Milyen szimbolum jelkepezi legjobban a rendet?
#6-os, nem értek egyet veled. Elég csak a saját kis "világunkat" figyelembe venni. A saját kis rend állapotú buborékunkon kívül ott van az ismeretlen, a kiszámíthatatlan, a káosz. Egy világon belül létezünk a káosszal, szinte kivétel nélkül minden ember találkozik vele az élete során. Illetve egyiknek sincsen értelme a másik nélkül. Hogy tudná valaki értékelni a rendet, ha nem találkozott még előtte a káosszal?
Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi lenne a rendnek a két véglete, amik logikailag ellentétesek.
Kérdező, a világban csak renddel találkozhatsz, legfeljebb a törvényt, ami alapján az adott esemény működött, nem ismered, vagy érted. A káosz teljes rendszernélküliség. Gyakorlatilag egyetlen eseményt sem lehet kiszámítani előre, még az sem biztos, hogy a káoszban vannak egyáltalán események. A káosz fogalma nagyjából olyan kategória, mint a semmi. Valaminek a hiányaként megalkotott fogalom, de még elképzelni sem tudjuk azt az állapotot, mert lehetetlen megtapasztalni.
A rend két végletét a kínai filozófiából ismert Yin, és Yang mutatja be viszonylag jól. Aktivitás, és passzivitás, növekedés, és hanyatlás, forma, és szellem, sorolhatnám. Ezek mind ugyanannak a rendszernek a részei, ugyanazokból a törvényekből fakadnak, de egymás ellentétei. Még így is, hogy egymás ellentétei, nem két külön dologról van szó, hanem egy dolog két végpontjáról.
Amit te káosznak írsz le, az egyszerűen csak ismeretlen. Valami nem ismerete nem jelenti, hogy az a dolog nem rendezett. A rendet az embernek nem kell értékelnie. Még felismernie sem. Az független az embertől. Felismerni viszont könnyű a rendet. Mivel kizárólag csak rendezett dolgok léteznek, ezért bármi, ami megismerhető, észlelhető, az a rend része. A káoszt nem tudod tapasztalni, mert a káoszban nincs semmi, ami létezik. Ahhoz, hogy valami létrejöjjön, szükség van rá, hogy szabályok legyenek rá érvényesek. Bármire is gondolsz, ami létezik, valamilyen szabály érvényes rá. Innentől már nem lehet a káosz része. Az összes mitológia, amiben a káosz fogalma megjelent, a káosz létezését megszűntnek nyilvánítja az első létező dolog létrejöttének pillanatában. Ha csak tudományos értelemben is vesszük a káoszt, mint a káoszelmélet kutatásának tárgyát, valójában nem a káoszt kutatják, hanem a sokváltozós, nehezen kiszámítható rendszerek változását, és azok kölcsönhatását. Mivel matematikailag megjósolhatóak ezek a jelenségek, még ha csak közelítően is, már érvényes rájuk valamilyen törvény, ami kizárja, hogy káosz legyen.
Persze nem kell velem egyet érteni. Egy előző válaszomban már mondtam szimbólumokat, amik a rend jelölésére szolgálnak.
G.ennyi maszlagot,egyik mondatoddal ütöd a másikat,katasztrófa...
Attól,hogy egy kockába,körbe rakod a jó és gonosz ellentétpárokat még nem lesz meg a rend,az nemaz..
Elég lett volna ennyi:
Mi a káosz?...az ismeretlen
Mi a rend?...A HARMÓNIA...vagyis összhang a két pólus között... Kiegyenlítődés..
Minél jobban távolodunk a nagy "rendezői elvtől" annál inkább torzulnak a teremtő-befogadó energiák...(szellemnélküliség)
(a legalsó szinteken jön létre a félelemből fakadó gonoszság)
Tehát van káosz?...nincs,mert mindenhol ott a rend,egyik nélkül nincs másik legfeljebb valamelyik nem felismerhető..
Kösz a választ kérdező,már tudom mi van a másik karodon egy külső buborék benne le-fel rohangáló fekete emberkékkel...esetleg vörös örvényben..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!