Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollal lehet javítanom...

Agykontrollal lehet javítanom a lenti képességet? ( infó lent)

Figyelt kérdés
Elkezdtem gitározni, már 1 éve csinálom, gyakorlok is sokat, de agykontroll segítségével, (lehet hülye kérdés) de lehetne, fejlesztenem a képességet?
2010. aug. 23. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Agykontrollal fejleszteni bármely képességet? Természetesen lehetséges. Nem is szigorúan agykontrollra kell gondolni, bármely pozitív hozzáállásra alapozó elvű nézet segít ebben.

Annyi a lényeg, hogy fejben, képzeletben gitározz amilyen jól csak akarsz. Képzeld el minél részletesebben azt amit pontosan el akarsz érni. De tényleg pontosan azt és fotorealisztikus részletességgel (gyakorlással egyre jobb lesz) és éld át az összes érzést is ami ezzel a sikerrel jár. Halld ahogy megdícsér a közönség, stb.

Tényleg csak annyi hogy képzeletben minél pontosabban építsd fel az állapotot amit át akarsz élni.

2010. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ezzel "jobb lehetek" , elérhetem a célom?
2010. aug. 23. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosan jobb leszel, de persze ezek nem mérhető dolgok, csak a saját érzéseidre fogsz tudni támaszkodni. (Egyúttal ha totál hülyeségnek tartod, akkor nem lesz túl hatékony ez a mentális tréning, kell egy kis hit hogy elfogadd, működik.)

Ha éppen nincs nálad a gitár, vagy eszel, vagy borotválkozol, szal ha van szabad kapacitásod kicsit képzelődni, akkor vizualizáld, hogy kiválóan gitározol és máris közelebb lépsz minden ilyen "üresjárati" tevékenységed közben is a célodhoz. Egyébként napi 10perc-1 órát szoktak ajánlani hogy ennyi időt töltsön az ember a céljának vizualizálásával.


Sportolók rendszeresen alkalmazzák ezt. Talán te is tudsz példákat mondani, hogy mondjuk tesi órán egy-egy gyakorlat előtt fejben elpróbáltál egy-egy mozdulatsort mielőtt a szerhez léptél. Ez ugyanaz, ösztönösen. Nem is kell ide ezoterikus dolgokat keverni ha nem akarsz. Annyi a lényeg, hogy ha fejben tisztán el tudod képzelni ahogy hibátlanul eljátszol egy számot (látod és érzed a mozdulatokat amit a valóságban is tenned kell) akkor a gitáron játszva már az agyad felől rendben vagy és csak az ujjaid kell kalibrálni a helyes mozdulatsorhoz.


Sokan szoktak ilyen helyen felhozni egy idézetet - nem tudom kitől sajnos, és talán nem is pontos - "amit az emberi elme el tud képzelni, azt meg is tudja valósítani".

Illetve én hozzátenném a másik irányból kicsit rád szabva: amíg a képzeletedben nem tudsz jól gitározni, addig a valóságban sem.

2010. aug. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!