Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mivel magyarázható az hogyha...

Mivel magyarázható az hogyha valaki az álmában egy teljesen más nyelven is képes beszélni?

Figyelt kérdés
Na most én nem hiszek a hókuszpókuszokban, meg semmi ilyesmiben. Ezért is érdekelne hogy miért tudok álmomban egy olyan nyelven folyékonyan beszélni amit sose tanultam?
2012. aug. 19. 22:04
1 2
 1/15 x) ***** válasza:
Mármint azt álmodod hogy idegen nyelven beszélsz vagy ha valaki ott van veled akkor ő hall idegen nyelven beszélni miközben alszol?
2012. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Miből gondolod,hogy folyékonyan beszéled amikor sosem tanultad?
2012. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az álmaimon belül minden finn nyelven megy, tegnap az apámról álmodtam, finnül beszélt nekem, én finnül válaszoltam, finn felirattal ment a tévében az adás, aztán finnül gondolkodtam rajta... mikor felébredek még az utolsó mondat a fejemben szokott lenni, azt le is fordítottam azonnal és teljesen értelmes volt. Régebben nem volt ilyen, pár napja viszont minden nap finnül vannak az álmaim. Nem értem hogy lehetséges egyáltalán.
2012. aug. 19. 23:07
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha az álomélményben beszélsz idegen nyelven folyékonyan, pl. beszélgetsz másokkal, az nem meglepő. Ha viszont álmodban beszélsz, úgy, hogy a veled egy szobában lévők is hallják, akkor az nagyon különös...
2012. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudtommal az ember a beszédet gyerekkorában tanulja a külvilágtól. Márpedig finnt tuti nem tanulhattam gyerekkoromban senkitől. Ez által lehetetlenség hogy beszéljem akár álmomban is. Akkor meg mi a magyarázat erre az egészre?

Álmodtam már angolul is sokszor, gyakorlatilag angolul tudok is, de azt sem olyan szinten ahogy álmomban, ott szinte dől belőlem a szöveg gondolkodás nélkül, a valóságban azért csak alap szinten tudok angolul makogni.

2012. aug. 19. 23:18
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is álmodtam már olyat hogy álmomban folyékonyan beszéltem oroszul,de én álmomban komolyan beszéltem is,de nem tudom hogy miért
2012. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 x) ***** válasza:
És biztos hogy finnül beszélsz? Ha sosem tudtál finnül akkor nem tudhatod. Szerintem csak az agyad csap be. Lehet hogy nem is finnül beszélsz csak úgy érzed. Szóval hogy mondjam... az álmod tudatja veled hogy finnül beszélsz de igazából nem. Mint mikor tudod hogy a nappalitokban zajlik az álmod de mégsem ott vagy. Egy szót sem tudsz finnül csak ezt álmodod.
2012. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Ismerem az érzést. Én álmomban reptoidul beszélek, de nem mondtam el senkinek, mert úgysem hinnék el :(
2012. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Halandzsa nyelven beszélsz az álmodban (honnan tudnád, hogy finn, és honnan tudnád, hogy helyes, ha soha nem is tanultad).

Életed során biztos ért számos finn nyelvi hatás, amely ott szunnyad valamelyik passzív memóriaegységedben, álmodban meg az agyad kicsit megpörgeti.

Ezért lehet, hogy az ébredéskori mondat értelmes. Mert ott volt valahol a memóriádba.

2012. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy az álmodban tudod, hogy idegen nyelven beszélsz, de az csak halandzsa... ha összevetnénk az említett nyelvvel teljesen más lenne a kettő.
2012. aug. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!