Balatonon miért van pénzrablás? 1200 ft egy sajtos-tejfölös lángos.
" megvan 20 ft-ból az a lángos."
Aha, tehát szerinted ennyiért néne árulni, mert akik árulják azok fényevők, és felebaráti szeretetből miattad fognak veszteségesen üzemelni ugye?
Ez kb. olyan, mint amikor beülsz egy taxiba, közlöd a célt, és azt mondja a sofőr, hogy 3000 lesz.
Dehát a gázolaj az csak 100 forint ezen a távon, mi kerül ebbe 3000-be?
Ja, hát akkor sétálj el egy kútra, locsolj egy teszkós szatyorba 100 forintnyi gázolajat, és sétálj haza a saját lábadon, paraszt!
Az megvan, hogy csak a tisztítószer, amit az eu-ban elfogadnak, önmagában 3-szor annyiba kerül, mint egy lángososban a legdrágább alapanyag beszerzési ára?
Tudok még vagy negyven ilyen példát mondani, de teljesen fölösleges.
Elmondom miért fölösleges:
Jelenleg a Föld nevű bolygón (nagyon kevés mesterségesen szabályzott terméket kivéve) a kereskedelem árszabályzása úgy működik, hogy hajszál pontosan annyiért árulnak mindent, amennyiért megveszik.
Egy félmilliós telefon alapanyag költsége kb 400 forint.
Egy kilónkénti 6000 forintos szalámi alapanyag költsége 100 forint.
Egy 10 milliós autót párszáz ezerből raknak össze, ha csak azt nézzük, "mennyiből van meg" !
Ja, hogy nem telik 10 milliós autóra?!
Nincs ezzel baj, F asztrát tudsz venni százezerét, mint ahogy sajtos tejfölös lángos helyett is tudsz venni a helyi teszkóban 40 ft-ért egy zacskó ropit!
Vagy úgy gondoltad, vagy olyan jófej, hogy majd az ételek, élelmiszerek ára kivételt képez miattad?
Hát, sajnálom, a világ ennél keményebb hely, kíméletlenül beáraz, és megmutatja, hol a helyed.
Na itt a fagyigombócos kérdés párja... 😂😂😂😎
Kérdező, vezesd már le a kalkulációdat a 20 ft-ra....
11-es vagyok
Amúgy még ennél is gyorsabban rövidre lehet zárni ezt a történetet!
Kérdező!
Sajnálsz 20 forintot?
Mert ha nem, akkor csinálj magadnak annyiért sajtos tejfölös lángost, és probléma megoldva! :)
Amúgy minél nagyobb tételben csinálják, darabját annál olcsóbban tudják legyártani…
Nem gondolom, hogy 20 forint per darab, szerintem azért ennél jóval több…
De azért mert a kérdező nem tud 200 forintból sem elkészíteni egy darabot, még nincs kizárva hogy 300,000 forintból el tudna készíteni 1500 darabot.
Milyen 20 forintról beszélsz? Alapból egyetlen egy! élesztő 35-50ft-ba kerül. És akk a liszt, sajt, tejföl, só stb-ről még nem is beszéltem.
Sehogy sem jön ki 1 adag20 ft-ból akárhogy is osztod szorzod...
De ha szakértő vagy benne akkor nyiss egy ilyet és süss a 60 fokba kint 300 forintért..
Biztos megéri majd neked🤣🤦♀️
#19: neki biztos az égből jön az áram, meg a jóisten adja neki az üzlethelyiseget...
Az adókat meg Szt Peter fizeti be helyette....😂😂😂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!