Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet az hogy a...

Mit jelenthet az hogy a barátom minden éjjel azt álmodja hogy szakítok vele?

Figyelt kérdés

1 hónapja járunk, de nagyon szeretjük egymást :)

És már zavarja őt ez az álom (Engem Is) .. Kérdeztem tőle hogy szokott-e erre gondolni hogy szakítunk vagy ilyesmi, de azt mondja nem:O Akkor miért álmodja mindig ezt?:S

Kérem szépen értelmes válaszokat írjatok:S Félek hogy az álmai azt jelentik hogy tényleg szakítunk vagy valami .. :S Köszönöm:) 17/L



2012. szept. 25. 22:18
 1/4 nevem-senki ***** válasza:
A tudatalattijában fél attól, hogy elhagyod.
2012. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alaque ***** válasza:

Hát szerinted miért álmodja? Talán mert nem bízik benned. Vagy úgy gondolja, te nem bízol benne - tehát nem bízik benned. Vagy esetleg fél, hogy nem felel meg neked, ezért te kidobod - tehát nem bízik benned. Vagy ha nagyon gonosz akarok lenni, akkor úgy gondolja, hogy te nem felelsz meg neki, és azzal próbál könnyíteni magán, hogy azt álmodja, hogy te szakítasz vele, hogy egy esetlegesen általa kiváltott probléma miatti szakítás esetén tudja magát mentesíteni a felelősség alól. :P


Rengetegféle magyarázata lehet, de a valószínűbb, hogy nagyon szeret téged, de valami korábbi rossz élmény miatt úgy gondolja, hogy nem lehet az övé, ami neki nagyon fontos, vagy ha még az övé is lehet, akkor is csak ideig-óráig, aztán majd jól elveszik tőle.


Persze ezt mindet tudat alatt, tehát nem biztos, hogy ő így gondolja az eszével konkrétan, hanem mintegy mindennek a hátterében ott lebeg ez, de nem is tud róla, ha nem az az önelemző típus. Bár gondolom, nem is egy érzelmi hulla, ha ilyen álmai vannak, és megrázzák őt.


De hogy "jósálom" lenne, hát ez finoman szólva bődületes ökörség. Ha mégis a szakításotokat okozza, akkor az csak azért lesz, mert fölöslegesen ráparáztok az ilyen hülyeségekre. Én egyszer egy kapcsolatom elején több ízben is azt álmodtam, hogy megcsalom újdonsült barátnőmet, pedig sohasem csináltam ilyet előtte, és eszem ágában sem volt elkezdeni. Kicsit gondolkodtam néhány lehetséges magyarázaton, majd arra jutottam, hogy fölösleges ilyeneken agyalni, és el is felejtettem. Azután majd' másfél évig együtt voltunk, és egyszer sem csaltam meg. És nem azért, mert az álom miatt úgy odafigyeltem rá, hanem mert egyszerűen nem vagyok olyan.


Szóval a szakítós-megcsalós álmokat ugyanoda kell tenni, ahová a többit. Ahogyan a "meghal X vagy Y"-álmokat is. Attól, hogy érzékenyebb témát érintenek, még csak álmok maradnak, az álmok nagyon nagyon nagy többsége pedig a tudatalatti "élmények-vágyak-félelmek"-háromszögből táplálkozik.


Autodidakta pszichológusként ez a véleményem.


Szóval csak nyugi, szeressétek egymást, és minden rendben lesz. Ha meg mégis szakítotok, az egyáltalán nem az álom miatt lesz. Egy költői hasonlattal élve: nem a vulkán attól tör ki attól, hogy a láva végigfolyik a hegyoldalon, ha érted, mire gondolok. ;)

2012. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szakítás

Szakítani olyannal, akit szeretsz: kihívás, erőpróba nem vagy meggyőződve érzelmeid viszonzottságáról megunt partnerrel szakítani: elérkezettnek látod az időt ahhoz, hogy egy régen aktuális lépést megtegyél.

2012. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. szept. 26. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!