Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Budapesti éttermek vegán (nem...

Budapesti éttermek vegán (nem vegetáriánus!) és húsos ételekkel egyaránt?

Figyelt kérdés
Vegán személlyel szeretnék étterembe menni Budapesten, ahol vannak különlegesebb vegán fogások is a klasszikus húsos ételek mellett. Tapasztalat alapján tudtok ilyen helyeket?

#Budapest #étterem #vegán #vegán és nem vegán
2022. máj. 25. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Nincs ilyen, már csak az elv miatt is.
2022. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%

Ropogó (múzeum körút) pontosan erre van kitalálva.

De amúgy a legtöbb kajáldában már van valami vegán étel.

(Opció lehet még, hogy a mindenevő egy étkezést kibír hús nélkül, és akkor kereshettek egy sima vegán éttermet)

2022. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Nincs ilyen.
2022. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

2-es: nem veszekedni akarok, tényleg nem, de nem tudom, milyen éttermekben szoktál enni, de "vegán" étel csak kevés helyen van. Vegetáriánus még lehet, de vegán gykorlatila nincs.

Én egészségügyi okokból nem ehetek állati termékeket, és joformán sehol nem tudok étteremben enni, mert mindenbe kerül állati összetevö, esetleg egy-két saláta az, amibe nem.

Nekem elég az, ha olyan olajban sütik a krumplit, amiben húst vagy sajtot sütöttek, vagy ha rizsköretre tesznek kis vajat az íze miatt, már attól beteg leszek, szóval tényleg nem nagyon lehetséges megfelelö fogást találni.

Szerintem is ilyen esetben a vegán étterem lenne a jobb megoldás, igazán nem tudom elképzelni, hogy valaki egy étkezést nem bírjon ki állati termékek nélkül.

2022. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Vegán kajákat szoktam enni, a legtöbb helyen ahol eddig jártam volt ilyen opció, persze lehet hogy csak pont sikerült beletrafálnom.

Persze van, hogy szólni kell hogy sajtot nem kérek rá, stb.

Mondjuk allergia miatt neked biztos nehezebb, ez sajnos így van. A legtöbb helyen nem készítik külön edényben a vegán kaját, ami allergia vagy akár vallási meggyőződés esetén azért probléma lehet.

Legegyszerűbb beülni egy vegán kajáldába és kész.

2022. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

5-ös: akkor neked tényleg szerencséd van sokszor.

A vegán kajáldákkal meg az a gondom legtöbbször, hogy nem füszereznek, az ételeket íztelenre hagyják, és utólag nehéz bepótolni.

Egyébként meg inkább azért van problémám, mert sokszor kell elutani máshová és vidéken csak kevés helyen lehet egyáltalán vegán helyet találni, legtöbbször marad valamilyen kenyérféleség az üzletekböl, de még ott is figyelni kell.

2022. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos amiket én kinéztem éttermek ott vagy nincs vegám opció, vagy esteleg egy-kettő amik nem hangzanak túl jól. Ami a vegán éttermeket illeti, a Ropogó, Kozmosz, Napfényes például ismertek, de ott az étel túl "basic", valami extravagánsabb, ünneplősebb ételt szerettem volna mint a rántott szejtán.
2022. máj. 25. 17:14
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de a rántott szejtán egyáltalán nem ünneplös - a rántott hús sem az -, söt nagyon sokan nem is szeretik az ilyen "húsutánzatokat".

De éppen a Ropogóban van rántott szejtán is meg húsos ételek is!

Sokkal jobb megoldás szerintem egy normális vegán étterem, ahol sokkal többféle lehetöség van azt választani, amit akar valaki.

2022. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rántott szejtán pont van a Napfényesben. :D

Sajnos, bár egyre több a vegán étterem Bp-n (ha máshol nem is) és tök jókat lehet már kajálni, azért igazán étterem hangulatú nem nagyon van, még a Napfényes a legelegánsabb, de ha azt basicnek tartod, annál elegánsabb nincs. A Kozmosz is tök jó és családias, de a többi vagy fast food, vagy menza jellegű.

Amúgy szerintem is az a legtisztább, ha vegán helyre mentek, nem vegán helyen meg nem nagyon lesz több mint 1-2 opció, az is általában olyan, hogy külön le kell dumálni, hogy vegyék ki belőle a sajtot vagy valamit.

A Menza Étterem egész sok vegán opciót kínál, fancy-n is hangzanak, bár az étterem maga annyira nem volt az, legalábbis a terasz nem. Ezt az egyet tudom most így ajánlani.

2022. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt írta a kérdező, hogy a rántott szejtánnál extrább kaját szeretne. Nem azt, hogy a rántott szejtán ünnepi kaja.
2022. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!