Lépes mézet mire lehetne hasznalni?
Várj, milyen lépes méz?
Olyan, ami sima méznek néz ki, csak bele van nyomva egy hártyavékony, amúgy már üres lépdarab, vagy rendes, viaszos lép, amiben még benne van a méz?
Ha az előbbi, akkor vedd ki belőle a "lépet", csorgasd le róla a mézet, és rendes mézként tudjátok használni. Egyébként ennek annyi köze van a lépesmézhez, hogy amit felépítenek a méhek és megtöltik mézzel, abból kipergetig a mézet, valahogy leszedik róla még a viaszt is, és ezt az üres visszamaradt vázat teszik vissza a már lepregetett mézbe, és így árulják "lépesméz" címszó alatt, de amúgy köze nincs az igazihoz.
Ha rendes lépesméz, tehát táblátöredékeket kaptatok, akkor a legjobb törni belőle, és elrágni, mint a rágógumit. :) A viaszos részét pedig a végén, amikor már nem jön belőle méz, akkor ki lehet köpni, azt nem kell megenni.
Mehesztol kaptuk, rendes lepesmez.
Teafozesnel berakom a teaba ugy jo? :) vagy nem franko a teaba fozesnel?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!