Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom?

Mit jelenthet ez az álom?

Figyelt kérdés

Baratnom korulbelul 2 hete szakitott velem, nem megcsalas es hasonlok, szimplan kicsit megkulonboztunk es szakitott. Szeretett volna velem tovabbra is kapcsolatban maradni es nap mint nap beszelni de mivel a szakitast durvan reagaltam le, es konkretan kiosztottam, igy nem all velem szoba azota sem, pedig probalkoztam mindennel.


Kerdesem a kovetkezo.


Ha ma azt almodtam, hogy az egesz csaladja koltozik egy hatalmas palotabol, a cuccaikat pakoljak ossze, a volt baratnom pedig megtalalom a pinceben a falhoz tamaszkodva ulni es sirni, hogy nem akarja itthagyni az eletet, es szeret engem nagyon es soha ne hagyjam el.


Aztan felsetal, beulnek az autoba, elmennek, en meg ottmaradok a palotaban egyedul, aztan felebredtem.


Ez mit jelenthet? Milyen uzenete lehet ennek?



2018. ápr. 28. 18:59
 1/6 Elenios-E ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy mindenkinek saját szimbólumrendszere van, így a saját álmait legjobban mindenki saját maga tudja megfejteni. Neked is azt ajánlom, hogy írd le egy papírra szépen az álmaid, és menj végig rajta szóról szóra, szimbólumról szimbólumra, hogy mi mit jelent a számodra.


Hatalmas palota, ahol a barátnőd és egész családja él: Itt felmerül a kérdés, hogy mit jelenthet számodra a hatalmas palota? Jobb anyagi helyzetet, magasabb társadalmi státuszt, boldogabb családi légkört?

Mit érzel a barátnőd családjával szemben? Gazdagabbak, mint ti? Nagyobb presztízsű munkát végeznek a szülei? Esetleg úgy érzed, hogy boldogabb a családja, mint a tiétek? Van valami kisebbrendűség-érzésed magadban velük szemben? Ezeken érdemes lenne elgondolkodni.

Ezek tudta nélkül én azt tudom mondani, hogy a palota az számodra a barátnőddel való pozitív és boldogsággal teli kapcsolatot jelenti.


A barátnőd a pincében ül, sír és nem akarja elhagyni a palotát, azaz a (szerinted) boldog kapcsolatotokat, mert nagyon szeret téged.


Ahogy már Freud is megmondta, a legtöbb álom (a rémálmokat leszámítva) vágybeteljesülés, azt éled át álmodban, amit ébren tudatosan vagy tudattalanul át szeretnél élni.

Ebben a helyzetben, te azt szeretnéd, hogy a barátnőd azt érezze, hogy nagyon boldog volt a veled való kapcsolatban, hogy nagyon hiányozz neki, hogy azt mondja, hogy nagyon szeret téged és sose hagyd el, és végsősoron azt, hogy visszajöjjön hozzád.


Ez így elég egyértelmű, itt számomra az érdekes kérdés a palota lehet, és az hogy, nincs-e benned valamiféle kisebbrendűség-érzés a barátnőddel illetve az ő családjával szemben.

2018. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen telibe talaltad a valaszoddal az erzeseim.

De, nagyon nagyon durva anyagi kulonbseg van az o es az en csaladom kozott, sot, a legkor es a csaladja viselkedese is szamomra egy valami uj es nagyon kedves erzes volt.


Minden aron arra vagyom, hogy rajojjon, hogy hianyzom neki. Elso nagy szerelme vagyunk a masiknak, es most nagyon csunyan haragszik ram, es a csaladja elmondasa szerint: Szeret, fajo pont vagyok neki es nem is akar rolam beszelni sohasem, sot, velem sem akar beszelni es latni sem akar, es a csaladja szerint adjak idot, nagyon sok idot, egyszer biztosan rajon, hogy rosszul dontott, addig pedig eljem az eletem tovabb, de rajuk szamithatok.


Napok ota a lannyal almodok

Fura, almomban mindig sir ertem, vagy megakar olelni, vagy epp keres.

Aztan van, hogy arrol almodok, hogy keresem ot mindenhol, de nem talalom se otthon sem mashol

2018. ápr. 28. 19:31
 3/6 Elenios-E ***** válasza:

Bár csak minden "álomfejtés" ilyen könnyen menne. :)


Így viszont már teljesen egyértelmű a palotának - mint szimbólumnak - a szerepe, sőt én úgy látom a palota a kulcskérdés a ti kapcsolatotokban.

Én azt érzem, hogy nehezen tudod elfogadni, hogy a barátnőd és családja sokkal gazdagabb, kedvesebb, jobb légkörrel rendelkező család, és mintha valahogy tudatalatt vagy félig tudatosan úgy éreznéd, hogy nem vagy elég méltó, nem vagy elég értékes, hogy egy ilyen szuper család befogadjon. A kedvességük ellenére úgy érzed, hogy nem vagy méltó arra, hogy belépj a "palotába".

Ezen én dolgoznék a helyedben, akár napló formájában leírná az érzéseim, akár a családommal/barátokkal megbeszélném ezeket, vagy akár végsősoron a barátnőd családjával is, hogyha már ennyire rendesek.

Valamint ugye van az a társadalmi sztereotípia, hogy a férfinak kell keresni a kenyeret, nekik kell az anyagiakat biztosítani, és hát azért rosszul esik a férfiú büszkeségnek, ha a lány (illetve a családja) sokkal több kenyeret keres.


Írtad, hogy:

"2 hete szakitott velem, nem megcsalas es hasonlok, szimplan kicsit megkulonboztunk es szakitott."

Érdekes lehet, hogy vajon min "különböztetek meg". Vajon nem volt valami köze a fentebb említettekhez? És vajon miért reagáltál rá ennyire durván? Ez is egy olyan dolog, amit nagyon alaposan végigelemeznék a helyedben.


Összességében a helyzet nem olyan rossz, mint ahogy most látod. Nyilvánvalóan mindketten szeretitek egymást, a családja is szeret téged, itt egyedül az a kérdés, hogy képes vagy-e a fentebb említett dolgokat feldolgozni magadban vagy sem. Ha igen, és tényleg sikerült (ez beletelik pár hétbe), akkor ezeket majd mind elmondhatod a barátnődnek, bocsánatot kérhetsz, és nagyon nagy valószínűséggel meg fog neked bocsátani.


Sok sikert kívánok hozzá! :)

2018. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan a szakitas ok nem ez volt. Tudtak ok is nagyon jol, hogy nem egyformak az anyagi korulmenyeink. Viszont a baratnomet nagyon fogjak, en pedig suli mellett rengeteget dolgozok, ejjel-nappal huzom az igat, nincs rossz munkam, jegyeim is kivalloak, tehat a csaladja sokra tart engem.


A mostmar volt baratnom is nagyon nagyon ertekelte az aldozatokat, amiket hoztam erte, hogy lemondtam minden pihenesrol, minden szorakozasrol, csak mindig mehessek, mindig vihessek valamit, tiszta legyen az autom, kivasalt a ruham, es figyeltem arra, hogyha a faradtsagtol ossze is esnek eppen, akkor is magabiztosan es energikusan viselkedjek. De omindig imadott jonni menni baratnozgetni bulizni amikor csak tudott, es neha neha megkulonboztunk ezen, hogy en mekkora aldozatokat hozok, o pedig sz4rik ra.

Kisebb nagyobb sertodesek lettek ebbol.


Lett egy szunet, amit nem birtam ki es kerestem.

Lett meg egy szunet amit kert hogy tartsuk be, hogy gondolkodhasson.

Nem tartottam be, 3-4 nap utan mar annyira hianyzott hogy bementem meglepni, o pedig sirva elmondta, hogy szerinte nem illunk ossze, de tudja, hogy megfogja banni, de o most egyelore nem szeretne velem egyutt lenni. Konyorgott, hogy beszeljunk mindig es legyunk joban, en pedig megtorpantam, es akkora fajdalom volt bennem, hogy szo nelkul leleptem.

Itthon pedig irtam neki, leirtam, hogy ezt erdemlem? Amikor ezt meg ezt megtettem o meg semmit sem stb stb


Erre azt mondta, ha eddig volt barmi esely ra, hogy keressen, az most eluszott, mert szerinte konkretan leringyoztam es azt mondtam hogy o kihasznalt engem, holott ez neki is annyira faj mint nekem.

Mondta, hogy hagyjam ot, egyszer majd leulunk es beszelunk, de nem iger semmit mert a szivet kiteptem, hogy ilyeneket irtam neki es csak ugy otthagytam.


Bocsanatot kertem, vittem neki viragokat, irtam levelet, felhivtam delutanonkent


Egyszer vette fel egy hete, es annyit mondott, hogy nem erted meg, hogy ne keress? Elsirta magat kozben


Azota nem kerestem


A batyjanak segitek a teruleten dolgozni, vele szoktam errol beszelgetni, es az o elmondasa szerint szeret a lany, fajo pont vagyok neki, de foggal korommel harcol, hogy elfelejtsen engem.

De szerinte ha nem keresem tobbet, egyszer biztosan rajon, hogy az az 1 ev kuzdelem es minden jo amit erte tettem, az feler majd az utolso 2-3 vitasabb elhidegultebb hettel, es megkeres.


Azota mindig vele almodok, nehez nagyon

2018. ápr. 28. 20:08
 5/6 Elenios-E ***** válasza:

Azért annyira csak nem lőttem mellé. :)


Vajon miért érzed ezt a kényszeres teljesítménykényszert? Hogy neked éjjel-nappal dolgoznod kell, hogy mindig tiszta legyen az autód és kivasalt a ruhád, hogy mindig vinned kell valamit, hogy mindig energikusnak kell lenned?

Miért érzed úgy, hogy önmagadban nem vagy elég jó, elég értékes neki? Mi ez a kisebbrendűségi érzés, amit ennyire kompenzálnod kell?


Valamilyen szinten azért meg tudom érteni a barátnődet is. Nagyon terhes lehet neki, hogyha a pasija mindig ennyire kényszeresen teljesíteni akar, ennyire kényszeresen boldog és energikus akar mindig lenni? Ez egyszerűen nem természetes, látta rajtad, hogy nem mered önmagad adni, ezt pedig a csajok egyből kiszúrják.

Nem beszélve arról, hogy fel is emlegetted, hogy mekkora áldozatokat hoztál és hozol érte. De ezeket ő kérte? Ő kérte, hogy mindig tiszta legyen az autód, vasalt a ruhád, mindig hozz valamit és mindig energikus légy, vagy ezeket az elvárásokat te találtad ki a saját fejedben?


Ezt a kényszerességet pedig tetőzted azzal, hogy nem hagytál neki nyugalmat, se az első szünet, se a második szünet alkalmával.


Én kívülről azt látom, hogy ez a kényszeresség lehet a baja veled leginkább. Nagyon úgy tűnsz, mint aki nincs kibékülve saját magával szemben, akinek mindig mindenhol tökéletesnek kell lennie, különben érdemtelenné válik erre "a palotában élő hercegnőre". Ha pedig ez a hercegnő elhagyja, akkor teljesen összezuhan, teljesen kapcsolatfüggő, és nem tudja megtalálni a saját identitását a barátnő nélkül.


Tudom, hogy csúnyán fog hangzani, de még jót is tehet neked ez a szünet, hogy elgondolkozz kicsit a fentieken.

2018. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, ebben is teljesen egyet ertek veled

Es o is emlitette, hogy ugy erzi nem mindig adom magam, holott lenyegeben de, es sajat magam fele volt elvaras, hogy a baratnomhoz en mindig tisztan es osszekeszulten megyek.


Lenyegeben hallani nem akar mar rolam, es nem tudom mennyi ido kell ahhoz, hogy minden negativum kozott meglelje azt az erzest, hogy hianyzom neki.


Egyebkent, neki is van egy megfelelesi kenyszere a szulei fele, es lenyegeben a szulei csak szigoruan fogjak es soha nem hallgatjak meg ot.

En voltam mindig aki kimentette onnan, aki kiallt mellette a csaladjaval szemben, es aki miatt egy depresszios lanybol mindig egy boldog lany lett. Ha ott voltam nala, tancolt oromeben korulbelul, ha pedig el kellett mennem, sirt, es szoritott, hogy maradjak meg.


Nagyon nagy szerelem, a kotodes, a szeretet, es faj, hogy annyira sem keres, hogy mi van velem.

Nem tudom mennyit kellene varnom meg

2018. ápr. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!