Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehet azt álmodni amit...

Cpt.Price11 kérdése:

Hogyan lehet azt álmodni amit szeretnék? Többen azt mondták hogy kigondolja mit álmodjon és azt álmodja. Ezt hogy lehet előidézni? Mit kell tenni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 16:16
 1/8 Letharia válasza:
19%
Elszìvsz egy nagy adag füvet.
2014. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó :D De én nem pont erre gondoltam, hanem pl. gondolok arra hogy van egy ferrarim és versenyzek és ezt is álmodom.
2014. máj. 3. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy nálad beválik-e majd, ez nekem is csak egysezr vált be : próbálj meg még alvás előtt erősen arra gondolni amit/amiről szeretnél álmodni. Mikor becsukod a szemed szinte érezd magad az álomban, tudd mit akarj csinálni.

Nekem ez egyszer így sikerült ikor folytatani akartam az álmomat.

Hátha neked is beválik.

2014. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az "Alkotó álom" című könyv leír egy technikát, ami nagyon egyszerű csak egy kis ideig gyakorolni kell.
2014. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Tekerj le az aljára, ott vannak a technikák, nehézség szerint. Minél több csillag, annál nehezebb. Legtöbbeknek az álomnapló és a valóságteszt kombináció válik be leghamarabb. Olvasgasd a fórumot is nyugodtan, ha érdekel.

2014. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3-as válaszoló pont leírja, én is ezt a módszert használtam párszor. Nekem se jött be túl sokszor, de évente párszor igen. Persze nem mindig gondolkoztam előtte, hogy mit akarok álmodni, szóval nem próbáltam olyan sokszor.

Ilyenkor egyébként fokozatosan csúsztam át álomba.


Amúgy meg nekem még az a tapasztalatom, hogy ha sokáig nem alszol, és azalatt aktív fizikai és szellemi munkát is végzel, és így jó alaposan kifáradsz, ill. a hosszú ébrenlét alatt sok zenét is hallgatsz, akkor amint ledőlsz az ágyra, még elalvás előtt zenéket foksz hallani, olyan jellegűeket, mint amiket még előtte halgattál, de amik valójában nem léteznek, szóval a képzeleted generálja autómatikusan. És az egy K.ŕVA JÓ DOLOG!


Amúgy meg, én leginkább egy álomfelvevő gépre vágynék, mert ha lenne olyanom, szerintem én lennék az évszázad legsikeresebb filmrendezője és történetírója.

Csak tudnám hogy miért csak akkor van erre képességem, amikor tudatlan vagyok. Mert ébren egyébként az ég adta világon semmi tehetségem ezekhez. =(

2014. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha a tudatalattidból előhívod, nyertél. Egyébként én is a tudatos álmodást ajánlom.
2014. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Utolsó, ha a tudatalattidból előhívod, nyertél."


És mégis hogyan ??!! Te tudsz ilyen módszerről, hogy egyáltalán létezne?! Na ugye!


Egyébként meg az is csak alig lenne fél siker, ha a pontos történetre vissza tudnék emlékezni, mert itt a jeleneteken, helyszíni beállításokon, szereplők viselkedésén, meg ilyen kis pitiknek TŰNŐ dolgokon is nagyon sok múlik, amiket egy világklasszis rendező valóban ki tud használni és megtervezni tudatosan.

De én ezekre utána egyszerűen nem emlékszem pontosan, csak valahogy úgy, mintha Tegnap előtt néztem meg volna a filmet, de még mindig le lennék sokkolva, és arra emlékszem, hogy ..... jó volt.


Plusz van, amikor ezek tele vannak nem létező betétdalokkal, filmzenékkel, hogy úgy mondjam, amik nagyon sokszor nem is léteznek - persze van, amikor csak egy zenei emlék jön vissza, ezeket azért általában ki tudom szűrni -, egész egyszerűen az agyam generál le mindent.

Volt olyan - többször is már -, amikor meg versek jöttek elő, de olyanok, amiknél arra emlékszem, hogy ott az álmomban úgymond tudatosan jöttek a sorok.... kb. olyan érzés volt, mint amikor valaki free-style-ra gyakorolhat, szerintem, de ezek akkor ott folyékonyan mentek.

Itt ébren meg annyira idegesítő, hogy még egy négysoros verset is alig tudok jól megírni!!!! ='(


És tegnap este is, pont megjelent a fejembe egy disco-s jellegű zenerefrén, vagy hogy is mondjam, és igaz, hogy nem álmodtam azzal, de amint felébredtem, egyből visszajött, és most sem tudom kiverni a fejemből.

Próbáltam végigvenni az összes klasszikus disco-s számot, amit mostanában hallgattam, de egyiknek az akkordsora sem az. Egy van, aminek a szisztémájára kicsit hasonlít, az a Dying to the Dance, de nem az. Olyan meg szerintem nem nagyon lehet, amivel csak egy pillanatra találkoztam, és elsiklottam volna felette, mert amint meghallok egy jó dosco-s motívumot, addig kutatok, amíg meg nem tudom a lehető legjobb felvételt szerezni a számról, mert manapság olyan rohadt kevés az igazán jó disco-s szám, és a neten meg csak a stílusba nem vágó hülyeségek terjednek.

Egy teljesen másik, és most már tényleg úgy látom, hogy nem létező dallam, és csak az én fejemben van benne.


ÉS MÁR MAJD SZÉT ROBBAN A FEJEM!!! Szinte komolyan, fizikailag fáj, mert nem tudok, és szívem szerint nem is akarok ezektől szabadulni, de nem tudok semmit velük kezdeni, mert még egy hangot sem tudnék leütni a zongorán, és még mindig túl távoli ez az egész képzeletbeli zene, hogy mondjuk legalább a hangszereket szét tudjam pontosan választani bennük.



MI AZ ISTEN LEHET EZ!!! MONDJA MEG MÁR VALAKI!!!

2014. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!