Tudatos álmodásban mit lehet befolyásolni? (Bővebben lent)
Ha rájövök,hogy álmodom:
-Tudok helyszínt változtatni? Pl.: Tegyük fel a McDonald's-ba jövök rá, hogy álmodok és én át tudom-e változtatni azt a helyet,hogy egy középkori várban legyek?
-Akárkivé át tudok változni? Pl.: (Ez egy hülye példa) Chuck Norris-á?
-Akármit meg tehetek az álmomban? Pl.: A semmiből tudok tüzet csinálni? (Hasonlót mint az Avatárba van.)
-Tudok beszélgetni a tudat alattimmal?
-Az álomban is meg lehet tanulni a leckét? Pl.: Órán figyelek le van írva az anyag a füzetbe és az álomban ha megjelenítem a füzetet az lehetséges,hogy pontosan ugyan úgy van leírva az anyag mint a valóságban?
Kedves Kérdező!
Ha tudatosan álmodsz,akkor nem alszol elég mélyen.
Az álmodás,az agy jobb felében történik,s ekkor,a reális gondolkodásért felelős bal agyfél pihen.A napközben történt információkat igyekszik helyére tenni(megérteni,elfogadni).
Az alvásban leckét tanulni nem lehet,esetleg a megtanultakat rendszerezni,összefüggéseit felfedezni.
Az alvás nem varázslat,csak az agy ,az ébrenléttől eltérő működése.
Tudatos álmodással valóban elérhetsz sok mindent.
A felsoroltjaid közül:
Igen
Igen
Igen/Nem
Nem
A tudatalattiddal csak, akkor tudsz beszélni, ha ő is akarja.
A leckédet megtanulni nem tudod.
Amit látsz, hallasz, olvasol, érzékelsz napközben, azt az elméd rögtön megjegyzi, viszont ha neked érdektelen az információ, akkor nem foglalkozik többet vele, és szépen eltűnik onnan, mivel nincs ami odakösse.
Ha lefekvés előtt tanulod meg az anyagot, akkor a tudatalattid annak a feldolgozását helyezi előtérbe, és ennek hatására, álmodban is megjelenik, és reggel már csak át kell olvasni.
Többnyire egyetértek Legomannel.
A "tudatalatti akarata"nehezen értelmezhető fogalom.
A nappali észlelést az elme megjegyzi mind,de a mellékes információkat a mélyemlékezetbe helyezi.(Innen merít a "karizmatikus nyelvekenszólás",és hipnózisban is előcsalhatók bizonyos emlékképek.)
AA lefekvés előtti tanultakkal való álombeli munka csak akkor működik,ha a téma érdekli az álmodót.
Van viszont egy egyszerű,gyors tanulási módszerem humán,és szöveges tárgyakra.
A tanulásról:
A tanulás lényege,hogy valamit,amit olvasol megérts.Amit megértettél,azt bármikor visszaidézed saját szavaiddal.(A szószerinti magolásról nem beszélek,mert az más tészta.)
A megértés,amikor fáradt az agy nehészkes,s ezért kényszerítenünk kell agyunkat arra.A kényszerítés egyszerű módja,az átfogalmazás.(Az olvasott mondat értelmét úgy fogalmazod meg,hogy abban a névelőkön kívül egyetlen szót se ismételj az olvasott szövegből,tehát elmondani ugyanazt más szavakkal.)
A másik módszer a jó "puska" írása.Ebben elolvasol egy tanulni való bekezdést,és azt összefoglalod egy rövid mondatban.(Pl. a felvetett kérdésed összefoglalva:"Miért álmodok furcsákat egy lánnyal?")
Az összefoglaló rövid mondataidat jó,ha kérdésekben fogalmazod meg,és azokat a könyv margójára írod.Miután kérdésekben összefoglaltad az anyagot,olvasd újra elejétől a saját kérdéseidet,és próbálj meg azokra válaszolni az anyag újraolvasása nélkül!
A következő lépés,ha szükséges,-mondjuk egy 30 perces előadás esetén-,egy jegyzetfüzetbe leírni a jelszavakat.(Pl.az előző idézőjeles mondatból,a "furcsákat".)Ha óra előtt,amikor várhatólag felelni,vagy dolgozatot írni fogsz,már csak a jelszavakat kell átfutnod,és azokról beugrik a megértett szöveg.
Sok sikert kívánok!
Örömet okoznál azzal,ha visszajeleznél,hogy melyik módszert próbáltad ki,és milyen eredménnyel!
Az előző hozzászólasom példáit vavítom:
"(Pl. a felvetett kérdésed összefoglalva:"Miért álmodok furcsákat egy lánnyal?")"helyett:
"Uralhatom-e álmaimat?"
A következó jelszó helyett:"(Pl.az előző idézőjeles mondatból,a "furcsákat"."
Javítva erre:"Uralhatom-e?"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!