Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ez itt az ekliptika? (Kép...

Ez itt az ekliptika? (Kép mellékelve)

Figyelt kérdés

Itt egy kép (én csináltam):

[link]


"Az Ekliptika a Nap egy év alatt megtett látszólagos útja az égbolton"

A képen bejelöltem kékkel a Föld középpontját, az egyenlítőt, és az égi egyenlítőt. Ezek ugye egy síkban vannak. (?)


Na az ekleptika az ugyanilyen alapon a Föld középpontját összekötve rajzolja rá az "éggömbre" a nap útját? Tehát még véletlenül sem bambulok fölfelé, pörög velem a Föld a saját tengelye körül, aztán úgy nézem :) hanem a Föld középpontja a lényeg, és hogy ahhoz képest egy év alatt "megy körbe" a Nap. És az ekliptika az, amit a Föld középpontjából nézve ír le a Nap egy év alatt?


2011. ápr. 14. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te most miről beszélsz?
2011. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez az asztrológia téma? Igen! :D

Az ekliptika szerves részét képezi? Igen! :D


Most már érted, hogy mi van? (Remélem) Igen! :D


[link]

2011. ápr. 14. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
te most azt mondod hogy a Nap kering a Föld körül?xd
2011. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

IGEN, ÉS A FÖLD LAPOS IS BASSZUS!!!!!

Sőt, a szélén lefolyik a víz, de hogy ne essenek le ott a hajók, a víziszörnyek elrettentik a Kolumbusz-féléket!!!


Úúúúúúúúristeeeeennnnnnn!!! :D:D:D:D:D

2011. ápr. 14. 13:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha asztrolgia felől közelítünk, akkor én máshogy próbálnám ábrázolni.


Egy csillatérkép lenne az alap, amin szépen bejelölöm az ismert 12 csillagképet, és erre vetítem rá, hogy az év melyik napján hol áll a nap. Kicsit nehéz elképzelni, de valami olyan, hogy ha nappal mefigyeled a nap látszlagos pályaívét (ami télen laposabb, nyáron meg meredekebb) és ezt odaképzeled az éjszakai égboltra.

2011. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a kép jó lett. amúgy nem vágom mi van.
2011. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy az ekliptika az a sík, amiben a bolygók keringenek a nap körül. Vagyis a 8 bolygó keringési síkja az ekliptika. A Plútó keringési pájája eltér ettől, nem esik egybe az ekliptika síkjával. Mellesleg már csak 8 bolygó van a naprendszerben. A Plútót törpebolygóvá minősítették.
2011. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Nap látszólagos pályája a Föld körül.
2011. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21:02, ha nem vagy okos, miért hiszed? Nem az az ekliptika, amit te gondolsz, nézz utána. Az ekliptika a Nap látszólagos pályája a Földről tekintve. És ez nem asztrológiai fogalom, hiába akartál nagyot ásítani:) A "pálya" szót pedig "ly"-vel írjuk. És hogy jön ide az, hogy 2006-ban a Plútót törpebolygónak minősítették? Milyen érdekes, hogy egy kijelentést te azonnal fenntartás elfogadtál, mindenféle utánajárás nélkül. (Távcső vásárlás, fizikus szak, évek óta tartó megfigyelések),miközben fogalmad sincs, mi az ekliptika.:)
2011. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
javítom magam: fenntartás nélkül:)
2011. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!