Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Van egy visszatérőnek nevezhet...

Van egy visszatérőnek nevezhető álmom, de ez mégsem ennyire egyszerű. Mit akarna ez jelenteni?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran álmodon a nagymamám házával, vagy a ház udvarán álló építményekkel, és mindig ott történnek a legrejtélyesebb dolgok. Ha valamin nagyon töröm a fejem, mindig kiderül, hogy ott kell lennie a titok nyitjának valahol - a garázsban, amit már rég leromboltak, a ház alatt, a virágoskertben stb. Az ilyen álmokból mindig úgy ébredek, mintha tényleg megoldottam volna a rejtélyeket (meg vagyok könnyebbülve), pedig általában ébredéskor vagyok benne nyakig.


Legutóbbi álmomban is onnan menekültem hanyatt homlok, mert az összes ismerősöm az apukám kivételével zombivá változott és a szomszédban be kellett ütnöm egy női nevet valamilyen falra szerelt panelen, aztán kérte a nő férje nevét is, amit ugyancsak kilogikáztunk valahogy:) Miután bejutottunk a szomszéd erődítményszerű házába (ami a valóságban egy omladozó viskó), eszembe jutott, hogy anyukámnak ki kell onnan hoznom valamilyen kis tégelyes aloe vera tartalmú krémet:D Ezt az egyik zombult ismerősöm dobta oda nekem, amint előlépett az egyik ajtó mögül. Ekkor rá akartam lőni - mert időközben fegyverem is akadt bőven - de kifogyott a lőszerem és apa emlékeztetett, hogy a nagyi garázsában van néhány láda, amit széttörve csekkolhatnám, hogy van-e benne muníció:) Visszatrappoltam oda, és magamhoz vettem a motyót, de már nem volt szükség a zombik ledarálására, mert maguktól eltűntek, és valahogy még a levegő is tisztább lett:D Itt megjegyeztem apának, hogy biztos elmentek Skandináv Lottót játszani:D Később kiviláglott, hogy csak azért szívódtak fel, mert visszatértem a nagyi házához, hiszen onnan indult ki az egész mizéria.


Ilyen és hasonló kaliberű álmok szoktak a mami-színtéren játszódni. Nem volt még olyan, hogy a nagyi kimaradjon a rejtélyes álmaimból, komolyan. Miért épp az ő házával kapcsolatban álmodom a legkülönösebbeket? Egyébként nő nemű vagyok, ha valakinek ez nem lett volna egyértelmű:D


2010. okt. 6. 16:06
 1/4 Brigi_830220 ***** válasza:

Egyrészt! Az álmaid túlságosan logikusak. Ezek nem REM fázisos dolgoknak tűnnek, bár ítélkezni nem szeretnék. Nekem is voltak "filmes" álmaim, de ezek ritkán tartalmazzák Önmagukban a "megfejtést" vagyis, ritkán utalnak a valódi lényegére az álomnak. Nálad is túl sok a sallang, túl Hollywood-i, pedig ha visszatérő az álom, akkor valami gyökerének kell lennie. Régi félelem, vagy régi örömök.

A zombiság egyrészt mégiscsak az ember legfőbb vágya a "halál túlélésére" . Másrészt azonban a mérhetetlen félelem a végtelenségtől, az el nem múlástól. Nem véletlenül szólnak a komoly sci-fik, fantasík arról, hogy bizonyos entitások miért gyűlölik az embereket: a halandóságuk miatt.


Segítségképpen csak annyit tanácsolok, hámozd le a csillivilli akciót, és nézz a dolog mélyére! Meg fogsz lepődni!

2010. okt. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Álmokkal kapcsolatos kérdésre sosem kaptam még ennyire értékes választ! Köszönöm és totál igaz, amit írtál!
2010. okt. 6. 18:48
 3/4 Brigi_830220 ***** válasza:

Igazán nincs mit! Szerintem manapság azért a sok tanácstalan ember (minden téren) mert a mostani világ erőszakosan a látszatra és a külsőségekre fordítja a figyelmünket, miközben a valódi dolgokkal nem akar foglalkozni, mivel az sokszor több odafigyelést, időt igényel. Étkezésnél "bekapunk valamit", egészségünk érdekében "beveszünk egy gyógyszert", a reklámok 35mp alatt akarnak meggyőzni pl hogy 30 évre kinél vegyél fel hitelt, minden 20. századi találmány arra való, hogy segítsen, hogy több időd maradjon (autó, PC, mosógép)...de ez a több idő csak arra jó, hogy több apró használhatatlan szeletre szabdaljuk és kimerülten örülni is elfelejtsünk.

Álmainkkal is így vagyunk. Látszat alapján azonnal akarjuk a választ. Pedig ha csendben maradunk és figyelünk, rájövünk, hogy nagyon is tudjuk mit akart "mondani" nekünk.

2010. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így igaz.
2010. okt. 7. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!