Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért tudok most erről álmodni...

Miért tudok most erről álmodni? (lent)

Figyelt kérdés

Eddigi életem során mindig úgy volt, hogy ha valamira napközben nagyon sokat gondoltam (aktuális mániám, aktuális szerelmem, stb), soha nem tudtam álmodni. róla. Most meg egész nap egy bizonyos emberre gondolok, és még róla is álmodok. Ez megy napok óta... Ez most mért lehet? Mármint hogy eddig soha nem volt ilyen, most meg igen...


20L


2011. jún. 7. 23:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Máshogy emlékszel az álmokra.

Az alvást két nagy szakaszra lehet bontani, REM és NREM alvásra. A REM alvás alatt vannak a fantáziadúsabb álmok, az NREM pedig inkább a közelmúlt eseményire épít.

Egy éjszaka elég sokszor álmodunk, de általában arra emlékezünk, ami éppen akkor zajlott, mikor felébredünk.

Az alvási belső ritmus és szokások, meg a külső körülmények is változnak az idő múlásával, így szerintem az lehet a válasz, hogy régen inkább REM fázisú alvásból keltél fel, mostanság viszont inkább NREM-ben (a két fázis folyamatosan váltakozik, többször ismétlődik az alvás során) ébredsz fel.

2011. jún. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igen, itt lehet a kutya elásva, így vizsgaidőszakban eléggé felborulnak az ember alvási szokásai :D
2011. jún. 8. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!