Hogyan lehet megkülönböztetni az álmot és a valóságot? Mi az a határ, ami elválasztja őket?
Elősször is: erre van kategória, ott kérdezz.
Másodszor: létezik erre néhány technika. Például, ha teljes körben megfordulsz, akkor álmodban legtöbbször nem ugyanoda kerülsz vissza.
A gond az, hogy ha egyáltalán felmerül benned, hogy álmodsz, akkor már félálomban vagy, mivel álmodban kikapcsol a hihetőségközpont, és mindent elhiszel.
A kategória jó. Legfeljebb nem mindenki tud válaszolni.
Az ok a gondolataid és érzéseid. Ébrenlétkor az ember cselekszik, megél dolgokat, ezek hatnak rá. Például elégedett, mert valamit jól csinált meg. Például bosszankodik, mert valami nem sikerült. Fél, mert ilyen helyzetbe került. Ezer dolog izgatja. Érzései és gondolatai egy része tudatos, más része tudat alatti.
Amikor az ember elalszik, az agya tovább működhet (részlegesen és főleg kontroll nélkül). Ha félt, ismeretei gátat szabtak hibás gondolatoknak. Álmában már jöhetnek a szörnyek, leszakadhat az egyébként stabil ház, szakadék fölött, ingatag híon találja magát. Korábbi eseményektől, egyéniségtől, az események feldolgozásiszintjétől és még egy sor dologtól függ, álmodunk-e egyáltalán, és mit. Az agyad "nem küld jeleket", egyszerűen próbálja feldolgozni, ami foglalkoztat, amit nem zártál le. Csak ekkor nincs gát. Néha valósághű az álom, máskor abszurd. A kettő között csak annyi a különbség, hogy előbbinél a megoldáshoz vezető út valóságos, utóbbinál kellett a nem valóságos elem is. Hogy konkréten mikor mi, arra pszichológus tud talán válaszolni, ha előzőleg alaposan megismert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!