Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan tudnék álmodni? Vagyis...

Hogyan tudnék álmodni? Vagyis emlékezni rájuk

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 23:28
 1/8 anonim válasza:
75%
Lehet, hogy nem fog sokat segíteni amit írok, mert ha abszolút nem emlékszel rájuk akkor nem tudod megtenni. Azt olvastam, ha rendszeresítesz magad mellé egy kis füzetet és ha rögtön ébredés után beleírod az álmod akkor sokat segíthet és rávilágíthat a dolgokra. De sok sikert és legyél ügyes:)
2010. szept. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
én is ezt akartam mondani :D
2010. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
:D:D
2010. szept. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

nem, ez nem igaz. Az álom 2 szakaszból áll, az álmodás (X) és a nem-álmodás (Y) szakaszából. Ha az álmodás, azaz az X szakaszból ébredsz, akkor emlékezni fogsz az álmodra. Ha a nem álmodás, azaz Y, akkor nem. Mert ha belépsz Y-ba, akkor az X-et elfelejted ilyen egyszerű.

Egy éjszaka alatt nagyjából 4-5 álma van egy embernek, a vége általában álmodással végződik. Próbáld ki azt, hogy ne éjfélkor feküdj le és 10-kor kelj, hanem 8-9 körül feküdj és 6-7-kor kelj. Sokkal nagyobb rá az esély. Egy ébresztőórát is beiktathatsz, ugyanis az elalvástól számított 7. órában mindig álmodás szakaszban vagy. Ha nem forgolódsz elalvás előtt fél órát, akkor nyugodtan állítsd be az ébresztőd :)

Remélem segítettem.

2010. szept. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
82%

Van egy agykontroll módszer, az álomkontroll, kb. annyi hogy elalvás előtt kikészíted a már említett jegyzetfüzetet, tollat és relaxálva kijelented, hogy "felébredek a fontos álmom után, emlékezni fogok álmomra, stb." Gyakorolni kell és persze hinni is kell benne.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
máktea.:)
2010. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 07:28-as válaszolóval :)

én próbálok mindig 9, vagy 7 órát aludni.. ha nyolc és felet alszom, még naggyából emlékszem valamire.. de ha 8at alszom, akkor már nem.. :)

amugy ha fél-másfél órát alszol, akkor is emlékszel, hogy mit álmodtál :)

Sok sikert!


14L

2010. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

07:28-as vagyok.


Igen, kedves 14/L, igazad van :) A másfél óra alvás és az álomra való visszaemlékezés leginkább egy délutáni szunyókánál érvényesül :)


14/F

2010. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!