Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez az álom? Nagyon...

Mit jelent ez az álom? Nagyon szíven ütött.

Figyelt kérdés

Régebben (4 éve) meghalt egy számomra igen kedves ember (váratlanul, autóbalesetben). A halála előtt jó ideig (kb. fél évig) nem találkoztunk, nem beszéltünk. (én kisbabát vártam/szültem)

A halála teljesen letaglózott, ráadásul annyira azt éreztem, (mint nyilván mindenki az ismerősi közül) hogy mennyi elvarratlan szál, kimondatlan dolog, stb. maradt utána.

Valójában a mai napig nem engedtem el, azt hiszem.



A múlt héten álmomban egy közösségi térben voltam (talán kávézóban), és mondták az ott dolgozók, hogy keresett az ismerősöm, beszélni akart velem, de már elment. Mondtam, jó, megvárom, vagy felhívom majd. Mire közölték, hogy azóta meghalt. :((((((

Álmomban megint meghalt! :((((



Miért álmodhattam ezt? :((


2010. aug. 13. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Még mindig nem dolgoztad fel a halálát,esetleg aznap nem volt eszedben, nem volt ami rá emlékeztetett?Mert ha igen akkor e miatt.
2010. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első írt. Még nem dolgoztatad fel, hogy elment, hiányzik, mert szeretted. Sajnálom...
2010. aug. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még nem tudtam elengedni, hetente többször, de van, hogy naponta eszembe jut. 4 éve.

Pedig álmomban egy kis időre -emlékszem - úgy megörültem! Azt hittem, mégsem halt meg, mint valójában tudtam...

Aztán megint. :(

2010. aug. 14. 00:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy a tudatod legmélyén a mai napig ne fogadtad el, nem dolgoztad fel a halálát.


(Én édesanyám halála után még 10-11 évvel is sokszor álmodtam, hogy hazajött és azt mondta, hogy tévedésből vitték el, mert nem volt halott.)

2010. aug. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha minden nap megnézed a képét, esetleg a gondolataidban megjelenik akkor annak pszichikai oka van. Elfojtott emlékek....... vagy ilyesmi. Talán volt egy olyan dolog amit el akartál mondani neki, még régen, de ezt inkább magadba zártad. Mint az előbb említetted volt olyan elvarratlan szál. Ennek is köze van az álmaidhoz. Az érzelmek előtörtek. Próbálj lazítani, lefekvés előtt és egy gyakorlatot végezz el. Igyál egy teát. Ha olyan dologról van szó, meséld el valakinek, hidd el sokkal jobb lesz. Még mindig felidézed a múltat. Nem ez a megoldás. Tudom, hogy hiányzik, azonban tovább kell lépni. Gondolj rá úgy ahogy utoljára láttad halála előtt:::: Boldognak, felszabadultnak, mosolygósnak. Legyél többet a barátaiddal. Még kell egy kis idő.......

Azért sajnálom.....( nekem is volt több haláleset a családban ). A fenti ötletek segítettek. Néha azonban az a jó, ha kiengeded magadból a gondokat. A sírás emberi érzelmek kifejezése. Benned talán ott van az a remény szikra. S azért nem tudtad elengedni. Talán hitted, hogy visszatér. Az álmok erről árulkodnak.

2010. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán nem tudtad feldolgozni az ismerősöd halálát, és az álmodban, úgy mond tudat alatt előjött. Nem gondoltál aznap rá, mikor ezt álmodtad?


Egyébként furcsa, de az álomban a halál nem elmúlás szimbólum, hanem új egzisztenciák, lehetőségek várhatók.

2010. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Dehogynem. Nagyon sokat gondolok rá.


Egyébként idén talán ez volt a 3. vagy 4. álmom (róla nem szólt a többi) -illetve persze, tudom, szinte minden éjjel álmodunk, csak nem emlékszünk rá - szóval ez a nagyon kevés "megmaradt" álmaim egyike.


Az új egzisztenciát olvastad valahol?

Jó lenne legalább abban hinni, hogy a reinkarnációját álmodtam meg.

2010. aug. 15. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!