Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontroll tanfolyam nélkül...

Agykontroll tanfolyam nélkül meg lehet tanulni alfába menni? Van itt ebben jártas ember, aki tud segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Még sajnos nem voltam tanfolyamon, de olvastam jó néhány könyvet és kaptam tanácsokat, ötleteket azzal kapcsolatban, hogy tudjak a szintemre menni, viszont egyszerűen képtelen vagyok teljesen kikapcsolni az agyamat ahogy azt kellene.

Olyan klassz dolgokat hallottam az agykontrollról, hiszek is benne és szeretném megtanulni, de kéne egy kis segítség.


2013. márc. 30. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Agykontrollra igazából mindenki képes, csak vannak olyan tanfolyamok, amikkel jobban el lehet sajátítani a dolgot. Mindenkivel vele született képesség, hogy képes irányítani az elméjét. Álfa állapotba pedig minden nap lemész, amikor elalváshoz készülődsz. Az alfa állapot másik megnevezése a meditáció. A gondolat nélküliség.
2013. márc. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én agykontroll tanfolyam nélkül tanultam meg,csak utána olvastam a dolgoknak és megnéztem pár videót
2013. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pl sajna nem tudok videót megnézni!Alfába hogy mész le,az mire jó?
2013. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Harmadik: agykontroll.hu-n találsz jó leírást róla. :)
2013. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Folytatnám a felsorolást, hogy mikor vagy alfában:

jó ideje, elmélyülten olvasol (amire filmként emlékszel majd:)

tanulsz, könnyedén, élvezettel

hosszú úton, (nyilván szándékosan különösen éberen) autót vezetsz

hirtelen életveszélyben elég gyakran azonnal transzba kerülsz, teljes a lélekjelenlét

játszol (mindegy, hogy pc/konzol, vagy gyerekként, vagy sport, csak az éber figyelem legyen meghatározó)

horgászat, napozás, stb "passzivitás" közben, átélve az időtlen létezés élményét


Nem kell "kikapcsolni az agyadat", hogy meditálj. A gondolatok nélküli létezés a természetes állapotunk. Azért gondoljuk nehéznek, mert ami gondolkodik bennünk, az semmit nem képes felfogni abból, ami mi magunk vagyunk. Tehát abból, aki figyel (és a többit csak ezután teszi). A figyelmed vagy te magad gyakorlatilag (persze nem, de ez jól megragadja a lényeget). Tehát a meditáció folyamatos, amint a figyelmeddel azonosulsz, vagyis amint tudatos vagy arra, hogy a belső lényeged a figyelmed maga: te az vagy, aki figyel, a többi jelenség csak kísérőjelenség lehet. A gondolataid ráérnek ide-oda röpdösni, ez a dolguk. Amikor nem azonosítod magad "A Gondolkodóként", hanem inkább a Megfigyelő leszel, megnyílik a tudatosság előtted, benne leszel a jelen pillanatban, csupa nagybetűvel ÉLSZ, és közben a fizikai világban semmi különös nem történik.


A meditáció nem egy újabb cselekvés a többi közt, hanem az alapállapot, a fehér lap. Ha akarod, több fehér lapnál, ilyenkor csinálsz is valamit, vizualizálsz, megfejtesz, kérdezel önmagadtól, vagy épp azzal szivatod magad, hogy ostobaságokat adsz be önszuggesztiónak, ahogy a legtöbb hétköznapi agykontrollos rendszeresen. :)


Az alapgondolat tehát az, hogy a fehér lap ott van a festék mögött, és változatlan. A lehetőségeid teljes mezeje vagy, és csakis itt és most létezel. Egy nagy, végeláthatatlan itt-és-most-világ a hely, ahol a szellemed tevékenykedik. Ez ha elkezd körvonalazódni benned, nevetni fogsz a visszaszámlálós gyakorlaton, és ami azt illeti, mindenen, ami kicsit is gyakorlat.


A megvilágosodott mesterekről szokták mondani, hogy napi 24 órában meditáció az életük, bármit is tesz földi valójuk a világban közben. A megvilágosodásról pedig azt mondják, hogy igazából mindig is megvilágosodott voltál, semmit nem kell tenned, legfeljebb a felismerés hiányzik, vagy a gondolatok és érzések orkánja elfedi azt, aki valójában vagy.


Alfa? Lehet nevet adni dolgoknak... :)

2013. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!