Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegeteriánus szeretnék lenni!...

Vegeteriánus szeretnék lenni! Hogy kezdjem? Változatos vega étrend?! Vega receptek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 11:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok, miért kaptam 0 %-ot? talán nem linkeltem hasznos dolgokat?

gyökerek :/

2011. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Lelki alkat kérdése is, hogyan kezdj hozzá. Van ,akinek az azonnali átállással semmi problémája nincs (pl. az én esetem), van, akinek a fokozatos a jobb, mivel a szervezet esetleg erősen hozzászokott a húshoz.

Ez egy igen összetett kérdés, még a kezdeti lépésekhez is rengeteget lehetne írni, ez egy érzelmi- és intellektuális folyamat is egyben, valamint kísérletezgetés a testműködésünkkel. (Gyereket nyugodtan lehet már a fogantatásától veginek nevelni, de ne rajtuk kísérletezzük ki a módját ,hanem felnőtt önmagunkon.)

Erkölcsi vonatkozása is van a vegaságnak.

A rövidség kedvéért most pár gondolatot emelek csak ki:

én lakto-vega vagyok, tehát növényi eredetű ételeket, plusz BIZONYOSfajta tejtermékeket fogyasztok kizárólag,beleértve a folyadékokat is (pl. kaukázusi kefír). Aki tojást is fogyaszt, ovo-vegetári(án)usnak mondják, vagy ha tejterméket és tojást fogyaszt a növényeken felül, őket lakto-ovo-vegetári(án)usnak.

Radikális meglátásom, hogy aki tojást fogyaszt ,

az NEM vegetáriánus. Később meg is indoklom, pl. mail-ben, ha igényled. Tehát akkor segítek szívesen, ha a tojásfogyasztást kerülni akarod, valamint MINDENT, AMI VÁGÓHÍDI származék, pl. a tejföl tartalmaz zselatint, az pedig csontvelőt általában, tehát kerüld el nagy ívben a bolti kocsonyás állagú tejfölt.

Nem csak azt jelenti a vegaság, hogy kerülöd a fent említetteket, hanem tudatos táplálkozást is ,tehát újra kell értékelni az eddigi szokásokat, azaz a növényfogyasztást módját is, pl. rendkívül fontosnak tartom, hogy délelőtt ne fogyasszon az ember semmit, csak vizet és üres gyomorra gyümölcsöt, lehetőleg egyfajtát, és a vizet , gyümit se keverje egymással. (Okáról később, pl. mailben; a lényeg, hogy megerjed és több a kára, mint haszna, ha a nyers gyümit egyszerre fogyasztod bármi mással; de erjedés gátló fűszer is kell olykor; a banán nemesített, édesített zöldség és széklefogó, az más kategória!) Minden ételre jellemző, hogy mennyi ideig tartózkodik a gyomorban, persze van egy plusz-mínusz jellemzőjük személyenként ezen időtartamra nézve, erről is adok részletes felvilágosítást a későbbiekben, ha érdekel. (A vegyes táplálkozásúaknak is ajánlom ezen attitűdöt).


Írj nyugodtan emailt nekem (katt a privátra) bármikor, ha a témában újabb kérdésed lenne, pl. már egy ideje vegiként élsz és megakadnál a folyamatban, vagy valamiben elbizonytalanodnál, avagy netán további lépésről kérnél tanácsot, vagy bármi vegi kérdésed lenne.

2011. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Radikális meglátásom, hogy aki tojást fogyaszt ,

az NEM vegetáriánus. "


Ezzel nem igazán értek egyet. Mint Te is írtad, ezt hívják lakto-ovo-v.-nak, hogy Te nem ezt követed, az más kérdés, de attól még ez is beletartozik a fogalomba.


Ezt leszámítva értelmes dolgokat írsz, szóval pluszpont ment! :)

2011. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves Palm! :)


Köszönöm reakciódat és a plusz pontot. (Igyekszem én is az hasznosnak vélteket jutalmazni, mely válaszok történetesen szemem elé kerültek/kerülnek, így ha látok tőled, és úgy ítélem meg, én is értékellek, mint másokat is ilyen esetben. :) )


Az, hogy nem ért egyet két ember, avval semmi baj nincs, az egészséges vita építő, úgy látom, ebben egyet értünk. :) Azért, hogy ne offoljuk szét a topicot, javaslom, e kérdéskört privátban beszéljük meg (email, katt a privimre, ha gondood :) ) , de mivel egy másik topicban pont erről esett szó és épp ilyen vonatkozású az ottani,

mai (május 28) 00:26 -os bejegyzésem, ezért linkelem, kérlek olvasd el, de ha reagálnál rá, mailben tedd, kérlek. :) Ott, az alább linkelt topic sajnos igen-igen szét van offolva, szinte csak off, sajnos ,de kivételesen nem állhattam meg ott, mivel ahelyett, hogy a kérdezőnek válaszoltak volna, inkább rátámadtak, én azonban mellé álltam érvekkel, de ott nem hagyopm provokálni magam és ott befejeztem az offot (na meg egyedül eddig én írtam -többek között- érdembeli választ a kedveskérdezőnek) ; láthatod majd ott, hogy megint a tipikus reakció uralkodik: igazságos-IZOM-tiborokkal van tele, a vonatkozó ottani beírásomra csak ennyit reagált valaki (mivel logikailag sem tudta cáfolni érveimet), hogy háhá, el se olvastalak wtiger, te nagyokos lakto-ovo-vega (még arra sem figyelt az illető, hogy épp az ovo (tojásfogyasztás) ellen vagyok, nem mellette),

nem szó szerint ,de ez a lényege, amit az illető reagált rám :DD.


Te, kedves Palm, azonban kulturáltan folytatsz vitát, ahogyan látom eddig, ezért veled érdemes megvitatni a témát. :)

Nos, a válaszom a te felvetésedre ugyanaz, mint tehát itt az alábbi linken, második képernyőoldal (a link eggyel "kevesebbediknek" jelzi, a lényeg, hogy oda fog linkelni a jelzett képernyőoldalra a topicon belül),

ma (május 28 , 00:26) :

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..

2011. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

. . . még valami, kedves Palm, hogy ne kelljen a másik topic-beli TÖBBI hsz-emben is keresgélned a te felvetésedre vonatkozó egyéb soraimat: Ágika aránylag normálisan reagált ott a kérdezőre és rám, bár nem volt teljesen korrekt ,de a lényeg, hogy az előbb belinkelt hsz-emet az ő reakciójára írtam ott, az ő sorait meg azon soraimra reagálta, hogy énszerintem a

tojás: az esetek el nem hanyagolható %-ában (nagyjából 50%) "embrió", akarom mondani "csirkió",

és ezért nem fogyasztok tojást. Továbbiakat lásd ott, kérlek. :)

2011. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 28. 13:07
 17/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én egyszer a férjemmel 1 hónapig nem ettem húst (megfogadtuk, hogy kipróbáljuk), aztán ahogy letelt a hónap, fél kiló sült pulykamellett ettem meg magában!! :0 Na, de egyébként úgy csináltuk, hogy összeírtam mindenféle vega kaját, és azokat osztottam be a hét napjaira. Most megint próbálkozunk, de én babát várok, meg a másik gyerkőcnek is szeretnék húst adni, így heti 3x van hús, 4x meg nem. Ez abszolút kivitelezhető, én már ezzel is megelégszem :)
2011. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!