Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » FONTOS! Népdalügyben! Van...

FONTOS! Népdalügyben! Van ilyen népdal, az biztos. Nekem az is jó, ha azt mondjátok meg, hol keressem. De mi ez a népdal?

Figyelt kérdés
Azt álmodtam,hogy egy ismerősöm el kezd énekelni 23 év körüliedzés közben(mert néptánc és népdal versenyt tartottunk)EZT ÉNEKELTE:hegyen völgyön, hegyen völgyön... a többire nem emlékszem, de a dallamát tudom: He(ez kb. egy á hang) gyen völgyön(ez már egy é", tehát 5 hanggal feljebb van.)a gyen szótagon van a hangsúly. a he az meg olyan, mint egy felütés. a folytatásban olyanok voltak, mint folyók, fenyők, barlang.

2013. nov. 15. 22:58
 1/3 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy győrben vagyok, ahol igazából szoktam lenni
2013. nov. 16. 16:32
 2/3 anonim válasza:
Magyar nóták: Hegyek között völgyek között zakatol a vonat Hegyek között völgyek között zakatol a vonat, Én a legszebb lányok közül téged választalak.....
2013. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ! ezt már sajnos ismerem, úgyhogy biztos nem ez:)
2013. nov. 17. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!