Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez az álom sokkolt! (2 álom...

Ez az álom sokkolt! (2 álom lent) Valaki megfejti?

Figyelt kérdés

Szóval!2 álomról írok, már régebben álmodtam, de megmaradt mélyen és szeretném tudni mit jelenthetnek.

1. Anyámmal szembe találkozok az utcán, mosolyog jön felém.

de mondom neki, hogy hagyjon békén,mert ő nem az igazi anyám(csak pont úgy néz ki).Haza mentem és otthon volt.

De akivel összefutottam szakasztott mása volt és ő is úgy viselkedett, mintha az anyám lenne.:O

2. Sokat jártam Nagyival temetőbe gyerekkoromban, most is de nem heti szinten.

Nem vagyok félős, szerettem oda járni, mindig érdekelt az emberek története, akik ott feküdtek(Nagyi mesélt róluk)vagy ha nem mesélt akkor is járkáltam, öntöztem nézegettem a sírokat volt kedvencem is egy kislányé, egy babát kötött az anyja a fejfára.

És most jön az álom, mivel sosem féltem nem is értem.

Szóval, álmomban szokás szerint sétálgattam a sírok közt, gondolkodtam vajon milyen élete volt annak aki itt fekszik stb.Egyszer megjelent egy ember ült a síron, mosolygott rám de nem szeretetből, nem féltem tőle álmomban.Hallottam álmomban a fejemben, hogy gonosz és BEIGÉZ a földbe, vigyázzak vele, hamar megteszi.úgy lehet védekezni, ha levágom a saját szám, az ajkaim.Épp vágom le, és kajánul felröhög és BEIGÉZETT a föld alá, és felébredtem, full vizesen.


2011. aug. 4. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
azt jelenti hogy egy trottyos faszi be fog temetni a fődbe
2011. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem jelent szerintem jót...
2011. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ettől rosszabb álmaim nekem is voltak!Nos Nálam nem jelentettek semmit!Egy idő után elmúlik!Én javaslom hogy jobban fáraszd ki magad!Én nagyon sokat dolgozok és keveset pihenek ,mikor úgy dölök el az ágyba akkor nem is álmodom!Ja igen én beszereztem álomcsapdát és szerintem az is működik!!!Vegyél Te is egyet!nem hülyeség!!!

Szép álmokat!

:)

2011. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük talán a másodikkal.


Örök mesetípus az ember aki nem ismeri a borzongást. Nos, a félelem, vagy borzongás szükséges lelki működés. Ugyanúgy segít érteni a világot mint az öröm. A sötét és a világos pólusainak tisztának és egyértelműnek kell lenniük. Különben az ember se nem hideg se nem forró csak langyos. Fontos, hogy a Jelenések könyvében is ez a figyelmeztetés hangzik el a hét egyház angyalainak egyike felé: mert langyos vagy hát kivetlek a számból. Az a kvázi derű amivel te a temetőben közlekedtél nem volt igazi. Egyszerűen máshogy dolgozol fel mint a többiek. A hamis mosoly és a szájcsonkítás is ezen motívum körül mozog. Élet és Halál nem bír igazi jelentéssel, igazsággal számodra. Most ízelítőt kaptál szimbólum formájában az igazi halálról (ami nem a nagyi története egyszer volt emberekről, hanem mélységes és félelmetes misztérium) igazából ez az álom segíteni akar neked, hogy vedd végre komolyan az életet és a halált. A halál maga mosolygott rád, feltárta arcát, hogy ne legyenek róla illúzióid, illetve, hogy annak lásd ami.

2011. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Borzasztó vagy! :)

Elbírnám még olvasni írásaid! :)

Könyvet írtál már?

2011. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Á, dehogy! Szépirodalmat szoktam közzétenni egy nem amatőr lapon, de szellemi írásokat még nem. :) Csak dolgozom három kulcsfontosságú mese freudiánus, jungiánus és spirituális elemzésén, ha kész lesz, majd megpróbálom megjelentetni.


Viszont!

Ha kedvet kaptál!:


Marie-louise von Franz: Az álmok útján!

Ezt nagyon ajánlom.

Illetve: Verena Kaast: Álomfejtés



Ha a mesék kollektív üzenetei is érdekelnek akkor:


szintén von Franztól (ő volt C. G. Jung legfőbb tanítványa):


Az árnyék és a gonosz a mesében

Női mesealakok

A szent-Graál legenda lélektani aspektusai

Archetípusos minták a mesékben


Robert Bly: Vasjankó - könyv a férfiakról

Pressing Lajos: Az égig érő fa - szellemi tanítások a magyar népmesékben!


Jó olvasást!

2011. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,,,,ezek az álmok kb 15 éve voltak.
2011. aug. 6. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!