Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Különös álmaim voltak, a...

Különös álmaim voltak, a múltkor, illetve régebben is, ezért lent azt szeretném megtudakolni hogy mit jelenthetnek, ha lehet?

Figyelt kérdés

Az alábbi álmok komolyan megtörténtek , nem kamuból írom .


1.álom : Júl. 11-én , azaz tegnap , azt álmodtam , hogy egy régi fiúismerősömet a házunk kapuja mögött lecsókoltam , amin ő nevetett , én meg őrült módjára csak rá vágytam és tovább akartam , de akkor felébredtem . Az benne a cinkes hogy én is fiú vagyok , mindketten tizenévesek. Félreértés ne essék , nem vagyok meleg , bár furcsa gondolatokat azért tápláltam néhány fiúismerősöm felé .


2.álom : Valamikor mostanában azt is álmodtam , hogy egy havas úton gyalogolok téli ruhában (kabát, sál, bakancs stb.) , nagy pelykekben hullott a hó , egy szép erdei sétányon jártam , elkerített , hóval befödött szántók mellet. Láttam egy bajszos , igencsak szerencsétlen parasztos kinézetű öregembert , illetve egy hasonlóan parasztos asszonyt , aki nem volt túl idős , és egy fekete lepellel borította be magát. Csak az arca látszott és figyeltek . Furcsa volt , de mentem tovább. És ők csak néztek , követtek a tekintetükkel, egyszercsak az egyik bokorból morgást hallok , és nem sokkal később egy szurokfekete kutya támadott rám , harapott , vicsorgott , nagyon morgott . De szörnyű volt, viszont nagyon hasonlított nagyszüleim nem rég elföldelt öreg , kutyájára, a Fickóra. A két öreg , akik mellet ehaladtam csak nézték ahogy ott szenvedek

a kutyától. Segítségért kiabáltam ,de csak néztek rám meredten . Nem csináltak semmit. Mint a szobrok. Éreztem ahogyan egyszercsak távolodni kezdenek tőlem , végül felébredtem , és teljesen kivert a víz. Nagyon ijedt voltam.


3.álom : Ez a legfurcsább mind közül ugyanis ezt kis koromban álmodtam , és még furcsább hogy egyáltalán emlékszem rá. Erre az álomra máig nem találok választ. Tehát úgy 5-6 éves lehettem és arra emlékszem hogy a világ amit álmodtam valós volt, a falu volt az ahol felcseperedtem és mindmáig élek. Csakhogy az egészet halványsárga színben láttam . Sétálni indultam, és valami iszonyú gyorsasággal elértem a falu temetőjéig , ami egy dombon van. Ott a már régóta lebontott siratókápolnához értem . Fogalmam sincsen mért akartam oda menni, de nagyon érdekelt hogy mi lehet odabent. Amikor kicsi voltam még állt a kápolna , úgy 3-4 évvel ezelőtt bontották le, omlásveszély miatt. Na , mármost nem mertem odamenni , az álmomban , mert egy fekete lepelbe burkolt alak ült előtte egy padon , ami ott se volt azelőtt. nem láttam az arcát , de leginkább a testhelyzete és a kinézete is ehhez hasonlított :

[link]

Nagyon féltem , de a nagymamám ekkor odaállt mellém , és valamit beszélni kezdett , már nem tudom hogy mit, de ennek hatására nem féltem már. Egyébként nagymamám ma is él , tehát nem a sírból üzent.

Az alak is egy idő után felszívódott, de azután már nem emlékszem semmire. Később több álmomban is megjelent a fekete fickó , de akkor benn állt a kápolnában , vagy a sírkövek között sétált, de ha jól emlékszem , olyan is volt amikor szaladgált, tőlem mindig tisztes távolságra volt , tehát nem közvetlenül mellettem tett-vett.

Egy idő után aztán vége lett , és nem álmodtam róla többet. De érdekes volt , és egyben megrázó.


4.álom : Ez az álom nagyon félelmetes , mert azt álmodtam , ezt is régebben , hogy a falu , ahol felnőttem , lángokban áll , a temetőkapu melletti elhagyott lakóház pedig felrobbant , valamiért én pont akkor csöppentem oda, gyerekkori barátom , aki azóta is él persze , ott feküdt a lángoló ház mellet , tele volt égési sérülésekkel . Segíteni akartam , mert hátborzongatóan ordított , és kiabált, meg tele volt égési sérülésekkel , amik ledöntötték a lábáról , és szinte mindenét belepte a láng. Amikor egy az anyjára hasonlító fehér fátyolos asszony , odalépett , és a kendőjével ,betakarta , eloltotta a lángokat amik a barátom testét marták. Ő továbbra is riasztóan üvöltött . A nagy káoszban az asszony , mégis nyugodt volt és furcsa szavakkal csitította , idézem : -Nyugalom , nyugodj meg , a tűz majd begyógyít mindent .


Én csak álltam , és hallottam a kiáltozását egy ideig , az asszony gyengéden nézte őt, a háttér pedig tűzben állt. És minden fölgyulladt.


Nos , egyelőre ennyi ,de ha emlékszem pár álmomra még , szívesen leírom , mert nem közönséges álmoknak tűnnek.


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. júl. 12. 16:05
 1/1 Gyémántlány ***** válasza:

Nem igazán hiszek abban, hogy az álmoknak jelentése van, és, hogy befolyásolja a jövőnket, esetleg az előző életünkkel kapcsolatban lenne. (Őszintén szólva, semmi ilyesmiben nem hiszek)

Mikor alszunk, tudat alatti állapotban vagyunk, nem tudjuk befolyásolni a gondolatainkat, álmainkat. Én úgy gondolom, hogy az álmok a mindennapi életben elnyomott vágyainkat és félelmeinket hozza felszínre, mikor nem tudjuk kontrollálni őket. Talán a félelmetes álmaidban megjelent ijesztő jelenségtől tartasz, és talán az első leírt álmod a fiú iránti vonzalmat mutatja meg.

Semmiképpen sem lesz a jövődre hatással az álmod, azonban sok dolgot megtudhatsz a lelked mélyében zajló dolgokról.

2013. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!