Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet hajótörésről...

Mit jelenthet hajótörésről álmodni?

Figyelt kérdés
Tegnap tengeri hajótörésről álmodtam, mégpedig kétszer, délután és éjjel is. Ketten voltunk mindkét álmomban. Ráadásul nő létemre férfi voltam az álmomban. Mit jelenthet ez az egész?
2010. dec. 30. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Sajnálom :)
2010. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem nézted véletlenül az RTL-en tegnap a Kék lagúna című filmet? :)

Egyébként lehet van valami jelentése, de az is lehet, hogy semmi. :)

2010. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Titanic-szindrómának hívják.

Azért voltál álmodban férfi, mert Dicaprio túlélte a katasztrófát, Kate Winslet viszont nem.

2010. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na, kíváncsi vagyok, figyelnek-e :)
2010. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hajó. Hajót csinálni: nagy munka. (1756.)


Kerner szerint: hajót igazgatni jó jegy. Hajóra szállni: veszély jegye. Hajót messziről látni: békesség. Hajóácsot látni: igen kedves dolog. Hajót látni emberekkel: jó idő. Hajó folyón: öröm. Berekedt hajót patakban látni: betegséget jegyez. Hajó, amely nem jöhet partra: tartozás.


A lipcsei nagy álmoskönyv szerint: hajót látni jelent békét, nyugodalmat. Hajót megmászni: nem jó. Hajóslegény: iszákosság. Hajótörést szenvedni: nagy szerencse. Hajótörést látni: betegség. Sok hajót látni: megcsalás jele. Hajóvontatás: nagy késedelem. A hajóvontatók csillagát látni, és velük együtt fáradozni: nagy jel, amely megelégedést mutat. Hajósok énekét hallani, de őket nem láthatni: kellemes változás életedben. Hajóskorcsma: irgalom.


1833-as könyv szerint: uszályhajót, gabonával megrakottat a Dunán látni: jó időjárás. Telelő uszályhajó: gazdag ember ismeretségét mutatja. Hajósgazda: barátság. Hajóács: téli időjárás.


Gvadányi szerint: hajóban lakni: gondtalan élet jegye. Szűrszabó szerint: fehér hajó fehér felhőn: jó egészség.

2010. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ma 14:56 ezt hogy érted ?
2010. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kei-chan, gondolom úgy érti, hogy igazából Kate Winslet élte túl, Leonardo DiCaprio pedig nem. Ő meg direkt fordítva írta. :P
2010. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem nézek tévét, a Kék lagúnát még életemben nem láttam, a nagy szerencse viszont stimmel, mert babát várok! :-) Köszönöm az értelmes válaszokat!
2010. dec. 31. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!