Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » "Sokkal agresszívebbek azok,...

"Sokkal agresszívebbek azok, akik gyilkolnak álmukban"?

Figyelt kérdés

Szinte minden álmomban ölök, vagy engem ölnek meg. Brutális álmaim szoktak lenni, viszont igazából egy halál nyugodt, türelmes ember vagyok, akit nagyon nehéz felidegesíteni.


"Egy német tanulmány bebizonyította, hogy sokkal agresszívebbek azok, akik gyilkolnak álmukban. A felmérésben 443 egyetemista vett részt. Az alanyok közül azoknak sokkal magasabb volt az agresszivitási szintjük, akik bevallották, hogy gyakran ölnek álmukban."


Nektek mi a véleményetek erről? Saját tapasztalatok?



2015. jún. 9. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Brit tudósok állapították meg, a németek csak koppintották.
2015. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem aki ébren gyilkol, agresszívebb. De az angolok, és a németek amúgy is azok. Esetleg végezzenek felmérést Svájcban.
2015. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Sokkal agresszívebbek azok, akik gyilkolnak álmukban"

^Ezt úgy kell értelmezni, hogy van statisztikai kapcsolat a kettő között. A kutatók felvették az adatokat majd meghatároztak egy korrelációs együtthatót a kettő között. DE nagyon fontos, hogy a korreláció nem jelent ok-okozati összefüggést.

Klasszikus példa: a Földre nézve azokban a háztartásokban ahol van mikró átlagosan magasabb kort érnek meg. Ez így van. De nem azért, mert a mikró olyan speciálisan egészséges, hanem mert a fejlett országokban van sok mikró, és itt magasabb az átlagéletkor. Vagyis a magas korreláció ellenére sem beszélhetünk közvetlen ok-okozati összefüggésről.

A kapcsolat egyáltalán nem feltétlenül abból ered, hogy a "gyilkos" álmok agressziót okoznak. Én inkább arra tippelnék, hogy aki amúgy is agresszív, annak nagyobb eséllyel lesznek ilyen álmai, és innen ered a korreláció.

pl:

van 100 ember aki agresszív, ebből 80 álmodik ilyeneket

van 100 ember aki nem agresszív, ebből 20 álmodik ilyeneket

akkor a 200 emberből 100 álmodik ilyeneket, és egy random gyilkossággal álmodó esetén négyszer valószínűbb, hogy egyébként agresszív emberrel van dolgunk mint hogy nem.


Valószínűleg ezt a német kutatók is leírták a tanulmányukban, csak a híreket nem hozzáértő emberek hanem buta és hatásvadász emberek írják.

2015. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfojtott agresszió lehet benned.
2015. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mi volt az alapmerítés (csak börtönbezártak, bűnelkövetők, meg ugye legtöbben egyáltalán nem emlékeznek az álmaikra).


De ha publikált tudományos tanulmány, akkor már alapos ok van feltételezni hogy van benne igazság.

2015. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De ha publikált tudományos tanulmány, akkor már alapos ok van feltételezni hogy van benne igazság"

Na igen. De szerintem ezt a tanulmány női tudósok készítették, mert a nőknek szokásuk felcserélni az okot az okozattal. Ugyanis nem az agresszívabb, aki arról álmodik, hanem az álmodik arról, akiben több az agresszió. Mivel ezt nem élheti ki, így álmában jelenik meg.

2015. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!