Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Gyros sárga mártásban mi van?

Gyros sárga mártásban mi van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyszer ettem egy gyrososnál és valami sárga mártást adtak hozzá. Életemben olyan finomat nem ettem! Többször nem tudtam odamenni, mert bezárt. Arra emlékszek, hogy sárgászöld volt a színe, homogén volt az állaga és édeskés volt. Nyilván a currytől sárga. Már feltúrtam a netet, begyűjtöttem néhány curryöntet receptet, de ha valakinek van tuti receptje, azt szívesen várom!

#gyros #sárga mártás
2020. ápr. 21. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyroson nincs ilyen mártás. Egy joghurt alapú szósz van rajta, ami fehér. Valami különlegeset ehettél.
2020. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem igazi gyros volt, csak ez volt a neve.
2020. ápr. 21. 09:56
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Safranytol is lehet sarga es jobban is illik a gyrosba, mint a curry.

Biztos valami hazi szosz volt, talan valami ajvar (esetleg sarga kapiabol?)

2020. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gorog gyroshoz kapros-joghurtos tzaziki illik, a torok vonal joghurtot es csipos ajvart ad.
2020. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Itthon kebabot is gyrosnak hívják. Azon szokott lenni többféle szósz is. Amúgy kérdezz rá.
2020. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Perzsa kebabosoknál sáfrányos szószt adnak, az is sárga és eszméletlen finom. Sose találkoztam még curry szósszal gyrosban, de persze nem kizárt, egy jó receptet nekem is ajánlat, akinek van :)
2020. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Jobb,ha nem tudod!
2020. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez valószínűleg valamilyen görög recept szerint elkészített szósz lesz. Utánaolvastam és azt találtam hogy a görögök a "souvlaki" mellé gyakran készítenek egyfajta "speciális szósz", amit ők csak "σως" (azaz "szósz") néven ismernek.


Kell hozzá 4 ek. majonéz, 1 ek. mustár és 1 ek. méz. De létezik egy könnyedebb verzió is, ami majonéz helyett joghurtot tartalmaz.


Lehetséges hogy te a joghurtos öntet helyett ebből a "görögös" mézes-mustáros-joghurtos öntetből kaptál. (Ami egyébként a görögöknél egy igen népszerű öntet, főleg a souvlaki és a gyros esetében.

2020. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amit ettem, az gyrosnak volt elnevezve, de hogy valójában mi volt, azt nem tudom. Pirított kifli volt, csirkemell darabok (mint a sima gyrosba), zöldségek, sajt, meg ez a szósz. Isteni volt!

Majd kipróbálom ezt a majonézes-mustáros-mézes mártást, de simán lehet, hogy sáfrány volt. Azt is ki fogom próbálni.

2020. ápr. 21. 13:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsit csípősebb volt akkor lehet kurkuma,de legközelebb ha rendeled meg is kérdezeheted szerintem elmondják :)
2020. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!