Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » A vakok tudnak álmodni?

Shameka kérdése:

A vakok tudnak álmodni?

Figyelt kérdés
Ők is ugyanúgy látják az álmokat mint mi?
2011. szept. 18. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy elég érdekes kérdés. Én ismerek olyan embert aki vak igaz ő 16 éves koráig látott as utána vakult meg, és ugy álmodik mint mi, de az aki a születése óta vak azt nem tudom elképzelni
2011. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a vakot, hogy születése óta az.
2011. szept. 18. 16:23
 3/6 anonim válasza:
attól hogy vak sztem tud álmodni.
2011. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

miért ne tudna? nem a fantáziája hiányzik, hanem a látása.

Valószínüleg a dolgokat,és magát nem úgy képzeli el,ahogyan mi látjuk, de ettől függetlenül szerintem biztosan álmodik

2011. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Álmodnak, de szerintem sokkal több az érzés és a benyomás álmaikban, mint a látókéban.

Én azt mondom, hogy amivé a mindennapi ingerek összeállnak a fejükben, az álmok is azzá válnak:szóval ha egyfajta képet vagy mintázatot alkotnak, akkoraként látják ( ami egy később vakká vált embernél mindenképpen lehetséges)

2011. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

keress rá oldalt a keresőben az egyik válasznál válaszolt egy vak lány - még mielőtt lekamuznátok ő is írja h beszélőgéppel írt


a válaszában leírja h ő hogy álmodik- ő nem vaknak született

röviden tömören: egyre jobban úgy álmodik mint ahogy a világot érzékeli: szagok, illatok, hangok...

de ez összeköttetésben is van az agy munkájával, hiszen ilyenkor raktározódnak el az értékes infók a rövid távú memóriából- aznapi élmények- a hosszú távúba...

2011. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!