Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet az a piros fény,...

Mi lehet az a piros fény, amit néha látok este az ágyban fekve, miután becsuktam a szemem?

Figyelt kérdés

Úgy tudnám, leírni, mint amikor bekapcsolsz egy zseblámpát, hogy lásd, működik-e, és egyből kikapcsolod. Tehát fél másodperc sincs az egész, de a zseblámpánál sokkal gyengébb fény, inkább egy hátsó biciklilámpához tudnám hasonlítani fényerősségben (és persze színben). Mostanában sok idő, mire elalszok, és néha megvakarom magam, átfordulok a másik oldalamra vagy hasonló, olyankor pedig néha kinyitom a szemem - akár csak résnyire is - pár másodpercre, vagy annyira se, és mikor becsukom, megjelenik a piros fény. Vagy lehet, mielőtt becsukom, közvetlen... Nem tudom... Mintha egy nagyon nagyon pici résen pont bejutna, vagy mintha átvilágítaná a szemhéjam. Nem tudom ennél jobban leírni. Egyébként eddig csak tegnap és tegnapelőtt tapasztaltam ilyet. És nem voltam a félálom állapotában, mivel éppen vakaróztam, gondolkoztam, forgolódtam stb.

Tegnap mikor észrevettem, egyből kinyitottam a szemem, de már sehol semmi.

A redőny teljesen le van húzva, csak a legfelső részén van néhány nagyon kicsi rés, de mostanában úgyse járkálnak az utcán ilyenkor, és semmi torony vagy ilyesmi sincs a közelben. Illetve tegnapelőtt a hátamon fekve, tegnap pedig balra fordulva láttam, úgyhogy az irány is más, ahonnan jött.

Lehet, csak hallucináció? De eddig ilyet sosem tapasztaltam. Néha jönnek elő képek, hallok hangokat, zenét, de az félálom állapotában szokott történni. Veletek fordult már elő ilyen fényes dolog?



2020. dec. 11. 01:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A jelenséget foszfénnek hívják; a név a görög phos (fény) és a phainen (megmutatni) szavak összevonásából ered. A különös fénylátás azért lép fel, mert a látórendszer működése sosem áll le. Ha csukva van a szemünk, ha nem jutnak fotonok a retinába, vagy ha alszunk, a neuronok akkor is folyamatosan tüzelnek.


A foszfén akkor is felléphet, ha beverjük a fejünket (innen jön a „csillagokat látni” mondás), vagy csukott szemmel megdörzsöljük a szemhéjunkat. Isaac Newton még az önpusztítástól sem riadt vissza, hogy alaposabban tanulmányozza a jelenséget: a jegyzeteiben megemlített egy kísérletet, amikor egy hajtűt döfött a szeme és a szemgolyója közé, majd részletes leírást készített az így látott mintáktól. Ezeket olyankor is láthatjuk, ha túl hirtelen állunk fel és leesik a vérnyomásunk, meditálunk, vagy hallucinogént kábítószert használunk.

2020. dec. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ezt csak egy ponton látom, más jellegű, mint amikor hirtelen állok fel, meg mint amikor becsukom a szemem és nem csak feketeséget látok, hanem valami mást... Tényleg, mintha egy lámpával világítanának az arcomba.
2020. dec. 11. 01:45
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Lehet a harmadik szemed nyílik ilyen formában, csak a kifelé vezető, a két szemöldök közötti vízszintes csatorna még nincs nyitva.

Próbáld ki, hogy a figyelmedet beviszed a koponyád közepére, és behunyt szemmel a testeden belül elkezdesz "nézni"...nézd pl valamelyik csontodat, vagy a szívedet, és és ha látod, figyeld meg hogy fekete fehérben, vagy színesben látod, álló-e a kép, vagy mozgó.

Persze lehet az is, amit az 1-es írt, bármi is az

2020. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt a harmadik szemet be lehet valahogy csukni?
2020. dec. 11. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs nyitva kifelé úgy tűnik, ami pont jó, viszont a vörös fény azt jelenti, hogy pont van energiád a működtetéséhez, csak nem fókuszált.

Alapból nem is javasolám hogy kinyisd, mert egyfelől az emberek nagtöbbsége nem akarna így látni (mégha sokan azt is hiszik, hogy ők szeretnének) másrészt az sem szerencsés, ha elkezdesz "látszani".

Ezért javasoltam, hogy a testeden belül szórd szét az energiát....ha úgy tűnik hogy látsz, és ez zavar, akkor gondolatban azt a vörös fényt a fejedből vidd le szép lassan a mellkasod közepébe, érezd és lásd ott a vörös fényt, majd vidd tovább a köldököd magasságába, lásd és érezd ott lent az alhasadba ezt, majd gondolatban szűkítsd össze egy pici fényes ponttá...és ennyi.

2020. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem olyan tiszta, de majd nézelődök, köszönöm. :D

És csak akkor, ha megjelent a fény, vagy bármikor? Csendes körülmények kellenek hozzá, mintha pl. meditálnék?

Akkor fordítsam be a figyelmem, és keressem meg a vörös fényt, aztán tudatosan vigyem egyre lejjebb, majd szűkítsem össze és kész? És utána mi történik?

2020. dec. 11. 18:02
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ilyesmit általában meditációban érdemes, de működik egy zajos tömeg közepén is, ha gyakorlott vagy.

Ez egy szubjektív jelenség neked, nem biztos, hogy az amit én írok...de ha leviszed az energiát, és összesűríted, azzal csak jót teszel.

Nyitogatni nem javasolnám őszintén, mert nem lehet tudni milyen szinten nyílik meg, mit és miket-kiket látnál.

2020. dec. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amit nyitott harmadik szemmel lát az ember, az hogy leírható? Pl. a szellemeket átlátszó dolgokként, vagy valami színes energiamezőként érzékeljük? Vagy olyan, mintha egy testet látna az ember, csak nem tud átnyúlni rajta? Hogy érdemes elképzelni ezt?
2020. dec. 11. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
A harmadik szem valójában a lélek szeme, és az hogy milyen szinten nyílik fel, mit -és hogyan látsz, az függ a lelked fejlettségétől, az energiád minőségétől és mennyiségétől. Alapesetben a legalacsonyabb szinten, fekete-fehér látásban árnyakat láthatsz, átláthatsz a fizika testeken-tárgyakon. Ha nyitva vannak a vízszintes csatornák, akkor hátra a tarkódon is és előre is láthatsz egyidőben....de ha nem vagy gyógyító, akkor ez teljesen haszontalan neked, mert egyrészt rengeteg energiát felemészt, másrészt elkezdesz nézelődni, embereket kifürkészni, -mert izgalmasnak tűnik-, és rossz karmát csinálsz magadnak, minden valós eredmény nélkül.
2020. dec. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értelmezem, hátra tudnék nézni anélkül, hogy megfordulnék? Azért ez elég király, bárki bármit mond! :D
2020. dec. 11. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!