A növények jogaiért miért nem küzd senki?
A növényi részek (kivéve a hőkezelt, aszalt, fagyasztott, stb.) többsége élve kerül a konyhába. Más kérdés, hogy a rész sok esetben önálló életre képtelen, de pl. sejttenyésztési módszerekkel még viszonylag egyszerűen felnevelhető belőle az egész növény. Gondoljatok bele, hogy ha részlegesen megeszel egy állatot (most nem a tyúktojásra gondolok), pl. az oroszlán kiharap egy darabot a zebrából, a maradék rész is általában meghal. A növények jó része kidolgozta azt a stratégiát, hogy túléli a predációt, és nem csak hogy túléli, de sok esetben hasznára is fordítja.
Egyébként az idegrendszer megléte, ill. a fájdalom kérdése nem feltétlenül kellene, hogy ilyen kitüntetett szerepet kapjon. A fájdalom, szenvedés ugyan létezik, de azért, hogy egy élő rendszer nem rendelkezik a hozzánk hasonló, a környezet ingereit felfogó és feldolgozó rendszerrel, még nem jelenthetjük ki automatikusan, hogy nyugodtan mészárolható.
Képzeljetek el egy olyan gondolat kísérletet, hogy létre hoznak egy disznószerű állatot, aminek nincs mozgásigénye, hiányzik belőle a fájdalomérzés, és a sejtjei viszonylag jól regenerálódnak, tehát ha kivágnak belőle kisebb darabokat, vagy leeresztenek belőle egy kis vért, még vígan elvan... Belőle akkor lakmározhatnának az erkölcsi alapú vegetáriánusok is?
Tetszik a kibontakozó vita, mert az iránya szerencsére megmaradt az élet, élethez való jog körül. Várom a további hozzászólásokat, köszi :)
""Az állatoknak sincs joga az élethez, nem hogy a növényeknek."
Valóban? Akkor miért élnek? A legtöbb országban egyébként az állatoknak is vannak hasonló törvény adta jogaik, mint az embereknek. Ugyanúgy börtönbe zárnának, ha agyonvernél néhány csirkét, mintha emberekkel tennéd ezt. A fogyasztásra szánt állatok elpusztításának vannak bizonyos szabályai, bár ezek az állatok szenvedésein nem sokat enyhítenek. Az állattartás körülményeiről kizárólag gazdasági okok miatt nem hoztak még törvényt. "
Még egyszer elmondom, hátha sikerül felfogni, ma Magyarországon nincs az állatoknak az élethez való joga kimondva. Ez tény. A csirke agyonverése miatt nem azért zárnak börtönbe mert a csirkének joga volt az élethez, hanem mert ez a büntető törvénykönyv 266/B §-ába ütköző magatartás, vagyis állatkínzás. Van egy igen megható 2010-ben felújított állatvédelmi törvényünk, de ez sem mondja ki az állatok élethez való jogát, nem is mondhatja, hiszen akkor hogy ennénk meg őket? Az állattartás körülményeiről pedig igenis van törvény, a Btk is ejt róla néhány szót az állatkínzás keretében, az állatvédelmi törvény pedig részletesen foglalkozik vele.
És nem társadalomfilozófus vagyok hanem jogász.
AKKOR NE EGYÉL NÖVÉNYEKET!
ENNYI!
54% igaza van. ha a természetben élnénk még mindig,akkor nem lennénk valami félelmetesek.
Én vegetáriánus vagyok. Azért nem eszem állatokat,mert erkölcstelenek,etikátlanak és egészségtelennek találom.
Őket nem arra teremtették,hogy megegyük őket ,hiszen akkor nem éreznének.
A növényeknek nincsen idegrendszerük. Ha leszedem az almát a fáról ,nem ölöm meg magát a fát.Olyan mintha kihúznám a hajad.Nem halsz bele.
Répa,krumpli, karalábé tényleg elpusztul.De nem érzi.
A mértéktelen pusztítás amitől meg kell védenünk,a fákat,főleg az esőerdőket. Én is védem őket,dove termékeket sem használok.
Tényleg meg kell becsülni a növényeket magát az életet. Nagyon tetszik,hogy te ezt látod ,és törődsz vele.
Amúgy azt hiszem vannak olyan emberek akik csak lehullott gyümölcsöket esznek sztem néz utána,hátha :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!