Hogyan lehet felébreszteni a Kundalinit?
Ez még nem az a légzés, amit mondasz. Ez csak a testfelszín menti áramlás.(nem csak a kisebb-nagyobb tárolókban, és meridiánokban áramlik) A tenyerek, talpak, és fejtető(Baihui) kapuin át történő légzés az öt kapu légzés. Ez az első állomása a nagy energia körforgásnak. A második állomása a teljes bőrfelszínen át történő energiacsere. A harmadik a valódi nagy körforgás. Mielőtt ezt próbálnád, be kell fejezni a kis körforgást. Az biztosít elég energiát a nagy megkezdéséhez. Szerintem tényleg próbáld meg a kis körforgást véghezvinni. Előbb a tűz ösvényen, aztán a szél ösvényen(tűz ösvény, gerincen fel, hasi oldalon le, szél ösvény, hasi oldalon fel, háti oldalon le) Próbáld nagyon pontosan követni a leírást, és akkor első-második próbálkozásra már egy két kör sikerülni fog. Akkor számít elsajátítottnak, ha harminc körnél többet is meg tudsz csinálni egy előzetes meditáció során összegyűjtött energia adaggal. Nekem úgy 20 körül már annyira szétoszlik, hogy alig marad valami feszültség, ami keringhetne.
Az öt kapu légzés működése nem ez által a bőrfelületen érzett hűvös, szellő jellegű érzetből következtethető ki. Nem felületi, hanem áthatoló érzés, és amint áthatolt, már normál áramlásnak érzed a test belsejében. A teljes bőrlégzésnél is inkább áthatoló érzést kelt a qi, csak gyengébben, de teljes testfelszínen. A kapuk fontos pontok a szívburok(tenyerek), és vese(talpak) meridiánjain, valamint a baihui a kormányzó vezeték tetőpontja. Ezeken keresztül erőteljesebb érzés, mint a bőrön, és a kisebb pontokon át belélegzett qi érzete.
Igen abban biztos voltam hogy ez nem az amiről írt a könyv. Abban nem voltam biztos hogy van e ennél mélyebb érzékelés amire igaz lehet ez az öt kapu légzés. De végül is eddig minden bejött amit a könyvben írtak.
Azzal viszont 100%ig egyetértek hogy a kilégzésnél tényleg olyan érzés mintha áthatolna a hasadon az energia csak a "szellő érzet" erősebb (kézzel foghatóbb) mint az áthatolás érzete. Konkrétan tényleg kézzelfogható mert ha oda rakom a tenyerem érzem a "szelet"/energiát.
+ Ha úgy csinálom Lower dan tian-ra ezt a fajta meditációt hogy a tenyereimet a hasam felett hagyom és ki/belégzésre picit közelítem távolítom a köldökömtől még inkább nő a feszülő érzés belülről mintha a tenyeremből is küldenék vagy visszavernék energiát a lower dan tian ba.
Amúgy ezt a kiskört lehet fekve is csinálni vagy csak állva,ülve? Mert gondolom akadályozza az érzékelést az ha az 1ik olyan részen tespedek ahol érzékelnem kéne.
Én hanyatt fekve csináltam régen. Ha nem kőkemény az alátámasztás, és nincs nagyon alápolcolva a fejed, akkor alig érződik bármi akadály. Ha ez is zavar, oldalfekvésben is csinálhatod. Így a tested középvonala sehol sem találkozik az alátámasztó felülettel. Mostanában kezdtem el így csinálni, mert rendes meditációra nem marad időm, így elalvás előtt végzem a gyakorlatot.
12, ez egy jó ötletnek tűnik. Én általában az összegyűjtött qi feszültségére szoktam koncentrálni. Ahogy fárad a koncentrációm, úgy gyengül ez a feszítő erő is. Kb mint amikor halványul, szétesik a vizualizáció. Igyekszem a konkrét vizualizációt elkerülni, mert az más gondolatokat is elszabadít. Kellene fixált vizualizációs gyakorlatokat végeznem, hogy meg tudjam tartani a képet. Amennyire lehet, kerülöm a vizualizációt, hogy ha szükséges, ne csak meditáció közben tudjam használni a körforgást, és más hasonló módszereket, hanem a feszültségre, vagy más jelző érzetekre koncentrálva nyitott szemmel, ébren, esetleg feladatvégzés közben is. Ha a feszültségre koncentrálok, mint mozgatási segítség, akkor a vizualizációt még tudom párhuzamosan használni gyakorlati alkalmazásnál(például erőkifejtésnél, az izomzat, tömegközéppont, ízületek, és csontok megerősítésére), miközben a feszültségérzet segítségével folytatom a körzést, vagy részleges körzést.
"hivatalosan" ezt ülve, egyenes háttal, nem a szék támlájának dőlve érdemes gyakorolni, de működik "lógósan" is, pláne ha nyitva a pálya.
Egyedüli tiltás talán az autóvezetés közben gyakorlásra vonatkozik, mert változhat az idő -és sebesség érzékelése, az pedig balesetveszélyes.
Én is próbálok inkább az érzésre koncentrálni de vizualizációt is szoktam használni szerintem nem árt több oldalról megközelíteni egy adott témát.
Amúgy 1et nem értek. Ha ez valóban energia és nem csak beképzeljük és ilyen könnyen el lehet jutni az érzékelés szintjére (pár nap) akkor szerintetek miért nem tudományos tény a "chi" léte?
A vizualizáció mindenképp hasznos, tartsd meg, úgy tényleg hatékonyabb.
Ez az energia nem része a fizikai világnak, mérése amennyire tudom jelenleg fizikai eszközökkel nem lehetséges (bár minimum 50 éve kutatják több intézetben is, lehet csak nem publikáltak az eredmények?! 🤔
A megtapasztalás "könnyű", de nagyon szubjektív, és teljes egészében oda esik, amit a tudomány sötét energia és sötét anyagként ír le, és csak teoretikusan és elméleti fizikában létezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!