Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez tudatos álmodás volt?

Ez tudatos álmodás volt?

Figyelt kérdés

Többször is megesett már velem a következő:

Álmodtam dolgokról, amik teljesen élethűek voltak, de amint kezdtek álmomban rosszra fordulni a dolgok. Pl rosszat álmodtam, akkor tudtam, hogy csak álmodok, és azt mondtam magamnak, hogy na most felébredek, és valóban fel is ébredtem. Olyankor olyan furcsa érzé, mintha hirtelen valami visszahúzna a fejemben a valóságba. Ez tudatos álmodás volt? És ha az, hogyan tudnám tovább fejleszteni, pl hogy azt álmodjam , amit akarok?


2010. okt. 28. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az volt, már csak azért is, mert tudtad, hogy álmodsz, és fel tudtál ébredni.


Ha sokat gyakorolsz, és koncentrálsz, sikerülni fog irányítani az álmot, de a jó tudatos álmodó csak szemlélődik, mert a dolgok csak úgy mutatják meg magukat, ha figyelsz, és nem úgy, hogy az öledbe pottyan.


örülj, hogy neked van ilyen, én már egy csomószor próbálkoztam, de sosem jött össze! xD

2010. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
annak egy egyzserűbb,gyengbb fajtája, igen. Ez is tudatos álmodás, hiszen rádöbbensz hogy álmmodsz, de a "rendes" tudatos álmodás az az, amikor az álomban maradsz de tudod hogy álmodsz, és irányíthatod az eseményeket.
2010. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Továbbfejlesztéshez:

próbálkozz napközben sokszor olyan dolgokkal, amikről tudod, hogy nem történhetnek meg. Pl átütni a falon, megpróbálni felugrani, és elrepülni. Ha ezeket napközben sokszor gyakorlod, elő fognak jönni álmodban is.

Ott előfordulhat, hogy más fog történni, mint megszoktad, tehát sikerül felrepülnöd, vagy átnyúlnod a falon, és ebből már rá tudsz jönni, hogy álmodsz.

Ha meg már rájöttél, és nem ébredsz fel rá, akkor irányítani is tudod.

2010. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nincs tudatos álmodás.Ez tudatosuljon benned.

Amit te tudatosnak hívsz az álmodban az is az álom része,nem a tudatod.

2010. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, tudatos álmodás az, ha folyamatosan, az álmodás ideje alatt tisztában vagy vele, hogy álmodsz, plusz emlékszel a teljes nappali éber életedre, plusz emlékszel az összes eddigi tudatos álmodra. Ha bármelyik hiányzik, akkor az nem tudatos, csak lucid álom.


Prof. Dr. Paul Tholey-Kaleb Utecht: Alkotó álom

2010. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!