Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés

Leginkább tapasztalatok érdekelnének, hogy valakinek sikerült-e már? És hogy mennyi idő után sikerült? Igazából minden érdekelne ezzel kapcsolatban de a legjobb a személyes tapasztalat lenne.


A normális,segítőkész válaszokat előre is köszönöm.



2017. júl. 12. 00:40
 1/6 Psycho ***** válasza:

Izgalmas téma :) Bocsi, hosszú lesz!


Sajnos én nem vagyok elég kitartó hozzá, így nem csináltam végig, de youtube-on pl. sok videót találni ezzel kapcsolatosan (ha megy az angol - kulcsszó: lucid dreaming). Az értékelést és kommenteket is érdemes csekkolni, abból kiderül, mennyire működik a javasolt módszer. Itt egy ilyen (angol):


https://www.youtube.com/watch?v=WBHhOrqQKUw


Ez egy több lépésből álló módszer (nem tudom alátámasztani, működik-e, de a "szerző" szerint igen, és jó az értékelése is). Ha gond az angol, itt egy összefoglaló:


- Első lépés a normál alvásmintázat kialakítása, tehát ne össze-vissza aludj, hol éjjeli bagoly, hol már 9kor fekvés stb. Vagyis: rendszeresség, és normál ritmus (6-9 közt kelés, 8 és éjfél közt alvás).

- Álomnapló. Mindenki álmodik, de legtöbbünk elfelejti, mi volt. Legyen egy kis naplód az ágy mellett, és amikor megébredsz/felébredsz, írj le mindent, amire emlékszel. HA nem emlékszel semmire, írd le kerek-perec, hogy "nem emlékszem semmire". Akár ki is mondhatod hangosan. Állítólag ez egy üzenet az agynak, hogy helló ülj le 1-es. :D Legközelebb így jobb lesz, ez is egyfajta tréning része. Néhány hét után egész jól belejön az ember.

- Ha a fentiek már mennek (tegyük fel eltelik pár hét), akkor jön a kövi lépés. Állíts be egy órát az elalvást követően 6 órányira (tehát ha 10kor alszol el, éjjel 4-re). Tudatos alvás REM fázisban történik, és ez a legvalószínűbb időtartam, hogy REM fázisban leszel, mert ilyentájt a leghosszabb a REM fázis.

- Ha felkeltél rá, álomnaplózd le amire emlékszel. Ezután feküdj le a hátadra, csukd be a szemed és képzeld el, milyen lenne tudatosan álmodni. Mit szeretnél csinálni? Pl. elmennél valahova, repülnél, mittomén.

- Miközben ezt teszed, kezdj el mantrázni 2-3 percig (nem M1 kaliberű "jobbanteljesítünk" egypercesekre gondolok xD), hanem kb. egy ilyen mondat, hogy pl. "Tudatosan fogok álmodni ha most elaludtam"


Ennyi a lényeg. Ezután visszafekszel és alszol. Nem para, ha rögtön nem sikerül, lehet a harmadik/negyedik napon lesz sikeres. A fószer szerint egy hónap alatt 20 tudatos alvása is volt ezzel a technikával.

Viszont vigyázni kell, mert az az izgalom ami átrohan az emberen hogy "hejj végre tudatos álom ooh yeeah", könnyen önmagában bedöntheti a dolgot és felébredsz tőle.

A stabilizáláshoz próbálj nyugodt maradni és ne akarj rögtön mindent. Pl. először csak ülj le és nézz körbe az álmodban, inkább csak megfigyelő légy. És hallgatózz, szimatolj stb, edzed az érzékeidet. Ha kezd szétesni az egész, állítólag használ ha megrázod a kezeid az álomban, vagy körbepördülsz (nem tudom miért).


Minden esetre gyakorlat teszi a mestert :) Sok sikert!

2017. júl. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
Én egyszer nem álom naplóztam, nekem elég volt azt csinálni, hogy lefekvés előtt először az álomnak a témájára koncentráltam, majd elképzeltem, hogy hogyan szeretném, hogy az álom folyjon. Először nem nagyon sikerült, de már 100%-osan tudom kontrollálni az álmaimat. Viszont a rendszeres alvás tényleg lényeges.
2017. júl. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában úgy kezdődik, hogy egyre gyakrabban jössz rá álmodban, hogy az nem a valóság. Néha csak úgy magadtól, néha egy olyan dolog miatt, amiről tudod, hogy nem létezhet. Pl. olyan ember jelenik meg, aki már meghalt. Vagy olyan helyen vagy, ahol egyébként biztosan nem lehetnél. Vagy szuperképességed van, esetleg olyan sebet látsz magadon, amivel nem is élhetnél, de mégsem fáj... ilyesmik.

Egy pár ilyen felismerés után kialakul az álombeli énképed, már nem csak képeket látsz vagy valakiként kószálsz, hanem tudod, hogy te vagy. Gondolkodni kezdesz, beszélni, magadtól cselekedni.

És ha már ennél is feljebb lépsz, akkor az álom felismerése után akár irányíthatod is azt. Nem úgy, hogy húúú de kiráály, tudok repülni, és elszállsz, hanem úgy, hogy TUDOM, hogy álmodom, TUDOM, hogy álmomban bármit megtehetek, és meg is teszem.

Ha ez megvan, akkor szinte azt csinálsz, amit akarsz, attól függ, mennyire mélyen alszol, mennyire koncentrálsz, mennyire van közel az ébredés.

Először talán csak annyi sikerül, hogy odaálmodsz magadnak egy szivárványt vagy a felhőkig tudsz ugrani.

De egy tapasztalt tudatos álmodó már akármit és akárkit megálmodik magának. Helyszíneket, embereket, eseményeket, ételeket, amiknek az ízét is érzi álmában, sőt, szexuális élményeket, orgazmust is, beszélgetést, akár más nyelven is, épületeket, állatokat... bármit.

Aki ilyen szinten van, az már arra is képes, hogy pl. egy rendszeresen visszatérő rémálmot megszüntessen azzal, hogy a rémálom gonoszát legyőzi.

Ébredés közeli fázisban viszont már a tapasztaltak is elveszíthetik a kontrollt, amikor már kezdenek elmosódni a dolgok, már nem teljesülnek a "kívánságok", olyankor perceken belül felébred az illető.

És ha már itt tartunk, megtanulható a tudatos álomból való szándékos felébredés is.

Arról sajnos nem sokat tudok, hogy hogyan lehet ezt tanulni. Nálam csak elkezdett kialakulni és magamtól rájöttem a dolgokra, kitapasztaltam. Nagyjából 20 éves korom körül kezdődött és 1-2 év alatt jutottam el oda, hogy az álmaim nagy részét irányítani tudjam.

De ha rákeresel a google-n a tudatos álmodásra, akkor fogsz találni olyan cikkeket, ahol arról írnak, hogy hogyan lehet ezt fejleszteni.

2017. júl. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

02:10-es vagyok, hozzátenném, világi rossz alvó vagyok, soha az életben nem aludtam még rendszeresen, amióta élek. Nem is sikerülne. Talán pont ezért vannak ilyen beütéseim. :D

Az álomnapló egyébként nagyon jó ötlet, a legtöbb ember azért nem emlékszik az álmaira, mert nem is gondolnak rájuk, csak felkelnek és mennek a dolgukra. De valóban sokat segíthet, ha utólag elmeséled és még egyszer átéled az álmokat.

De vigyázz, mert ha sokat játszol ezzel, néha már nem fogod biztosan tudni, mi volt álom és mi volt valóság.

2017. júl. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendszeres alvás 3 műszak mellett :D
2017. júl. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2017. júl. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!