Olvashatom Rhonda Byrnétől Az Erőt, ha nem olvastam eddig egy könyvet sem tőle?
Persze.
Én elolvastam a Titok c. könyvét és a Varázslatot is. Kb ugyanarról szól mind a kettő. Szerintem ugyanez a helyzet az Erővel is.
De van dokumentumfilm a titokról.
Egyrészt azt mondják, hogy ahhoz, hogy megkapjuk, amit szeretnénk, ahhoz kérnünk, hinnünk kell, majd befogadnunk. A Titok DVD-n szereplő példában egy kisfiú egy biciklit szeretne, hisz benne, hogy megkapja, majd meg is kapja. Másrészt azt is elmondják, hogy nem elég pusztán kérni, hinni és befogadni. Vagyis a kisfiú újságkihordást vállal, ezáltal pénzt keres és spórol, majd ebből meg tudja venni magának a biciklit. Ez lesz az az eset, amelyről a legtöbben úgy gondoljuk, hogy működik: az illetőnek van egy ötlete, aminek megfelelően cselekszik, majd eléri a kívánt eredményt. Ez a második rendszer teljesen feleslegessé teszi az elsőt (kérj, higgy, fogadj be).
Jack Canfield vallomása a DVD-n egy kitűnő példa arra, hogy az első rendszernek (kérés, hit, befogadás) tulajdonítunk egy sikert, mikor az valójában a másodiknak (ötlet, cselekedet, eredmény) köszönhető.
Aztán láthatunk például olyat, hogy egy emberke éppen azt vizualizálja, hogy kap egy kocsit, és aztán mit ad isten, kap egy kocsit. De ha ilyen egyszerű, akkor miért nincs mindenkinek drága kocsija? A filmben erre is választ kapunk: nem mindenki akarja ugyanazt. Egy indiai kígyóbűvölőt, majd egy kínai nőt látunk egy csónakban baromfik között. Nyilvánvalóan ők nem szeretnének kocsit. Aztán egy igen kiakasztó idézettel találjuk szembe magunkat:
Mit gondolsz, mi az oka annak, hogy az emberiség összbevételének mintegy 96 százaléka a népesség 1 százalékának zsebében landol? Ugye nem hiszed, hogy ez csupán véletlen? E mögött tudatosság rejlik. Ők azok, akik ismerik A Titkot, amelyet most megosztunk veled.
Tehát az okos emberek azok, akiknek pénzük meg kocsijuk van. Remélhetőleg ebből nem az következik, hogy az indiai férfiak és kínai nők hülyék. Úgy látszik a szokásos magyarázatok (például: nyersanyagok hiánya, elnyomás, nemek közötti egyenlőtlenség stb.) arra vonatkozóan, hogy miért létezik társadalmi egyenlőtlenség mind hülyeségek. A szociális tényezők nem számítanak. Az emberek maguk teremtik meg a saját valóságukat a gondolataikkal meg érzéseikkel.
A filmben és a könyvben is több tekintély elmondja nekünk, hogy bizony a kvantumfizika azt állítja, hogy az elménkkel teremtjük meg a valóságot. Első körben azonban nyilvánvalónak tűnik, hogy az univerzum igenis létezhet érző elmék nélkül is. A Föld életének első 13 milliárd évében nagyon is ez volt a helyzet.
Azok, akik megvették a könyvet, vagy megnézték a filmet nem boldogabbak vagy gazdagabbak általánosságban a többieknél, sőt szegényebbek a könyv vagy DVD árával és azzal az idővel, amit a tanulmányozásával töltöttek. Gondolkodjon csak mindenki pozitívan, de ne állítson olyan ökörségeket, hogy a gondolataink különböző fizikai tárgyakba vagy eseményekbe materializálódnak.
Elképesztő, hogy még mindig vannak akik elhiszik hogy működik a vonzás törvénye! Az elkeseredett emberek utolsó mentsvára ez, kb. ennyi erővel jóshoz is mehetsz, ugyanaz az eredmény, felesleges pénzkidobás.
Azok akik mindehol mindenütt ajánlgatták anno a "vonzást" most hol vannak? Épp ott ahol előtte, akár az agykontrollosok, mindegyiktől azt hallod, "jartam regen, de mar nem alkalmazom"
Na de ha annyira jó akkor miert nem alkalmazza a tanultakat szerinted? Valószìnűleg azért, mert olyan áttörő dolgokat nem tapasztaltak vele, max. reggel fel tud kelni magától, nem kell ora stb. (Etikai aggályok fel sem merültek bennük, mikor olyan feladatokat kapnak, hogy térképezzék át egy ismerős testét, gondolatait?)
Több, mint 10 éve óriási szenzáció volt a Titok c. film könyv, DVD, a csapból is az folyt, hogy "bármit el lehet érni, csak akarni kell!"
Amúgy ez a közhely igaz is, a realitás talaján maradva, lehetőségeinket, értelmünmet és korlátainkat figyelembe véve (!), vagyis csodákat nem lehet tőle várni, márpedig végig ez van sugallva a filmben, sportkocsi, luxus stb. bármi elérhetó a kisember számára, elég csak eltökélten akarni és vizualizalni.
Vannak eleve logikai bukfencek is a történetben, a szabad akaratra és az egyéni érdekkülönbözetre fittyet hánynak az készítők. A szerelmed sem fog viszont szeretni a vonzás törvénye által, ha eleve nem tetszel neki. A rák is inkàbb genetikai hátterű, mint sem a gondolataink által növekszik, vagy zsugorodik, de a Titokban nem kell sajnalni senkit, mert megtudjuk, hogy mindenről az egyén tehet, legyen az katasztrofa, abuzus, betegség, terrorizmus, szegenyseg, mindent magának köszönhet, ö vonzotta be magának.
Fel kell nőni, és elfogadni, hogy nem kaphatunk meg mindent és mindenkit az életben, van amikor le kell mondani egy vágyrol, ez az egyetlen Titok, ami nyilvan nem lesz olyan nepszeru, mint, hogy hamis reményeket keltünk hiszékeny emberekben, nulla erobefektetessel hogyan lehetnek milliardosok stb... Eleve úgy van tálalva az egész, hogy valami olyan különleges és új dologhoz férsz a könyv altal, ami eddig rejtve volt, csak a gazdagok, hiresek tudtak róla , de ez csali, egyszerú pszichológia.
Egyébként mindezt úgy írom, hogy rengeteget foglakoztam és pénzt idot aldoztam ezekre a hülyeségekre, viszont vállalom, nem úgy mint aki 15 éve mantrázik valamit naponta, hirdeti úton útfélen szakadatlanul, pedig az élete olyan amilyen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!