Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan a mátrixolás?

Mit jelent pontosan a mátrixolás?

Figyelt kérdés
A neten olvastam, de csak angolul, hogy az agy asszociációs képessége és az évezredek alatt kialakult túlélési ösztön alakította ki azt a képességet, hogy különféle alakzatokat vélünk felfedezni ott is ahol amúgy semmi sincs. Pl. Jézus, Mária, angyalok és démonok a felhőkben arcok az ablakokban stb. Amúgy az is érdekelne, hogy mi a pontos megnevezése annak a lélektani folyamatnak, ami miatt az ember- utánzatokat(élethű bábuk és robotok) bizarrnak és halottnak látunk? Csak értelmes válaszokat várok!!!
2010. júl. 19. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ember mindenben a logikat keresi, igy ha pl. egy felho alakja hasonlit valamire, egybol arra a dologra asszocial. A kornyezo vilagot csak ugy tudjuk elfogadni, ha van benne szamunkra logika. Ezert vannak ezek a jelensegek. A masodik kerdesedre nem tudom a valaszt, de hat persze, hogy egy robotot nem tudunk elo embernek nezni...
2010. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A mátrix a matematikában számok téglalap alakú elrendezése (táblázata), pontosabban olyan absztrakt mennyiségek táblázata, melyeket összeadni és szorozni lehet. Mátrixokat szoktak használni lineáris egyenletek leírására, lineáris transzformációk együtthatóinak és olyan adatok tárolására, melyek két paramétertől függenek. A mátrixokat összeadni, szorozni és felbontani lehet különböző módokon, így a lineáris algebra és a mátrixelmélet központi fogalmát alkotják.
2010. júl. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az agy asszociációs képessége és az évezredek alatt kialakult túlélési ösztön alakította ki azt a képességet, hogy különféle alakzatokat vélünk felfedezni ott is ahol amúgy semmi sincs. Pl. Jézus, Mária, angyalok és démonok a felhőkben arcok az ablakokban stb.


A másodikra nem tudom a választ.

2010. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a matematikai mátrix érdekelt
2010. júl. 20. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:

A mátrixolást nem tudom, hogy mit jelent de a Mátrix

az az amiben most élünk... az az a mátrix előírja hogy a felnőtteknek dolgozni kell járni a gyerekeknek meg a sok értelmetlenséget kell tanulni az iskolában, ezalatt azt értem, hogy pl a gyökvonásnak mi értelmét vesszük az életbe jó mondjuk ha valaki matematikusnak akar menni tanulni akkor az oké tanulja meg de pl aki mezőgazdásznak tanul annak mi értelme ezeket megranulni?! Na szóval ez a Mátrix...

2010. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!