjük élességét annak ellenére, hogy több ezer év telt el rajtuk (a titkot nem árulták el)
7. A piramisok helyszíne ugyanazon a vonalon helyezkedik el, amely összeköti az Atlanti-óceánon található Bermuda-háromszöget és a Csendes-óceánban található Formosa-háromszöget, mindkettő hároméves és építése mintegy 100 000 munkásba kerül.
8. A piramis közepén áthaladó pálya a kontinenseket és az óceánokat két, pontosan azonos méretű felére osztja.
9. Az életlen borotvák élessé válnak, mint egy kard, ha több napig hagyják őket a piramis belsejében. Az ok zavaros és érthetetlen.
10. A piramis tövének négy sarka elképesztő pontossággal mutat a Föld eredeti irányai felé, ami arra késztette a tudósokat, hogy a huszadik században módosítsák számításaikat.
11. A piramis közepén áthaladó pálya a kontinenseket és az óceánokat két, pontosan azonos méretű felére osztja.
12. A gránitkő súlya a királyi kamra (nem írta a szerző melyik piramisban) mennyezetében annak súlya 70 tonna!
13. A piramis magassága 149,4 méter, a Föld és a Nap távolsága 149,48 millió kilométer - az ókori egyiptomiak egyik titka.
14. A piramis bejárati folyosója az Északi-sark csillagára mutat. A belső előcsarnok pedig a Sirius csillagra utal.
✨
Tisztelet az eredeti szerzőnek, bemutatkozójából egy kis részlet magyar fordításban:
"Ziad Saad vagyok a Sohag kormányzóságtól
Hallgató az Arab Nyelv Karán, az Al-Azhar Egyetem Történelem és Civilizáció Tanszékén...
...szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik támogatnak... szakterületemen a történelem, erről adok információkat."
Van néhány bullshit a leírásban. De maradjunk annál, amire létezik egzakt válasz:
"Deklináció: 149,6·10^6 km" - nem pedig 149,48.
A három piramisból egyiknek sem volt vagy jelenleg az idézett szöveg szerinti 149,48 méter magas. Hafré: 143,5 méter, Menkauré: 65,5 méter, Hufu: 146,7 méter.
Biztos, hogy nem világított, főleg nem radiaktív anyagoktól. Főleg nem természetesen fényben látva, mikor a pl. urántartalmú dísztárgyak is csak UV fény alatt világítanak zölden.
Az 1. nem igaz. A piramisban ugyanúgy romlik a hús, mint kívül, és mivel hűvös van bent, ezért a húson eleve meglévő penész, és baktérium spórák még könnyebben is szaporodnának, ha nem lenne száraz a levegő(kívül is száraz. Sivatag-félsivatag). A szárazság miatt nem olyan gyors a romlás, mint a nedves hűvös helyeken, de ugyanúgy romlik. A fatárgyak, amik valaha a piramisban voltak, és nem voltak konzerválva, szintén elrohadtak.
A 2. nem igaz. A piramis fehér mészkőlapokkal volt bevonva. Nem radioaktív anyaggal. A nagy piramis tetején egy egyméteres aranyrúd is állt. A piramis csúcsa körül még egy kevés látható a burkolatból.
A 3. nem tudom pontosan mennyire igaz, de az bizonyos, hogy szakrális geometria alapján épültek a nagy piramisok, és a kisebbek közül is valószínű a legtöbb.
A 4. igaz. A három nagy piramis elhelyezkedése az Orion öv néhány ezer évvel ezelőtti szögeit tükrözi. Ma már van egy kevés eltérés, mert a csillagok helyzete lassan, de változik.
Az 5. valószínű részben igaz. Annyi legalább is, hogy egy bizonyos napon pont úgy kel fel a nap, hogy egy nyíláson beessen a fény. A fáraó születésnapjához ennek csak azért nem lehet köze, mert nem tudjuk, melyik fáraó építtette a nagy piramist. Kheopsz felújíttatta. Egy feljegyzésben ezt mondta tollba, nem azt, hogy ő építtette. A hivatalos álláspont jelenleg még Kheopszhoz köti a piramis építését.
A 6. is valószínű, hogy igaz, mivel az egyiptomiak rezet, és bronzot használtak. A réz a száraz levegőn nem oxidál, a bronz még a vízben sem, csak savak hatására. Az élességüket nem veszítik el, mert nem használták őket. Hogy találtak e ilyen tárgyakat a nagy piramisban, azt nem tudom. Elég sokszor kifosztották a nagy piramisokat.
A 7. nem igaz. Noha Thor Heyerdahl bizonyította, hogy egyiptomi technológiával átkelhettek az Atlanti óceánon, és vannak nyomok a kultúrcserére, semmi nyoma nincs, hogy az egyiptomiak jelentőséget tulajdonítottak volna a Bermudáknak. A másik helyszínről nem is beszélve. Az építésről pedig semmit nem tudunk biztosan, az építés idejét főleg.
A 8. bizonyosan nem igaz. A jelenben legalább is bizonyosan nem, de a múltban is szinte biztos, hogy nem volt az.
A 9. bizonyos, hogy nem igaz. Nem egy ember tesztelte.
A 10. már biztosan nem igaz, mert az építkezés csillagászati alapokon nyugszik, a Föld tengelyének, és az égitestek járásának figyelembe vételével, ami az építés óta megváltozott. (a Föld tengelye nem stabil, és hasonló eltérések)
A 11 ugyanaz, mint a 8.
A 12. maximum becslés lehet. Nincs mód a bizonyításra.
A 13. nagyon súlyos csúsztatás. Sem az Aphélium, sem a Perihélium nem 149.4m kilométer. Még az átlagos távolság is valamivel nagyobb ennél. Majdnem 149.6m km.
A 14.-esből az északi tájolás igaz. A Sirius utalás lehet igaz, mert ez egy fontos csillag volt az egyiptomi kultúrában.
Nem másnem lassítja de erről videók is vannak yt-n. +Otthon is kipróbálhatod. Tudom is én, paradicsommal.
De ha érdekel mennyire igaz, nézd meg a mumiákat se a köréjük helyezett ételeket, hogy romlottak e.
1-2-t Grimfox megválaszolta.
3. "A piramis kerülete elosztva a piramis magasságával 3,14." Most a Nagy-piramist néztem, annak alapjának oldalhossza 230 m, tehát a kerülete 920, ezt elosztva az eredeti magassággal (147 m) az eredmény 6.26. Ennek a fele mondjuk közelít a píhez, de azt egyébként is ismerték az egyiptomiak. Mellesleg nem valami szokatlan szám a matematikában, már általánosban tanítják.
4., ez igaz
5., én ezt még csak az Abu Szimbel-i templomról hallottam, de egyébként olyat nem lehet, hogy évente csak egyszer szivárogjanak be ugyanúgy a sugarak, tekintve, hogy évente kétszer sütnek pontosan ugyanabból a szögből.
6. tudtommal nem találtak benn tőröket, a rozsda meg, ahogy Grimfox írja, rézre, bronzra nem jellemző
7. szintén, ha két földrajzi objektumot összekötsz egy egyenes vonallal, nagy valószínűséggel lesznek további objektumok, amik ugyanerre a vonalra esnek, ezt misztikus elméletnek kihozni hülyeség
8., 11. nem igaz
9-től 13-ig hülyeség
14. ez nem olyan extrém meglepő, azért észrevenni egy csillagot és afelé tájolni egy épületet már akkoriban is ment, ehhez megint nem kell misztikus tudás.
A 3.-ba az is bekóstol, hogy a nagy piramis oldalai nem tökéletesen egyenesek, hanem a középvonalon van egy kis törés bennük, azaz a középvonal beljebb van, mint a csúcsok.
Az 5. esetén a nyári napfordulón lehetséges, hogy csak egyszer egy évben, és a téli napfordulón is. Azok eltérő szögekben érkeznek. A napéjegyenlőségek érkeznek ugyanúgy évente kétszer.
14.-eshez, misztikus tudás valóban nem kell, de pontos csillagászati ismeretek, mérési módszerek igen. Meg geometria. Mivel a papság, főképpen a főpapok ezeken a területeken nagyon magasan képzettek voltak, ezét az, hogy sikerült pontosan mérni nem csoda, csak kiváló emberi teljesítmény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!