Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az agykontroll és a Titok...

Az agykontroll és a Titok alapgondolata ugyanaz?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor miben különbözik?
2011. jún. 28. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem messze nem ugyanaz.
2011. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
semmi köze nincs egymáshoz.a titok az az amit nem mondasz el az agykontroll meg az hogy gondolatokkal irányítasz másokat vagy ezt másnak hívják? passz de messze nem ugyan az.
2011. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy sokan egy kalap alá veszi a kettőt, semmi közük egymáshoz. Az agykontroll lényegében egy meditációs technika, csak itt nem az a lényeg, hogy kiürítsd az elméd, hanem, hogy abban az állapotban amit ezzel elérsz "programozd" magadat. Pl hogy adott szituációkban hogyan viselkedj, vagy stressz könnyebb kezelése stb.

Ebben az állapotban (alfa, téta) sokkal befolyásolhatóbb vagy, sokkal jobban beépűlnek a tudatalattidba az adott szuggesztiók. Kb olyan mint a hipnózis, csak hipnózissal más állapotba jutsz, és más mondja neked a szuggesztiókat, na meg persze hatásosabb is.

Sokan túl miszifikálják az agykontroll, pedig ebben semmi ezoterikus nincs.


A vonzás tőrvényét nem részletezem, szerintem ebből már rájöttél a különbségre.

2011. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 35%-ban hasznos válaszokat ad.

Az a titok amire Te gondolsz, nem a Titok c. könyv, amire a kérdező gondol.


Szerintem egyébként nem ugyanaz a kettő. A Titok ugyebár a vonzás törvénye, hogy pozitív gondolatokkal bevonzod azokat a dolgokat, amiket szeretnél. Az agykontroll pedig egy meditációs folyamat, úgymond agyserkentő, amivel nyitottabbá válsz a dolgokra, inkább abban segít, hogy jó úton tudj elindulni a célod felé.

2011. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó pár éve részt vettem az agykontroll tanfolyamon. Egy -két dolgot használok belőle a mai napig.

Egy dolog nagyon megmaradt bennem, hogy amit el akarsz érni azt úgy kell elképzelned magad elé, ahogy szeretnéd, kvázi vizionálod.

Vagyis úgyanúgy, mint a vonzás törvényében.

Vagyis csak van benne hasonlóság nem?

2011. jún. 28. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. jún. 29. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!