Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan élitek meg a pillanatot?

Hogyan élitek meg a pillanatot?

Figyelt kérdés
Én sajnos állandóan álmodozok, képzelődök, hol a múltban, hol a lehetséges jövőben. És elveszi az energiámat nagyon. Irigylem azokat az embereket akik minden pillanatot megélnek, jelen vannak teljesen. Aki így él, az hogy csinálja? Segítsetek kérlek szépen!
2011. máj. 2. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Fiataloknál, serdülőknél gyakori az álmodozás, és talán lelkileg szükséges is bizonyos mértékig. Viszont sok idő elmegy hiába, és akkor tényleg csak álom marad minden.

Ha a múltra gondolsz, hogy mit tettél rosszúl, vagy milyen jó volt az a buli, akkor ezt mondogasd: A MÚLT POR. A MÚLT NEM LÉTEZIK, MERT ELMÚLT. A MÚLT ELMÚLT, NEM LÉTEZIK.

Ha arról ábrándozol, milyen lesz az esküvői ruhád, akkor biztosítsd magad arról, hogy minden egészen másképp fog történni. A DOLGOK MINDIG MÁSKÉPP VANNAK.


Én magamon megtapasztaltam ezt, mert volt az életemben kb. 2 év, amikor egy nagy utazásra vártam. Abban a két évben nem tudtam mi történik körülöttem, nem éltem jóformán. Utólag sajnáltam, hogy kiesett az életemből az az idő. Habár az utazás megtörtént, de nem úgy, ahogy akartam, és elégedetlen voltam sokáig. Eckhart Tolle tanított meg a A MOST HATALMA youtubeokon, meg a könyv által, hogy a jelen az élet maga. Ha sokat hallgatod, megérted, és magadévá teszed.

2011. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, és lelkileg sérült. Mindig ábrándozom hogy én vagyok a legjobb, legszebb, legszerencsésebb.. de ez mind csak álom, mert mindennek az ellenkezője történik. Én világéletemben így gondolkodtam sajnos és ez rögzült belém. :(
2011. máj. 2. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Lassú, és nehéz folyamat, ha nem az anyatejjel szívtad magadba. Én is gyakran álmodozok, de csak, mikor magam vagyok, ha a jelenben történik valami, azonnal, és 100%-ban csak akkor, és csak ott vagyok. Nem mindig könnyű észrevenned a mindennapok apró örömeit - egy mosolyt, egy jó szót, egy kedves gesztust -, de, ha ezeket megtanulod értékelni, boldogabb életed lehet.
2011. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna.:(:( Tényleg nagyon nehéz tud lenni 1-1 pillanatot, és kiszívja az ember energiáját ha folyton kattog az agyad. Mikor elhatározom, hogy ma csak is xy-ra figyelek, de mégsem sikerül. Nagyon elszomorító tud lenni.
2011. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elkezdtem olvasgatni Tolle könyvét, de lassan haladok és el nem tudom képzelni, hogy lehet kizárni az ember emlékeit és nem vágyni semmire. Folyton álmodozok, agyalok, pedig 30 vagyok, nem 15 :(
2011. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nehéz. nekem se megy csak akkor ha csinálok valami. ha nem csinálsz semmit akkor nem fog menni.
2011. máj. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor álmodozol a jövőről, gondolom mindig valami képzeletbeli világban vagy.

Nos ha így van akkor azt kell tenned, hogy amit elképzelsz, azt megpróbálod egyre közelebb hozni a valósághoz! Egyébként meg a világ annyira sokrétű, hogy mindenki megtalálhatja benne az álmait, csak elég kitartóan kell keresni, és küzdeni kell érte:)


Szerintem legelőször kezdj el sportolni valamit, rendszeresen. Járj el mondjuk uszodába, jobb lesz tőle a fizikumod, az erőnléted, ezáltal energikusabb leszel, este jobbat alszol majd tőle, az úszás sok boldogsághormont is felszabadít, amitől jobb kedvű leszel, ezt látni fogják rajtad az emberek, így jobban tudsz majd közeledni hozzájuk, megismersz sok embert, megtalálod azokat akik a te gondolkodásodhoz és úgymond képzelt világodhoz közel állnak! Ettől megnő az önbizalmad és jól fogod érezni magad!

21 éves vagy ezek azok az évek amikor ismerkedni kell, bulizni kell, világot kell látni.


Ne feledd a világ nem fog az álmaidhoz hozzáalakulni, mégis az álmaid darabkáit emgtalálod a világban, és kitartás mindig eléred amit akarsz!

2011. máj. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
´A sikerre nincsen recept, talán csak annyi, hogy mindig fogadjuk el az életet, s azt, amit hoz.´ - Arthur Rubinstein
2011. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nehéz a pillanatnak élni és megtanulni élvezni az életet. Én észreveszem magamon, hogy a boldogságomat és elégedettség érzésemet mindig az határozza meg, hogy elérem-e a kitűzött célomat. Én is próbálom megtanulni, hogy a jelen életemet is élvezzem. Nem könnyű, nekem még sokat kell tanulni ezzel kapcsolatban, de igyekszem magamnak olyan feladatokat vagy hobbikat találni, amelyeket csak szimplán élvezni kell és nem feltétlenül van tágabb értelemben haszna. Csak sajnos azt vettem észre, hogy ezek a hobbik, amiket választottam, ezek is építő jellegűek, amelyek tovább szítják bennem a fejlődés utáni vágyat. Én már rájöttem, hogy mi az igazi célom az életben, de fogalmam nincs, hogy elérem-e valaha. Mindensetre kutatok szorgalmasan. Szerintem hatalmas segítség még, ha vannak barátaid, ők megadják neked a lehetőséget, hogy tudd élvezni a pillanatot, együtt gyüjtitek az élményeket, amennyiben hasznosan töltitek a szabadidőtöket. Nekem sajnos nincsenek barátaim hozzám közel, mert lakhelyet váltottam, sokat vagyok magányos emiatt, nekem így nehezebb egy kicsit.
2011. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok megint. Én is így viszonyulok sokszor magamhoz, ahogy most te. Először is az önbecsüléseden kell dolgoznod. Javaslom Domján László önbizalom növelő meditációs gyakorlatát, nekem nagyon sokat segített, amikor szükségem volt rá.
2011. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!