Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rozsdamentes (inox) serpenyőbe...

Sparr0w kérdése:

Rozsdamentes (inox) serpenyőbe sósav került, elég sokáig nagyjából két napig állt rajta amitől bemattult, és érdes lett a felülete. Eldobjam vagy még megmenthető? Egészségügyi gondot okozhat?

Figyelt kérdés
2018. jún. 16. 19:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1.# vagyok ismét. Azért nem indokoltam, miért (élet)veszélyes, amit teszel, mert annyira nyilvánvaló!

Főleg úgy, hogy veszélyes hulladékgyűjtőt javasoltam! Még szerencse, hogy többen is felvilágosítottak közben.

Hány éves vagy, Kérdező?

2018. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#11: Hmm, tehát akkor meg tudod megindokolni? Kérlek ha igen akkor írd le.
2018. jún. 16. 23:14
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

Te sem válaszolsz a kérdésemre: hány éves vagy?

Én csak egy háziasszony vagyok és nem egy főmunkatárs egy kémiai cégnél. Ne várj tőlem tudományos magyarázatot. Csak azt tudom, hogy veszélyes, ez nekem elég. De azt is tudom, hogy NEM hagyom elkoszolódni az edényeimet, fogmosó poharamat addig, hogy veszélyes szerekhez kellene nyúlnom. Nekem bőven elég az ecet is.

2018. jún. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Akkor ha már ennyire értetlen vagy, hogy nem fogod fel, hogy lassan mérgezed magad, pár év múlva meg csodálkozni fogsz, mi bajod van, az a tanácsom: dobd ki a fenébe az edényt! Felmarta magát a serpenyőt is, te meg még itt akadéskoskodsz, hogy teát főzhetsz-e még benne. Én sem vagyok biokémikus, de sósavval nem szokás edényeket tisztítani. Max. lefolyót. Még belélegezni sem tanácsos.

Írtam az első oldalon eleget. Ha nem fogadsz szót, az a te bajod.

Utolsó válaszolónak teljesen igaza van!

2018. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen tudományos magyarázatot vársz az itt válaszolgatógtól? Ha lenne is itt valami laboros ürge, akkor sem látja a serpenyődet, vagy tudja, hogy pontosan milyen anyagokból áll össze. Nagyon nehéz belegondolni abba, hogy kell egy labor, hogy pontosan meghatározzuk, hogy milyen anyagok szabadulhatnak fel egy ilyen szinten sérült edényből?!

Úgyhogy elégedj meg azzal, hogy igen, veszélyes LEHET.

A mai világban egyszerűen nem értem, hogy minek kell bohóckodni sósavval meg egyéb veszélyes anyagokkal takarítás címén. Már mindenre lehet kapni tisztítószert, ami arra van kitalálva, és hülyebiztos is.

2018. jún. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk az se semmi, hogy két napig ott párolog a sósav a lakásban.
2018. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Már az 6 éves fiam is tudja, hogy kézi mosogatáshoz kézi mosogatószert használunk. És azokkal az edényekkel, poharakkal, tányérokkal és evőeszközökkel, amikkel vagy amikből eszünk, nem érintkezik, nem érintkezhet az általános takarításhoz használt más tisztítószer.

Az étkészletet nem prontózzuk, nem sósavazzuk, nem hypózzuk. A kémiai anyagok az étkezéshez használt eszközök felületén megkötődhetnek (adhézió). És például a tányér felülete csak akkor ereszti el, amikor forró leves kerül bele. Hiányzik? Nem!


Egy hypó tárolására szolgáló ballon, vagy flakon ha kifogyott, még akkor sem használjuk élelmiszer tárolására, ha ötszázszor kiöblítettük. Mert a felületébe diffundált anyagokat később lassan eleresztheti. És ez veszélyes.

A háztartási sósavval sem vízkőmentesíteném még az étkezési üvegedényeimet sem, vagy a fogmosó poharamat.

Használj étkezési citromsavat. Még csak nem is szagos, mint az ecet.

[link]

2018. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Azt még megérteném, ha valaki a serpenyő anyagából és a sósavban levő klóratomokból képződött vegyületektől félne. Sokféle fém lehet a serpenyőben ötvözőanyagként, és ha tudnánk a teljes listát, akkor is melós lenne végignézni, hogy keletkezhet-e mérgező vegyület.


Nade magától a sósavtól? A gyomorban is jelen van, a gyomorsav összetevője a sósav. Az anyagok felcímkézése, hogy "vegyszer" meg "nem vegyszer" eléggé önkényes. Attól, hogy valamit szokásosan a vegyszerek közé sorolunk, nem lesz mérgező. Nyilván ne igyon senki sósavat töményen, mert végigmarja a torkát. De az edényen maradt kicsiny sósavmaradvány nem káros az egészségre. Hiszen miután a gyomorba kerül az étel, amúgy is sósavval keveredne...

2018. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Te jó hülye vagy, utolsó.
2018. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"De az edényen maradt kicsiny sósavmaradvány nem káros az egészségre."


Vajon a háztartási sósav (technikai minőségű sósav) összes szennyezőanyagát is ismered? Mit gondolsz mitől van kénhidrogén szaga?

Az szerinted mérgező?

2018. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!