Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok mostanában,...

Miért álmodok mostanában, sokszor kígyóval?

Figyelt kérdés

Mostanában nem egyszer álmodtam kígyóval... Ismerősömnek van egy kígyója és először azzal álmodtam. Vagy is elvileg az volt csak kétszer akkora, más szín és egy utálatos dög lehetett mert féltem tőle. Voltak kis kígyók is, azok nem egyszer meg harapták a karom... Ez után egy ideig nem álmodtam kígyókkal. Aztán megint, akkor is meg harapott. Múlt éjjel pedig csak meg akart támadni, de fel keltem, amint meg indult felém a feje a nyitott szájával :/

Legutóbb mikor fogtam ismerősöm kígyóját féltem tőle, pedig soha nem bántott, sőt mindíg nyugodt volt nálam :/

Remélem valaki le tudja írni, hogy ez mit jelent, mert kezd aggasztani a dolog, már csak azért mert a kígyó ha jól tudom a sátán jelképe :/ Vagy is ezt hallottam ismerősömtől:S

Válaszaitokat előre is köszönöm

17/L


2011. ápr. 9. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A kígyó sokmindennek a jelképe. Keresztény világban valóban köthető a sátánhoz (Éva bűnbeesése pl)


De szerintem nálad csak annyi történt, hogy tudatalatt írtzol a kígyóktól (nem vagy ezzel egyedül) és az ismerősöd kigyója felszínre hozta a félelmeidet. Ezt prbáltad meg álmodban feldolgozni, de nem sikerült. Azóta meprbáltad tudatosan is feldolgozni, de az sem sikerült.


Talán jót tenne, ha beszéletnél egy pszihomókussal erről.

2011. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ne barátkozz elborult agyúakkal,akik szerint a sátán a ludas.

Az álmaid a tudatalatti félelmeid megnyilvánulásai a kígyóktól.Bár mikor ébren vagy kontrollálod magad a személyes találkozásnál a kígyóval,de mélyen belül félsz tőle (ez természetes).Többé ne keresd fel a kígyót,szakítsd meg vele nemcsak a közvetlen kapcsolatot,hanem a vizuálisat is.Vannak aranyosabb háziállatok is,pláne ha figyelembe vesszük hogy a kígyó nem háziállat.

2011. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Csábítás, amelynek szívesen engedsz, ha nem éppen Te vagy a csábító. Kígyó, ha rémületet, iszonyt ébreszt, - nők álmában: nem kívánt szex, rossz partnerkapcsolat. Férfiak álmában: elutasított vágyak, küzdelem, amelyet önmagaddal folytatsz. Kígyó, ha kedvesnek, szépnek látod, nem félsz tőle - nőknél: tényleg egyenértékű a férfiakkal és ezt nem szólamokkal, munkahelyi hangoskodással bizonyítod. Férfiak álmában: jó önismeret, kiváló feladatmegoldó képesség. Kígyó, ha az ágyadban találod: olyan érzelem, vágy, amit nem érzel a sajátodénak. Kígyó, ha megmar: - nőknél szerelmi csalódás, elhagytak, pedig Te - úgy hiszed - mindent megtettél. Férfiak: álmában: titkos, kínzó vonzalom. Kígyót ütni: megölni: nőknél: agresszivitás, utálod a férfiakat, úgy gondolod, kihasználnak; szexualitást eszköznek tekinted, amellyel célt lehet érni. Férfiaknál: bűntudat, szorongás. Kígyó, ha rádtekeredik és nem szabadulsz tőle: gyötrelmes szerelem. Kígyó, ha hozzád ér és hidegsége, érintése kellemes érzést kelt: anyagi előnyökért létesített kapcsolat hogy finom legyek.
2011. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Valszeg egyszerűen azért, mert foglalkoztat, és tudat alatt nyomaszt az ismerősöd kígyója. A valós életedbeni szorongásaid így ennek a kígyónak a formáját öltik az álmaidban.


Egyébként az egyik legsokrétűbb szimbólum. A változás, az örök körforgás, az élet és a halál, a megújulás, gyógyulás és újjászületés, a bölcsesség, a jó és a rossz szerencse, az éberség, a veszedelem és sok helyen a védelem, oltalom jelképe is. A Sátánnal csak a keresztény mitológia kötötte össze, az kevésbé ismert, hogy a néphit itt a nyugati világban is sokszor szerencsehozónak, a család védelmezőjének tartotta a házikígyót (nem amit terráriumban tartottak, hanem ami beköltözött a tornác alá). Véleményem szerint a keresztény megközelítés se kevésbé nonszensz, mint a többi, de szimbolika szempontjából mind nagyon érdekes.

2011. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
A félelmeid kivetítésére alkalmazza az agyad, mert a legfrissebb ezzel kapcsolatos élményed pont a kígyó markolászása.
2011. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az álom valóban a szimbólumok nyelvén üzen,amennyiben tényleg van üzenetértéke.Kultúrától függően azonban más és más értelmezést kaphat.A kígyó egyetemes szimbólum,e szerint magyarázhatnánk az erotika iránti vonzódásoddal,vagy viszolygásoddal is.Azonban a valós, konkrét állattól való félelmed generálta szerintem ezt az álmot,ezért értelmezését ebben az esetben nem misztifikálnám túl.
2011. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy soha nem féltem a kígyóktól.. Sőt még szerettem volna én is tartani. Az álmok kicsit be ijesztettek és most nem tudom hova tenni ezt a dolgot. Ismerősöm kígyója iszonyú barátságos, már amennyire egy sikló lehet az :D. Tudom nem házi állat, de van aki bolondul értük és ezt el is fogadom. Amúgy meg azzal nem volt bajom mikor rajtam volt. Meg fogtam simogattam meg minden, de egy idő után valamiért elkezdtem félni tőle... Meg is érezte, mindjárt nem volt olyan nyugodt és ez miatt még én is izgatott lettem, hogy most lehet idegességében rám kap vagy valami :/...

Hallottam arról, hogy álomban a kígyó irigységet is szimbolizál, de hát... Ez esetben én ezt kizárnám :/

Köszönöm a válaszaitokat amúgy, szívesen várok még hozzá fűzni valókat a témához, mert biztos mást is érdekel nem csak engem :))

2011. ápr. 9. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!