Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálatok mi az ebéd?

Nálatok mi az ebéd?

Figyelt kérdés
Nálunk cukorborsó fözelék, pörkölt, krumpli püré, sültcsirke, tárkonyos húsgombócleves.
2019. márc. 10. 12:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is tökfőzelék van fasírttal, és desszertnek gesztenyepüré

Mélyhűtőben van egy csomó legyalult tök, csak elő kellett venni.

2019. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
93%

A múlthét sütöttem karfiolt, annak megmaradt az összes zöldje. Abból csináltam krémlevest jó fokhagymásan, burgonyával. Fűszeres pirított csicseriborsóval megszórva tálaltam.

Másodiknak rozmaringos tagliatelle volt, gombás- olívás szószban.

2019. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
A karfiolnak az a része ehetö? Nem is tudtam én eddíg mindíg kidobtam
2019. márc. 10. 19:44
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

Igen, meg lehet enni a zöldjét és nagyon finom! A brokkolinak, karalábénak is, sőt szinte minden ehető káposztafélének (brassica). A retek, cékla és a tarlórépa levele is ehető.


A karalábé levelét a főzelékbe szoktam belefőzni, de levesekbe is nagyon jó. A brokkoliét szintén, belerakom a krémlevesbe vagy a rakottasba.


Önmagában a brokkoli és a karfiol vastagabb zöldje sütőben olívaolajjal, parmezánnal (nekem vegán parmezán...), fokhagymával, só-borssal ISTENI megsütve, egy "tejfölös" mártogatós hozzá és nyami, kész az isteni, egészséges zöldségropogtatós.


De simán zöldségköretnek is süthető és fogyasztható főételek mellé!


Illetve pürésítve krumplipürébe is keverhető egy kis extra íz kedvéért, vagy akár salátaöntet, szósz is készülhet belőle.


A retek, cékla, tarlórépa zöldjéhez itt találhatsz ötleteket:


[link]

[link]

[link]


Én többnyire párolni szoktam őket, fokhagymával, sóval-borssal fűszerezni és jó pl. reggelire pirítós mellé, vagy főételekhez. Néha zöldségsmoothiekba is szoktam tenni belőlük.


A káposztafélék zöldje nagyon egészséges, vasban,kálciumban, A vitaminban gazdagok.

Sokan nem tudják, de 2x annyi kálcium van benne mint a tejben, és 2x annyi vas, mint a húsokban.

2019. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
92%
#24, köszönöm szépen! Ma is tanultam valamit. Basszus, mindig kidobtam. :( Na ezentúl nem fogom!
2019. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
95%

Ki az az agybeteg aki egy ilyen jó, segítőkész választ lepontoz???

Hát én csak annyit tudok mondani hogy KÖSZÖNÖM eddig én is kidobtam ezeket de tutira ki fogom próbálni a recepteket, mert utálok pazarolni! Ha meg még egészséges is akkor duplán jó!

2019. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%
Rántott csirke szezámos bundában, krumplipüré, friss zöldségek. Tökfőzelék.
2019. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
92%
Az almás pitét majdnem kifelejtettem :)
2019. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
46%

Vasárnap: Velős pirítós, Marhahúsleves házi cérnametélttel , Egyben sült fasírt rolád, párolt rizzsel és orosz céklasaláta volt. Desszertnek a répatorta receptem alapján répakocka volt, mivel tepsiben sütöttem.😆

Ma egy egyszerű Zöldségleves 🍲 készül, Tejfölös, gombás szelet, pennével, és egy gyors sütőporos pogácsát is összedobok. A sütit még nem döntöttem el, valami egyszerű kellene.

2019. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Vörösborban sült egész sertéskaraj, cumberland szósszal, párolt babbal-gombával
2019. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!