Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tapasztalataid szerint mely...

Tapasztalataid szerint mely energetikai gyakorlatok (qigong,stb) működnek valóban?

Figyelt kérdés
Tehát olyanok számára írtam ki ezt a kérdést, akik már kipróbálták valamely módszert vagy többet is és tapasztalti úton letisztult bennük, hogy mi a használható és mi a használhatatlan bennük.
2020. okt. 4. 08:16
 1/9 Grimfox ***** válasza:
78%
A qigong biztosan működik, azt évek óta használom. Dr. Yang Jwing-Ming könyveiből tanultam, ha forrásra van szükséged.
2020. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, de csak a gipirupival kiegészítve lesz átütő hatàsú.
2020. okt. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ mit értesz "működik" alatt. Csikung, tai chi mindkettő jó, engem mindig úgy felébreszt mintha innék egy kávét.
2020. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alvás az mükődik de kávé is ritkán.
2020. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meditacio utjan energiat lehivni az univerumbol.
2020. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tehát mi a "bullshit" és mi nem az...?

Nekem a qigonf-ban pl ez a mosolyogjunk a tüdőnk egyik, majd másik felébe dolog... hát nem is tudom...

2020. okt. 4. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálam a csikung energiagömb gyakorlata amit " körbe-körbe áramoltatunk " mindig beválik ha valamilyen problémám (fájdalmam) van. Volt amikor a vállam gyulladt be annyira, hogy nem bírtam megmozdítani a kezem, pár éve ugyanezzel hetekig gyógyszert szedtem, fizikoterápiára + gyógytornára jártam. Most 2 estémbe telt: a gömbömet a vállamra tettem, éreztem ahogy átforrósítja és ebbe a helyzetbe aludtam bele. 2 nap után semmi bajom nem volt, ugyanezt megcsináltam mikor a sarkam fájt rettenetesen.. az is helyrejött pár alkalom után :)
2020. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
88%
Valószínűleg egy meglehetősen divatezós qigong gyakorlatot, vagy könyvet fogtál ki. Az enyhe mosoly az arcon a buddhista meditáció része, és a buddhista qigong használja csak az ülőmeditációknál, de nem a belső szervekre kell mosolyogni, hanem egy félmosollyal az arcon kell a meditációt végezni. Attól, hogy mosolyogsz, meg szerető gondolatokat küldözgetsz a tüdődbe lehet hogy vidámabbnak érzed magad, de a tüdőd qi ellátása ettől nem javul, vagy szabályozódik. Ahhoz a megfelelő légző, és irányító gyakorlatot kell használni, és a gyakorlatot megfelelő módon kell kivitelezni.
2020. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi.

Na így már lehet értelme 🙂

2020. okt. 5. 08:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!